Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány havi jövedelmeteket...

Hány havi jövedelmeteket költöttétek az első babátok kelengyéjére?

Figyelt kérdés

Szándékosan nem konkrét összegre kérdezek.

Mondjuk a nettó összegnek, amit a párotokkal együtt kerestek egy hónapban, hány %-át adtátok ki a terhességgel és babával kapcsolatos dolgokra? (A terhesség alatti szűrésektől a babakelengyéig meg a szülészorvosnak adott borítékig bezárólag?)


2016. nov. 23. 13:16
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja, mondjuk a születéséig/párhónapos koráig bezárólag, tehát a főiskolai költségeket már ne számoljuk ide...
2016. nov. 23. 13:30
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Ha csak az én fizumat nézem, akkor kb. 2 havit, 250 ezer körül, annak ellenére, hogy sok mindent kaptunk. Szüléskor + a doki és szülésznő: 150.000 ft.
2016. nov. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Születéséig kb. 2 havi. 3, ha az ep-re elszámolható dolgokat kp kiadásnak tekintem (orvos, gyógyszerek...).

Születésétől kb. 1/3 havi/hó (sok fejlesztés, gyógytorna, gyógyszer...).

2016. nov. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hááát, nehéz összeszámolni, de mondjuk másfél havi jövedelmét kettőnknek. Persze nálunk mondjuk ilyen, hogy "boríték" nem volt, nem vagyok híve az ilyesminek, a tiszta dolgokat szeretem.

Babakelengye, pár fizetős vizsgálat (4d ultrahang, ilyesmik), pár új bútor, porszívócsere (ezt azért számolom ide, mert amúgy nem biztos, hogy ilyen hamar vettünk volna újat, de a baba érkezéséig le akartuk cserélni). Nagyjából ennyi. A rácsos ágyat leszámítva mindenből újat vettünk.

2016. nov. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Terhesgondozás+szülés+kelengye az első hónap végéig a kettőnk havi keresetének kb kétszeresét.


Ebben a szülés+terhesgondozás volt a legnagyobb összeg, mert magánkórházban, számlával, nem zsebbe fizettünk. A kelengyében a babakocsi, a pelenkázós babaágy és a légzésfigyelős babaőr volt jelentősebb, de ruhákat 90%ban kaptunk.

2016. nov. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát a mostani fizut nézve 2szeresét kb szülésig. De amikor terhes voltam meg szültem, pont nem volt normálisan fizető melója a páromnak, csak tanár vokt fél évig, így az akkorit nézve az 5szörösét kb.
2016. nov. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Dokira semmi.

Elsőnél semmit nem vettünk,mindent kaptunk.

Másodiknál,amit mi vettünk,még párom fizetésének összegét se érte el,de ha igen,akkor is max annyi volt.

Én fizetésembe számolva meg 3havi kb.

Ha beleszámolom amit kaptunk,akkor meg mondjuk párom másfél havi fizetése,amibe az ep kártyáról vásárolt dolgok vannak,szüleimtől. Ruha és társai mind kölcsön vannak,amit mi vettünk,az pedig benne van a fenn emlitett összegzésbe.

2016. nov. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva már nem emlékszem mennyit kerestünk akkor (az biztos, hogy kevesebbet, mint most), de ha a mostani havi bevételünket nézem, akkor kb. 1 havit (500.000 forint), de mi sok mindent kaptunk a szüleimtől.
2016. nov. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 babyboom567 ***** válasza:
54%

Kedves kérdező!

Kombinált teszt 12000.

Szedtem vasat ,kálciumot,femibiont,5 féle magnéziumot(lábgörcs miatt,persze egyik sem vált be)c- vitamint, d-vitamint,szóval ez havonta kb 10-12000.

Kisruhákat,pólyát,rácsvédőt,babaágynemüt,plédeket szinte mindet kaptuk,pár darab újat vettem, főleg a bundazsákot,úgyhogy ruhára kb 10000.

Bölcsőt meg kiságyat kaptunk.Matrac kiságyba 3000.

Légzésfigyelő (új)20000.

Babakocsit a két nagyi kifizette (új)80000.

pelenkázókomód fenyőből(új)(férjem ragaszkodott ehhez)45000.

Egyéb apróságok, pelenka,popsitörlő,orrszívó,melltartóbetét, mellkrém, betétek, kiskád, stb.kb 50000.

Párologtató 6000.

szoptatós melltartó(anita 75-H méret)15000.(off:aki tud ilyen méretben olcsóbat szívesen fogadom,mert 1 melltartó nem lesz elég)

Szülésznő kb 30000.

Fogorvos 20000.

Cumisüvegek, sterilizátort kaptunk tesómtól.

De mi már tavaly óta gyűjtöttünk a babára,szóval nemvolt nagy kiadás havonta.Kb ketten 220000 keresünk plusz munkákkal együtt.Mondjuk én tavasz óta egyre kevesebbet tudtam dolgozni,és okt 17 óta vagyok táppénzen.Szóval kb 200000 kevesebbet kerestem meg idén.(azt hiszem ez is a terhességgel kapcsolatos)

35hkm

2016. nov. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%
Boritékot nem adtunk, nem volt sem fogadott orvos sem szülésznő. A kelengye és a fizetős vizsgálat 250 ezer Ft volt, a párom fizetése 160 ezer/hó volt akkor.
2016. nov. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!