Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan zajlottak a szülés...

Hogyan zajlottak a szülés utáni hetek a mozgás tekintetében?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok kinek hogy zajlottak a szülés utáni hetei a mozgás szempontjából, mikor mentetek először ki (séta, vagy akár csak a kis üzletig), mikor mentetek a férjetekkel mondjuk egy nagyobb bevásárlásra vagy esetleg nagyit meglátogatni, stb.


Én könnyen mozgok, kis gátsebem van, nemrég szültem. Viszont azzal riogatnak, hogyha sokat és idő előtt mászkálok (negyediken lakunk lift nélkül), akkor könnyen kialakulhat trombózis, visszeres láb. Úgyhogy csak a lakásban merek járkálni, pedig simán bevállalnék (márcsak kimozdulás szempontjából is) egy kis bevásárlást (autóval addig, autóval haza, férj cipekedik.)


Nálatok ez hogy volt?


2016. nov. 29. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:
2 nap kórház után alig vártam, hogy kimozdulhassak, akár csak a boltba. Lassabban ment a járás, és pár perc után mindenem fájt, de kellett legalább fél óra séta minden nap. Ahogy teltek a napok, persze egyre több séta, egyre kevesebb fájdalom árán. Nem volt tőle semmi bajom, mondjuk mi földszinten laktunk, nem kellett sokat lépcsőzni. Inkább az emelés okozott problémát.
2016. nov. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi egy hetesen mentünk először sétálni, és utána minden nap, egyre többet, naponta 2-3x, második héttől boltba is mentünk.

Nagy bevásárlásra épp egy hónapos volt a kislányom mikor elmentem egyedül, hazaérve a férjem cipelte fel a cuccokat, szintén 4. em, lift nélkül.

Dédihez 7 hetesen mentünk, 200km-re, nagyik közel laknak, oda már 3 hetes korától jártunk.

Nem éreztem, hogy otthon kéne ülnöm, semmi bajom nem lett a sétálástól. Persze nem mentem hegyet mászni, de egy kis sétától még nem lesz senkinek baja.

2016. nov. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondtad riogatnak :-)


Ami valós veszély az a méhsüllyedés egyéb finomsàgok. Azért, mert konkrétan a kitàgult hasfal szövetei nem tartjàk a belső làgy részeket,amik még amúgy is rossz helyen vannak.


Nekem is oda kellett figyelnem, mert a màsodikkal kicsit túlzàsba vittem 2 hét utàn. Na ott picit megàllt a hasam visszahúzódàsa is :-( szerencsére észbekaptam és pihentem eleget.

Ìgy is mentem/ mentünk naponta sétàlni, de a nagyobb bevàsàrlàsokat fél napos talpalàst/ ügyintézést kihagytam.


Vigyàzz magadra, egy a fontos figyelj a tested jelzéseire, tudni fogod hol van a hatàr. Ha nem megy, ne erőltesd, nem szàmìt sem az, hogy a Gizike mit tudott megcsinàlni szülés utàn, sem az, hogy a Mari néni mit gondol, és a vilàgot sem most kell megvàltanod :-D

2016. nov. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

sima szülés majd 2 császár

minden esetben már másnap mentem boltba sétálni intézni amit kell

mármint a hazaengedés másnapján

ok császárral rosszabb volt, de még mindig jobb mintha "haldoklom" otthon

amúgy sem tehettem meg h bezárom a gyerekeket csak mert tesó jött

am 3ik emelet (ami túlkép a 3,5ik) lift nincs

lassabban de mozogtam

gyorsan gyógyulok és szépen szal nem volt gond

2016. nov. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
már másnap mentunk sétálni. egy hetes, volt mikor lementunk a to partra, 2hetes mikor fel a hegyekbe. 3 honapos, mikor Magyarorszagra utaztunk a nagyszulokhoz repulovel. a férjem nem ment egyedul bevásárolni, mindig egyutt mentunk. egyébként a tornat szules utan 4 honappal kezdtem.
2016. nov. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megnyugtató, amiket írtok :) Köszönöm! Főleg akinek szintén sokat kell lépcsőznie egy kis kimozduláshoz...
2016. nov. 29. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!