Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kis közvélemény kutatás?...

Kis közvélemény kutatás? Miért is olyan jók a mai modern babakocsik?

Figyelt kérdés

A többfunkciósra gondolok, a klikk-klakk babakocsikra, amikhez van sportrész, mózes és hordozó, pl: [link]


szóval 1. Már eleve azt nem értem mikor az első kerekek sokkal kisebbek mint a hátsók.Ennél mondjuk pont nem olyan feltűnő, de ez egy példa, sok hasonló kocsi van.

2. Amit nagyon nem értek, hogy oké, tök praktikus, hogy a hordozót kiveszem, beteszem a kocsiba, a váz meg picire összecsukható, de mikor a sport rész kell akkor hogy van?Mert az ugye nem lehet kocsi ülés, és nem is összehajtható, szóval ha úgy ahogy van betesszük a csomagtartóba, úgy kicsit sok helyet foglal.

3.Nekem nagyon nem tetszik ahogy a baba alszik benne.olyan mintha egy széken ülnék, és mikor elalszom fogják a háttámlát, és hátradöntik az egészet.Kényelmesebb nem lesz, nem tudom a gyereknek mért lenne kényelmes...

4.A lábtartók olyan bénák!Egy nagyobb babának be kell hajlítani a lábát, ha a lábtartó fel van hajtva, mert lekerekített, peremes, nem fér el normálisan.Nem egy ilyet láttam már az utcákon.

Ja és végül, amiket láttam élőben, ki is próbáltam, azoknak mind volt holtjátéka ott, ahol illeszkedik a vázra az adott rész, ami meg végképp nem tetszett.Szerintem nem is túl masszívak.

Szóval kíváncsi vagyok a véleményetekre:)

egy 14+5 hetes hagyományos babakocsi párti kismama.

Ja és nem az előítélet miatt szeretem jobban a hagyományosat, hanem mert ezek amiket leírtam nem tetszenek.De szóljatok, ha én gondolkozom rosszul:)

Persze a hagyományosnak is vannak hibái, nehéz, meg nagy, de szerintem kényelmesebb a babának.


2010. ápr. 29. 19:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,

az autóban is hason altatod majd?

A mi életünkbe a "modern" babakocsi passzol. A lányaim betegen születtek, születésüktől kezdve sokat autózunk otthontól a kórházig. Fontos volt, hogy ne a parkolóban költsem a gyereket, hanem egyszerűen rátegyem a hordozót a kocsira, elég h az orvos költi :-(

ja, hogy a környéken nem tudják, hát persze, nem fogom nagy dobra verni, hogy a kiszedtek neki mindent, és nem lehet gyereke, majd ha felnő!

amúgy bármikor eltolom földúton is a babakocsit, mert fixálható a kereke.

A sportkocsi rész is kényelmes, hiszen állítható a lábtartó.

De ha te hagyományosat szeretnél, valószínű a te életednek az felel meg, nekem nem.

2010. ápr. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
[link] Nekem ilyen kocsim volt, ez nagyjából hagyományosnak mondható, amíg pici volt szerettem, mert jól kitudtam használni. Aztán amikor menni akartam BKV-val rájöttem, hogy milyen nehéz:-(maga a kocsi 15Kg!plusz a gyerkőc 7-8 Kg összesen kb 22 Kg:-( A baba hordozó is nehéz volt, meg lehet szakadni alatta. Ráadásul a kocsiba is nehezen fért be a babakocsi, mert olyan hatalmas volt. Eladtam, és vettem helyette gy modern, divatos kocsit [link] Nem bántam meg:-)) Sőt! Bánom, hogy nem váltottam hamarabb. Ez a kocsi, könnyű, egyszerű tolni, félkézzel csukom, nyitom, és a kocsiba simán elfér még ha nagy bevásárlás is volt:-) Én is hagyományos formájú kocsikat szerettem, de mára ez megváltozott, a picike is jól elfér benne és szereti:-) Gyakran ülök vele buszra és megyünk a mamához:-)
2010. ápr. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

kedves utolsó előtti, én tényleg nem provokálni akartam, mindenki olyat vesz, ami az igényeinek megfelel.Én csak leírtam, hogy nekem mi nem tetszik a maiakban, de mindenki olyanban tolja a picijét, amilyenben szeretné.

Amit én néztem, az hasonlít a graco-hoz, amit az utolsó válaszoló linkelt, csak nagyobbak a kerekei.Itt nem olyan jók az utak, meg aztán az is szempont, hogy ne essen szét az első baba után.

2010. ápr. 30. 11:14
 14/17 anonim ***** válasza:

9:35-ös vagyok

Nekem Pierre Cardine típusú trvael sístem babakocsink van. Földúton, rossz járdán, mindenhol toltam már, és a harmadik gyermekemet szolgálja (a pici 3 hónapos). Semmi baja, meg sem mondanád róla, hogy 4 éves babakocsi. Pedig 4 év alatt folyamatos használatnak volt kitéve.

2010. ápr. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nekünk pont az általad belinkelt babakocsink van, és bátran mondom, hogy IMÁDOM! Direkt egy kisebb, nem nagy, robosztus kocsit akartunk és jól döntöttünk. Fél kézzel lehet irányítani, a legszűkebb ajtókon is befér, nem 20 kiló, hanem mózessel együtt is max. 12-13. A sport részt mindkét irányból a vázra lehet pattintani, én is simán megfordítom menet közben úgy, hogy közben a lányom benne ül, pedig nem vagyok egy izompacsirta. Ugyan a hagyományos kocsiknál is át lehet fordítani a tolókart, de nekem nem lenne kényelmes a bolygókereket között tyúklépésben közlekedni. A legrosszabb kavicsos úton is elmegy pont azért, mert a hátsó kerekei nagyobbak, az elsők pedig bolygósíthatók. Én semmi pénzért nem cserélném le egy nagy, hagyományos babakocsira! És lehet, hogy nagyon külsőségesnek tartotok, de tény és való, hogy esztétikus is egy ilyen járgány!

7 hós kislány anyukája

2010. máj. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
örülök, hogy neked bejött, de az lenne a kérdésem, hogy mit micsáltoka sport résszel mikor mentek valahova?Mennyi helyte foglal a csomagtartóban?mert ha jól tudom azt nem lehet összehajtani.
2010. máj. 3. 12:14
 17/17 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. A sportrész nem lehet összecsukni, hanem az ülőrész össze lehet nyomni és így egy síkba kerül a vázával. Nem tudom, hogy magyarázzam el:). Tehát ahogy leveszed a sportrész a vázról, az ülőke részét "behajtogatod", így szinte egy ovális alakzat jön ki belőle. A sport váza is alumínium. Nem foglal nagy helyet, szinte mindig bent van a csomagtartóban. A hordozó meg be van kötve a kocsi hátsó ülésére. A mózest meg már elcsomagoltuk, jó lesz majd a kistesónak:).
2010. máj. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!