Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállalnak sokan pár...

Miért vállalnak sokan pár hónapos vagy fél éves kapcsolat után már gyereket?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek, és természetesen nem akarok senki életébe sem beleszólni.


De ezt egyszeráen nem értem.

Egyre több az olyan, hogy összejönnek, pár hónapos vagy csak fél éves kapcsolat után már jön a gyerek, csak úgy ontja a facebook magából a "pocakos" képeket (nem, nem keresek ezekre rá, de sajnos mindig a szemem elé kerülnek), majd az esetek 90%-ában pár hónap után már szét is mentek. A gyerek még meg sem született, de ők már nincsenek együtt. Hozzáteszem, hogy nem besikerült babákról van szó.


Azért jutott eszembe a kérdés, mert van 2 ilyen közeli ismerősöm is. Az egyik 4, a másik 7 hónap ismertség után már gyereket várt, de már egyik sincs a gyerek apjával. És nem egyszer panaszkodott már mind a kettő nekem, hogy nem tudnak élni a gyerek miatt, nem tudják eltartani a gyereket ezért a családra sózták, edig mind a kettő nagyon akart gyereket, és milyen szép volt szerintük, hogy röpke fél év után már jön a "trónörökös".


Hozzáteszem, hogy nem 16-17 évesekről van szó.


Miért kell ilyen rövid idő után gyereket vállalni? Az általam ismert 2 esetben mégcsak nem is pasimegtartásról szólt a dolog. Nem szólok bele az életükbe, de a panaszkodásaik után komolyan elgondolkodtam ezen, hogy ennek mi értelme van.


Ti hogy álltok hozzá?

Mit gondoltok?



2016. okt. 4. 10:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Fogalmam sincs. Én két ilyen nőt ismerek, mindkettő az általam elítélt fajtába tartozik annak ellenére hogy magam is nő vagyok. Büdös a munka, jöhet a gyerek, a pasas meg tartsa el őket. Így gondolkozik az a kettő akiről tudok. Azt szokta hajtogatni mindkettő hogy "elleszek én otthon"
2016. okt. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%

Erre nincs szabály.

Van, akik évek után házasodnak, vállalnak gyereket, mégsem lesz jó a kapcsolatuk.

Van, akik hamar belevágnak komolyabb dolgokba és mégis összejön nekik.

Főleg, ha már nem 16-17 évesekről van szó, akkor nyilván tudják, hogy mit akarnak. Nem szórakozni, járogatni akarnak, hanem komoly kapcsolatot, családot.

Szerintem a hosszú járás sem garancia arra, hogy tartós lesz a kapcsolat.

2016. okt. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó, ebben igazad van. De mi van azokkal akik szinte nm is ismerik egymás, és mégsem véletlenül jön össze a gyerek három hónap után?
2016. okt. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%

3: hát azok elég felelőtlenek. :)

De van mindenféle ember, eset. Szerintem nem lehet általánosítani, hogy akik hamar belevágnak, azok nem jól döntenek. Én magam egyébként nem vagyok ilyen, aki hamar belevág, hamar meglép dolgokat. És sokszor úgy érzem, hogy ez akár hátrány is lehet. Szóval meg kell találni az ideális középutat. Az sem jó, ha ész nélkül csinálunk dolgokat, de az sem jó, ha mindennel sokat várunk és ezerszer átgondoljuk.

2016. okt. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
Tetszik ahogy a dolgokat látod, köszönöm hogy válaszoltál.
2016. okt. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%

Tény, hogy a több éves ismerkedéssem garancia a hosszú párkapcsolatra, na de fél év után úgy gyereket vállalni, hogy még szinte nem is ismerik egymást, az felelőtlenség, méghozzá nem is kicsi.

Én is ismerek ilyet. 23 éves csaj,meg a 25 éves pasija. Összejöttek, pár hónap enyelgés után már jön a gyerek, aztán összevesztek valamin, és szakítottak. Ennek csak egy nagy vesztese van, a gyerek.

2016. okt. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%

1. Elmenekülne otthonról, de nem tud mert nincs pénze albérletre se. Jön az álomszerelem, odacuccol hozzá az első adandó alkalommal, majd az óriási szerelem közepette "megfeledkeznek" a védekezésről, hiszen úgyis ő az igazi. Két hónap együttlakás után.

2. Nem úgy alakult a kapcsolat ahogy elképzelték de ezt nem ismerik be, félelmetes a gondolata is, hogy mással kell újrakezdeni az egészet. Mi a megoldás? Legyen gyerek, az majd segít! Így majd biztosan helyrejönnek a dolgok, és nem kell hazaköltözniük a szülőkhöz. Vagy mégis?

3. Harminc végi pánikolós nő lecsap az első adandó hímneműre, majd amilyen gyorsan csak lehet, teherbe esik (nem működött a tabi, ejjj). Gyerek biztosítva, stabilitás másodlagos.

4. Örök agglegény pali rájön hogy talán kellene utód mégis, megkeresi a 3. pontban említett nőt és együtt, kétségbeesetten összehoznak egy gyereket, ugyanolyan stabilitással.

5. Agyonszekált férfi/nő családi nyomásra az első stabilabb kapcsolatba vállalja a gyereket, majd lesz valahogy alapon, csak az anyós/fater hagyja már békén és higgye el hogy nem meleg.

6. A családban és baráti körben már minden élő és lélegző nőnek van gyereke, hát kell neki is hogy ne maradjon le. Stabilitás itt is másodlagos.

7. Minél előbb le akarják tudni a gyerektémát, hogy 40 évesen már járhassák a világot és építhessék a karriert.


Ennyi jutott eszembe.

2016. okt. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%
Tudok kivételt, a saját szüleim, akik megismerkedésük után másfél évvel már babáztak. Viszont minden más esetben csak egy újabb mozaikcsalád keletkezet...
2016. okt. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
46%
Még mindig jobb mint 10-20 éveket elpazarolni valakire.
2016. okt. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
57%
Úgyse vallják be az ilyen nők, férjet akarnak fogni és direkt becsúszik a gyerek. De ostobának tartom az ilyen hozzáállást. Mondom én nőként. Szerintem a saját életüket is tönkre vágják ezzel. Én csak házasságban vállaltam gyereket, de azt is megnéztem kihez megyek feleségül. Az ilyet normális ember nem kapkodja el. Persze az a férfi is hülye, aki ilyen kapcsolatba megy bele aztán lelép a gyerekét elhagyva. Szóval 2tőn áll vásár.
2016. okt. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!