Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hány hónaposan jelentettéte...

Ti hány hónaposan jelentettétek be a munkahelyeteken, hogy terhesek vagytok? Van erre törvényi szabályozás?

Figyelt kérdés
2014. máj. 29. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Én rögtön a pozitív teszt után, de én táppénzre is mentem azonnal mert az én munkámat nem ajánlott terhesen végezni (vegyi anyagok és nehéz tárgyak emelgetése miatt),és mivel nagyon nehezen jött össze a baba, nem akartam kockáztatni.
2014. máj. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
A kismama könyvben amit vettem,abban azt írják,hogy mindenkinek szíve joga eldönteni,hogy mikor szól a munkahelyen,ha megkérdezik akár le is tagadhatod.2 kivétel létezik,ha olyan anyagokkal dolgozol,ami a babára káros lehet,vagy ha helyettest keresni hosszabb időt vesz igénybe,akkor köteles vagy minél előbb szólni.
2014. máj. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
12. de most valtozott, vagy fog valtozni a torveny, hogy nem kell koran bejelenteni, akkor is el a vedelem.
2014. máj. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
12 hetesen, de nem a törvények meg a védelem miatt, hanem a szűk családon kívül mindenkinek akkor mondtuk el.
2014. máj. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
12. héten, addig a munkahelyemen csak pár közeli kolléganőm tudta, akik tartották a titkot. Eddig az időpontig a rokonság sem tudta, csak a nagyon közeli hozzátartozók.
2014. máj. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

Na, itt irnak a torvenymodositasrol. Bar a cikk iroja nem egy eszleny, mondhatni roppant buta

[link]

2014. máj. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90 nap után. Onnantól lehet igénybe venni a családi adókedvezményt és elég nehéz lett volna titkolnom, ha leadom az orvosi igazolást a könyvelésen. Szóval ha szeretnéd a kedvezményt, minimum a bérszámfejtőnek szólnod kell.
2014. máj. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!