Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor jelentettétek be a...

Mikor jelentettétek be a munkahelyeteken, hogy babát vártok?

Figyelt kérdés
6 hetes terhes vagyok a vendéglátásban dolgozom mint felszolgáló, és cukrász. Az első babámat várom és azt szeretném ha minden a legnagyobb rendben történne. Ezért nem szeretném magam túlhajtani. nem tudom mikor jelentsem be a nagy hírt. Aminek nem feltétlen fognak örülni. :-(
2012. márc. 1. 19:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én sajnos nagyon hánytam és ügyfelekkel foglalkoztam, kénytelen voltam táppénzre menni. Mivel fiatal vagyok szerencsére nem gondolták, hogy terhes vagyok :-)

Aztán a 91. napon kértem igazolást a nőgyógyásztól, szóban értesítettem a főnökömet majd rögtön utána e-mailben is elküldtem, hogy bizonyítani tudjam: tudtak a terhességemről.


Sok boldogságot a babához :-)

2012. márc. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

az biztos hogy ebben a szakmában sokáig nagy pocakkal nem vszínű.

én is vendéglátós vagyok szintén cukrász-szakács,

én biztos hogy várnék ha bírnám a 16 dik hétig,vagyis minimum 3 hónapig ( 12 hét) utána elvileg nem rughatnak ki,bár attól is függ milyen szerződéssel vagy ott..

2012. márc. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én egy darabig még dolgozni szeretnék, csak kevesebb órába mint eddig.
2012. márc. 1. 19:34
 4/11 anonim ***** válasza:
Én a 8. hét betöltése után mondtam el. Nem voltam túl jól, és szerettem volna, ha egy kíméletesebben bánnak velem. :) Így is lett.
2012. márc. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én foglalkozásomból adódóan egyből táppénzre kellett mennem, ahogy kiderült, hogy gyermeket várok. 8 hetesen már itthon ültem, ha akartam volna, ha nem.

A légitársaság ahol dolgozom, a terhes utasokat sem szereti reptetni, nem hogy a légutaskísérőket ...

2012. márc. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

2-es: nem kell megvárni a 90 napot, amint orvosi papírod van, hogy terhes vagy, onnantól nem rúghatnak ki.


8 hetesen jelentettem be a munkahelyemen. Jól fogadták, örültek neki, már amúgy is egy éve hallgattam bent, hogy mikor akarok végre szülni. :)

2012. márc. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

a terhesség tényétől védve vagy, tehát, te még nem tudod, felmondanak, elmész a dokihoz, közli, hogy terhes vagy...kiállítják a kiskönyvet (ez ugye mind idő) és a terhességedet az utolsó menzesztől számítják.... tehát ha ez után mondtak fel, akkor vissza kell evgyenek, mert védve voltál már...agy ha enm akkor akár perelni is lehet....

ha nem jelented be akkor is védve vagy, csak amikor el akarnak küldeni, akkor érdemesjelezni, hogy azt most nem tehetik meg. Ugye az sem fair ha csak rájönnek, hogy mész babázni, mert valahogy a munkahelyed betöltéséről is gondoskodniuk kell...stb... Ráadásul könnyített munkát is tudnak esetleg adni...(amúgy kötelesek is lennének, neked nem kellene elmenned táppénzre, ha baj van, mert ha nem tudnak semmit adni, akkor 100% fizuval mehetnél haza "lógatni a lábadat" de ugye ez valahogy sosem történik meg....

2012. márc. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én 16 hetes lehettem mikor befejeztem a munkát.Mivel eladó-pémztáros voltam nem engedtek leülni.Egyszerűen nem bírtam.A fönöknőmmel mikor közöltem,hát elég csúnyát mindott,hogy jól ki b.....tam velük.Nem felejtem el pedig már 15 éve volt.Azóta gyesen vagyok itthon 4 hyerekkel.
2012. márc. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7 hetesen tudtam meg hogy babát várok, rá egy hétre már megvolt a kiskönyvem és azonnal mentem a főnökömhöz, hogy babát várok, megyek táppénzre. A munkám nem olyan, hogy terhesen is tudjak dolgozni, illetve a folyamatos hányás miatt is kivitelezhetetlen lett volna. Hozzáteszem, hogy 3 év próbálkozás után jött össze, szóval nem is volt kérdés, hogy rögtön itthon maradok. A főnököm szerencsére megérti, sőt örült is neki.
2012. márc. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is vendéglátóztam. A főnökömnek (aki egy 3 gyerekes anyuka, 2 unokával) nagyon jó volt a hozzáállása. Mintha az anyukámnak mondtam volna el, hogy nagymama lesz :) Mindezt a 6. héten. Egyből kímélő üzemmódba kerültem. Nem emelhettem meg ilyenek csak az volt a baj, hogy a 12 órás munkaidőt nem tudtuk csökkenteni. Így is bírtan a 21. hétig, de most is csak azért mentem táppénzre, mert este már nem bírtam nyitva tartani a szemem.
2012. márc. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!