Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek mikor kezdett el önállóa...

Kinek mikor kezdett el önállóan járni a babája, az első lépései után?

Figyelt kérdés
13 hónaposom már hetek óta lépeget egyedül, max. 4-5-öt. Többre nem hajlandó, de ezt is csak hébe hóba. Tudom én hogy még ráér,nem siettetem, csak mikor megtette a legelső 2 lépését(hetekkel ezelőtt) én azt hittem innen már nincs megállás. A másik dolog meg az hogy, ha megbotlik vagy eldől, na onnantól már csak kézenfogva hajlandó tovább menni és napokig nem is próbálgatja egyedül.
2016. nov. 9. 07:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindig ott vagy neki kapaszkodni, nem is fog. Minek vezeted?
2016. nov. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Igaza van az elsőnek. Ha elesik, hagyd, hogy magától felkeljen és főleg ne vezetgesd. Akkor majd fog egyedül is próbálkozni.
2016. nov. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Fiam 9 hónaposan állt fel. És 15 hónaposan kezdett járni önállóan. Sajnos sokat vezettük kézen fogva, így kb már 1 évesen ment. De egyedül csak 15 hónaposan.
2016. nov. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tényleg ne fogd a kezét.

A kisfiamnak kb 1-2 hét volt ilyen, hogy néha lépett párat. Majd felállt kapaszkodás nélkül és onnantól állandóan gyakorolta a járást, 1-2 hét alatt még ha bizonytalanul is párszor fenékre huppanva, de már járt. Első lépésektől kb 1,5-2 hónap volt a stabil járás.

2016. nov. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
"minek vezeted ?" csak akkor vezetem ha ő kéri, sokszor van hogy nyúl a kezemért és sétálni akar. Talán lökjem el magamtól? Mondjam meg neki ne haragudj Kicsim de tanulj meg magadtol járni? Nyilván sokak szerint ezt kellene tennem.. Szóval nem erőltetek rá semmit, nem is fogok soha, nem versenyezni akarok más anyukákkal hogy kinek hogy fejlődik a kicsije. Ja és még annyi hogy ha elesik vagy eldől szépen fel tud állni egyedül is, csak ha sétálni AKAR akkor kéri néha a segítségem.
2016. nov. 9. 08:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét gyerekem az első önálló lépésektől kezdve már ment is egyedül, persze egyre hosszabb távot letottyanás nélkül. 9 hósan álltak fel, de az elsőnél ez az egyedül járás csak 16 hónaposan történt (ő két hét múlva már szaladt is), a másodiknál meg pont egy évesen. Az első sosem volt hajlandó a kezem fogni, a második sokszor elengedni nem volt hajlandó, de pl. jött utánam a másik szobába vagy elfelejtett, ha labda gurult előtte. Próbálgathatod, hogy valamit adsz neki, pl. mindkét kezébe egy ropit vagy kisautót :)
2016. nov. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
10 hobaposan
2016. nov. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
* 10 hónaposan allt fel önállóan... Bocsi elküldtem veletlenul. Ugy ahogy irod, eloszor csak nehany lepest tett, kb ötöt. Aztán gyakorolt, most egy éves es szalad! De ő is nyúlt a kezem utan, hogy sétáljunk, es attol meg megtanult jarni.
2016. nov. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!