Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 éves fiam olyan dolgok...

3 éves fiam olyan dolgok iránt érdeklődik, ami szerintem még korai neki (olvasás, számok). Ilyenkor mit tesztek?

Figyelt kérdés
Nekünk a lassú haladás, elnyújtott tanulás, sok meseolvasás és beszélgetés a nevelési stílusunk. Nem akartam sem számolni sem idegen nyelvre tanítani. Most mégis úgy tűnik, ezek érdeklik. Feliratokat kérdez, számolni akar (megáll a mosógép előtt és a feliratokban keresi az ismerős jeleket), angol zenéket utánoz. Nagyon akar tanulni. Sokat kérdez. Hogyan kezeljem a helyzetet? Mi lesz ha megtanul olvasni és számolni? Nem fogja halálra unni magát a suliban? Ráérne erre még bőven.
2016. nov. 23. 23:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha elfojtod, az sem jobb. Inkabb "unatkozzon", mint az maradjon meg benne hogy nem akartak a szulei, hogy szamolni tanuljon vagy angolul. Tanitsd az o szintjen, vagy irasd be angol oviba ahol jatekosan tanulnak es eszre sem veszik..:) Orulj hogy ilyen gyermek anyukaja lehetsz! ;)
2016. nov. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Én tanítanám, az biztos. Kísérleti oviba jártam, 4-5 évesen relációs jelről volt szó, nem ám kacsacsőrről... Jó volt. Attól még nem unalmas az iskola, de kár lelassítani a gyerek fejlődését, ha érdeklődő, azt hiszem.
2016. nov. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
10%

Az ő szintjen tanithatod. Nem kell matekzsenit kepezned.

En gyerekkent imadtam a mondokakat. Vagyis gondolom a szuleim sokat mondokaztak, verseket tanitottak, olvastak nekem. Iskolaba ugy mentem hogy a nevem le tudtam irni. Rovid szavakat olvastam. A matekkal nem foglalkoztak. Most barmilyen rimes, ritmusos verset, zeneszoveget hallok. Ketszer elolvasom es tudom. Raadasul hosszu tavon jegyzem meg. Mindig otos voltam magyarbol. Matekbol kettes. :) Nem tudom hogy alakul volna, ha a szamokat helyezik eloterbe. Vagy mind ketot egyforman. De az is lehet, ha nem szerettetik meg velem az olvasast, magyarbol is kettes lettem volna.

Van egy 2 eves kislanyom. Par napja mult 2. Zeneszovegeket dudol. Mondokat mond... de szeretnem ha megszeretne a szamok vilagat is.


Szoval kerdzo. Az ő szintjen barmi. Szamok, betűk, festés, gyurmázâs. Mondokak. Versek.

2016. nov. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Az ő szintjén taníthatod :)

Kisfiam 4.5 évesen kezdett olvasni tanulni, ahogy a nővére elsős lett.

Nem tudtam mit csinálni, nem zárhattam ki a szobából. Próbáltam elterelni a figyelmét mikor a naggyal tanultam, de nem sikerült.

Nem lett gond belőle, most harmadikos.. kitűnő tanuló és imád olvasni.

2016. nov. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
Nincs még 2,5 a gyerekem, de 10-ig elszámol, komplett mondókákat mond, egyszerű dalokat énekel. Nem ülök le vele, hogy na most akkor tanulunk, hanem a hétköznapi tevékenységek során, játékosan adom át az infókat, énekelgetünk a kocsiban, megszámoljuk a csipeszeket teregetéskor, stb. Amíg azt látom, hogy érdekli és nem teher számára, addig eszembe nem jut abbahagyni.
2016. nov. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
Válaszolj a kérdéseire, ennyi, nem kell ezt túlbonyolítani. Azzal én se szimpatizálok, ha valaki kéretlenül nyomatja ovis gyereknek az iskolás tananyagot, de itt nem erről van szó. Ebben a helyzetben azt tartanám hibának, ha leráznám a gyereket. (Én amúgy ovisként tanultam meg olvasni).
2016. nov. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%

5 évesen, külön "tanítás" nélkül megtanultam olvasni, nagybetűkkel írni, ahogy aztán a fiam is. Nem lesz semmi baja a gyereknek attól, hogy válaszolsz a kérdéseire, a suliban fél-egy év alatt utolérik a többiek. Folyóírással írni úgyis a suliban tanul meg.

Egyre több olyan gyerek van, aki nyomtatott betűket, számokat felismer, mielőtt iskolába kerül, sok pedig össze is tudja olvasni, pláne, ahol nagyobb tesó van, vagy engedik gépezni, tabletezni.

2016. nov. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
31%
Én biztos, hogy nem fognám direkt vissza a gyerekem. Örülnék, hogy ilyen értelmes, érdeklődő. Sok szülő direkt visszafogja a gyerekét, utána pedig csodálkozik, ha az nem akar tanulni. Ismerek nem is egy példát. Mikor akart tanulni, akkor nem engedték. Most gyári munkás az egyik. Szülei megbánták. Inkább unatkozott volna a gyerek iskolában. Szerencsére az én szüleim nem így gondolkoznak. Engem is érdekeltek a betűk, nyelvek. Úgyhogy tanítottak. Ez nem direkt előre tolás, hanem a gyerek igényeinek kiszolgálása. Nem értem, hogy sok magyar anyának miért baj ez. Mintha bűn lenne egy zseni gyerek. Nem is csoda, hogy mostanában nem születik Kodály, Bolyai utód. Egy 3-4 éves gyerek már simán tanulhat nyelvet is. Bizonyíték a húgom, aki 2 nyelvet tanult ilyen korban. Semmi kára nem lett, sőt nagyon is hasznára vált. Nekem is a korai angol. Az értelmes, érdeklődő gyereket neki való iskolába kell iratni (pl. angol / kínai 2 nyelvű) és akkor nem fog unatkozni. Ez személyes tapasztalat. Nem bűn, ha nem népi iskolába jár.
2016. nov. 24. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

"Nekünk a lassú haladás, elnyújtott tanulás, sok meseolvasás és beszélgetés a nevelési stílusunk."

Elég baj ez. Egyáltalán nem veszitek figyelembe, hogy nem minden gyerek igénye egyforma. Nyugodtan lehyetek lassúak egy szellemileg aktív gyerekkel. Utàna ne lepődjetek meg, ha kezelhetetlen lesz, mert unja magát. Tanítsátok, irassátok neki való oviba, iskolába vagy legalább szakkörre.

2016. nov. 24. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

A kozepsom eppen ilyen volt.bar,hozza teszem mi seta,buszozas kozben mindig szamoltunk,az eppen latott dolgokat kerdeztek angolul.ot valahogy jobban erdekelte mint a nagyot.most elsos,ezres szamkorben osszead,kivon.egyszerubb szorzasokat kiszamol (pl. 250*2,150*3).

Tegnap pl itt volt a festo,eppen hungarocel diszlecet ragasztott.kisfiam a szobaban ulve nezte.kozben szamolt.1 lec 125 centi hosszu.mikor ketto felkerult es a festo hozzatette a 2,5 meteres vizmerteket eszrevette,hogy az pont olyan hosszu mint a ket hungarocel.mondtam,hogy a vizmertek 2,5 meter,akkor hany cenci 1 hingarocel csik.egybol ravagta,hogy 125centi(elotte nem beszeltunk errol,nem tudta a mereteket)

Mikor a festo levagott egy csikbol,o megmerte centivel,hpgy mekkora darab,kivonta a 125 bol.

Kozepsos volt,mikor az ovonenik meseltek,hogy nem aludt ebed utan,hanem csendben fekudt.egyszer csak megszolalt,hogy o kiszamolta hany napot elt eddig.igaz 30napos honapokkal szamolt de azokat helyesen adta ossze.

Most,hogy sulis igy is elvezi.nagyon szeret tanulni,nem unatkozik mert a szamok,betuk irasat nem tanulta,nem erdekelte.igaz mindog o szamolja ki eloszor az osszeadasokat,de lesz meg mit tanulnia.

Ha erdekli foglalkozz vele jatekosan,hatranya nem lesz belole.

2016. nov. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!