Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tetszik még neked a Bence név?

Tetszik még neked a Bence név?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy sok van,de mi mégis ezt a nevet szeretnénk adni. Első baba. Milyen következményei lehetnek annak,hogy tucatnév. Csúfolnák érte?

2016. nov. 5. 04:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy csúfolnák azért, mert gyakori név. Semmilyen következménye nem lenne, azon kívül hogy népszerű és sok gyereknek ez a neve a tiéteken kívül.

Nekem személy szerint nagyon nem jön be.

2016. nov. 5. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%

Annyi kovetkezmenye lesz,mintha 20 éve Tamasnak vagy Gabornak nevezted volna el..a barati tarsasagaban valoszinuleg tobbeket is igy fognak hivni...csufolni ha akarjak fogjak.."kormos volt a kemence..." de ha valakit csufolni akarnak azt igy is ugy is fogjak,teljesen mindegy hogy hivjak:)

Ettol fuggetlenul nekem tetszik igen,csak jofej Benceket ismerek,valoszinuleg ezért nekem ez egy pozitiv nev.

2016. nov. 5. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Eddig se tetszett, nekem olyan becézésnek hangzik, mint a Marci, Berci, és a hasonlók.

Felnőtt férfit nem tudok ezzel a névvel elképzelni, de tény, hogy nem sokára sok Bence bácsi lesz.

2016. nov. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Gyakori név viselése pont, hogy a csúfolás esélyét csökkenti, habár ettől függetlenül még csúfolhatják a füle, viselkedése, ruhája vagy bármi egyéb miatt.

A gyakori név viselése a következő dolgokkal járHAT:

-a csoportban/osztályban lesz belőle még 2-5 ugyanilyen nevű gyerek, így a név elveszíti a megkülönböztető funkcióját. Ennek feloldására különböző beceneveket aggatnak rájuk(pl. lesz egy Bence, egy Bencus, egy Beni meg egy Bencécske) vagy a vezetéknév lép elő keresztnévi funkcióba (pl. Kovács, Takács, Szilágyi). Vagy az egész eggyé válik idővel a sok visszakérdezés megelőzésére (pl.: Kovácsbence, Takácsbence, Szilágyibence).


(pl.

+Bence nem csinált házi feladatot.

×Melyik Bence?

+A Kovács.)

2016. nov. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik ez a név, de a gyakorisága miatt nem adtam volna. Hátránya, hogy több korabelit is fognak így hívni. Nálunk a játszón ez a leggyakoribb név, szerintem zavaró, hogy nem tudni kiről beszél épp valaki, a 3 évesemet meg totál megzavarja, hogy 4 Bence van, mert csak az egyikkel azonosította ezt a nevet. Nekünk olyan jó ritka nevűek a gyerekek, hogy elég mindenre a keresztnevet ráírni :-) és mindenki rögtön megtanulja hogy hívják őket.
2016. nov. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen, tetszik. Annyira nem, hogy adtam volna, de attól, hogy sok van belőle, még nem lesz csúnya. Bármivel járhatsz úgy, nem tudhatod előre.
2016. nov. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem gyönyörű!!!

A 3 hónapos kisfiamat is így hívják😊

A másik kedvenc nevem a Milán,a nagyobbik fiamnak ez a neve😊

2016. nov. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem sose tetszett. Nem tartom csúnyának, csak olyan semmilyennek érzem.

A tucatnév hátránya, hogy nehezebb a megkülönböztetés, mert a csoportjában, osztályában lehet lesznek más Bencék is, de csúfolódásra nem ad okot. Inkább a ritkább vagy kirívóbb neveknél szokott előfordulni.

Ha nektek ez a név tetszik, akkor adjátok nyugodtan.

2016. nov. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem is a Bence volt a befutó!De aztán meggondoltuk magunkat emiatt és igy lett Roland! :)
2016. nov. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem egyáltalán nem.De soha nem is tetszett(a gyakoriságtól függetlenül).
2016. nov. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!