Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munkahelyeteken hogyan jelente...

Munkahelyeteken hogyan jelentettétek be, hogy gyermeket vártok?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok, egy ideig nem jövök majd dolgozni. kb ez jutott csak az eszembe. Valami jobb ötlet? Ti mit mondtatok?
2016. nov. 23. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért nem mész dolgozni? Veszélyeztetett vagy?

Be kell menni a főnökhöz és elmondani, hogy kedves Béla állapotos vagyok, eddig és eddig tervezek dolgozni. Megkérdezhetes kit taníts be addig.

2016. nov. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Xy úr! Babát várok. Veszélyeztetett terhes vagyok, táppénzre vettek.
2016. nov. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Írtam egy papírt, a szülés várható idejéről. Elmondtam szóban, majd aláirattam. Egy példány a munkáltatónak, egy nekem.
2016. nov. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kis cégnél dolgoztam, szinte családias hangulat.

Épp karácsonykor voltam 12 hetes, így a karácsonyi vacsora előtt elmondtam személyesen a főnöknek, majd a bulin a többieknek.

2016. nov. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Elég negatív, ha így mondod el a főnöködnek..

Inkább azt mondd, hogy meddig dolgozol, mikor várható a szülés, mikortól ne számítsanak rád, ne pedig azt, hogy hát egy darabig nem dolgozol..


Nekem elég jó a kapcsolatom a főnökömmel, így fesztelenül tudtam elmondani neki, de hozzátettem, hogy a 8. hónapig szeretnék dolgozni, így augusztusig számíthat rám a munkában. Utána ha bármi kérdés marad a munkával kapcsolatban, akkor nyugodtan hívjanak, segítek. (Bár általában elég jól elvarrom a szálakat és úgy hagyom hátra a lezáratlan feladatokat, hogy más is tudja folytatni.)

2016. nov. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5 hetesen reggel betelefonáltam, hogy ne várjanak, befektettek.

az orvosom nem engedett többet dolgozni menni.

2016. nov. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
12 hetesen bementem a főnökömhöz és közöltem, hogy babát várok. Megkérdezte, hogy kb. meddig akarok dolgozni, örült neki és vár vissza.
2016. nov. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
8 hetesen bementem a főnökömhöz, hogy mondtam, hogy beszélni szeretnék vele, aztán nem is kellett mondanom semmit, csak annyit kérdezett, hogy "jól sejtem, sikerült?" :) Nálunk mondjuk nagyon jó a viszonya a főnökkel mindenkinek, négy gyerekes anya, örül mindenkinek, akinek babája lesz, meg hát tudta is, hogy babát szeretnénk, két évig próbálkoztunk, csomó vizsgálatra kellett mennem munkaidőben is, úgyhogy egy idő után elmondtam neki azt is, hogy miért járok ennyit orvoshoz, utána meg persze, hogy azt is, hogy végre összejött :)
2016. nov. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!