Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Neveznétek Lászlónak a leendő...

Neveznétek Lászlónak a leendő fiatokat vagy ezt később cikinek érezné a gyerek a sok Dániel, Bence és Dávid között (csak szemezgettem a leggyakoribbak közül)?

Figyelt kérdés
2015. jún. 24. 18:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
Jóval több Lacikát ismerek, mint Bencét.
2015. jún. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

nálunk a zsombor volt az első, ami terv. utána jött még esetleg a sebestyén, zalán, zétény.

de mostanában mind nagyon gyakori, főleg a zsombor... nincs velük bajom, ne értsetek félre, csak próbálunk egyedi, de tetsző nevet választani a leendő gyereknek és mivel apa és nagyapa is lászló, így én hajlok felé, bár páromnak nem bejövős az ötlet :D :(

2015. jún. 24. 18:39
 3/24 anonim ***** válasza:
64%

A gyerek valószínűleg nem érezné cikinek, mert ő nem lesz tudatában egy jó darabig, hogy melyik név mikor volt divat.

Nekik mindegyik név.

Egyébként nekem a László név nem tetszik, a Laci becézés már egy fokkal jobban, de csak emiatt nem választanám, nem pedig azért mert a Bencék között "cikinek érezné magát."

Például a Vilmos és a János tetszik, azokat adnám.

2015. jún. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
57%
Szép név, ezerszer inkább ezt választanám mint a Bence, Zsombor, Benett és társait.
2015. jún. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Egyetlen Zsombort ismerek. Nem mindenhol gyakori.
2015. jún. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
53%
Simán nevezném így. Az ő korosztályában ez egy viszonylag ritka név lesz.
2015. jún. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
50%
Nem, de mondjuk a most divatos neveken sem nevezném el (nálunk a Bence, Máté, Milán, Balázs, Bálint, Noel, Dominik a menő), mivel egyik sem tetszik. Mondjuk a Dávid nevet mindig is szerettem, de a páromnak nem tetszik. Régies nevek közül a Jánost például simán adnám, vagy valamivel ritkább bibliai neveket is, mint pl. Áron, Ábrahám, Simon.
2015. jún. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
50%

Férjem és apósom László. Szeretem a férjem nevét, de nem akartam 3 generációt 1 névvel.

Meg már amúgyis megvolt a favorit nevem tini korom óta.

Így Dániel lett a fiunk.


Szerintem ez a név sosem lesz ciki. Még ha Józsefet kérdeznél, vagy Jánost, de a László örök név. Szerintem.

2015. jún. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
78%
Simán elnevezném a kisfiamat Lászlónak, ha nem így hívnák apukát és a család pár férfitagját.
2015. jún. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek :)

Mi még nagyon vacillálunk, hogy ha fiú, akkor mit-hogy. Van ugye a klasszikus páros név, mint László Róbert (após és apu második neve után) vagy a Zsombor Sebestyén. Bár egyre jobban hajlok afelé, hogy a Zsombort hagyjuk el, mert egy kis srácnak szép és, mondhatni, aranyos, de egy felnőtt férfinak furcsán hangzik...

2015. jún. 24. 21:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!