Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák akik viszonylag hamar...

Anyukák akik viszonylag hamar vissza mentek dolgozni, milyen volt az első pár napotok? És a gyerekedé nélküled?

Figyelt kérdés

Decemberben megyek heti 2-3 napban dolgozni.

Még csak 1 éves a pici, de bevallom alig várom már hogy vissza mehessek, de másrészt meg nagyon aggódom hogy a gyerek hogy fogja viselni. Anyósom fog rá vigyázni szóval tudom hogy jó kezekben lesz. Annyi kérdés kavarog bennem, mi lesz mikor reggel felébred és nem én leszek ott? Ha sír vigaszt fog e nyújtani neki nagyi válla?


Ti hogy éltétek meg ezt?


2016. nov. 7. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:
6%
Egy évesen megfogja viselni pláne a 3nap 2nap sokkal inkább vállalhato, de azt is 1-2honap még beleszoknak az első pár hét ha nagyon anyas borzalmas
2016. nov. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én fiam 1,5 éves korában kezdtem dolgozni heti 2 napot. A férjem szabadnapjain. Semmi gond nem volt.

Ha kellett, anyós is jött vigyázni rá (csak ő 130 km-re lakik, szóval túl sűrűn nem tud "átugrani").

Nyáron 1 hetet anyósommal töltött. Azóta is megy a mamához nyáron is meg téli szünetben is. Nagyon szoros a kapcsolatuk, imádja a mamát és papát (fiatalok, energikusak, szóval jó helyen van a fiunk náluk).

Most ovis, lassan 4 éves, az oviba minden nap a férjem viszi, mert én eljövök munkába, mielőtt felébredne. Tökéletes apa-fia kapcsolatuk van. Nem viseli meg az anyahiány, én ott vagyok este, mellette fekszem, míg elalszik.

2016. nov. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2-3 nap nem a világ. Az első pár alkalom lehet(de nem biztos) hogy nehéz lesz neki, ha még nem volt sokat a mamával. Ha volt, könnyebb lesz. Neked lesz rossz, nyugi. Minden rendben lesz :)
2016. nov. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kisfiam 16 hónaposan kezdte a bölcsődét, és meglepően hamar megszokta. Nagy ellenállás nem volt benne, de nyilván az elején nehéz volt az elválás. Mostanra büszkén trappol be a terembe minden reggel, még puszit is úgy kell lopni tőle :)


Én 6 órában dolgozom, én viszem reggel és én is megyek érte fél4 körül. Jól működik a dolog, de tény, hogy nagy váltás az együtt töltött napok után hirtelen csak "pár" órát találkozni egy nap. Szerencsénk van, mert szereti a gondozókat és szívesen megy bölcsibe, de tény, hogy nekem nagyon hiányzik még most is. Ugyanakkor próbálok pozitívan állni a dologhoz, a munkámat élvezem, a délutáni és hétvégi közös időt pedig igyekszünk tartalmasan tölteni.


Osztom azt a nézetet, hogy az ilyen változások nagy részben az anyukán múlnak - ha Te pozitívan állsz a dologhoz, a pici is könnyebben veszi az akadályokat. Szerintem nem lesz gond a 2-3 nap - ráadásul nagymamával lesz, ami azt jelenti, hogy a családban marad. Sok sikert nektek, remélem, jól megy majd mindkettőtöknek :)

2016. nov. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

8 hónapos volt a lányom, amikor visszamentem dolgozni 4 órában (egyik héten 2 teljes nap, a másikon 3 teljes nap). Anyu vigyázott rá ekkor. Mivel ismerte anyut, teljesen jól volt vele, csak reggel nem volt "szabad" sokáig elköszöngetni. 11 hónaposan (szeptemberben) kezdte a bölcsit, onnantól 8 órában dolgoztam. Szépen beszokott, reggelente volt kis pityergés egy darabig, de semmi komoly probléma. Most 4 éves, köszöni, jól van, kiegyensúlyozott, okos gyerek.

A kisöcsi most született, 1 évesen ő is megy bölcsibe, én meg vissza dolgozni (ha minden igaz, most már lesz lehetőségem 6 órában visszamenni).

Én is csatlakozom a korábban válaszolókhoz...a te hozzáállásod számít sokat. Ha magabiztos, mosolygós és pozitív vagy, a kicsi is könnyebben fogja venni a változást.

2016. nov. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!