Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki hány óráig vajúdott?

Ki hány óráig vajúdott?

Figyelt kérdés
És mennyi volt belőle az igazi "fájós" rész? Nektek is kemény volt a hasatok vajúdás alatt? Mennyit mozgott a kicsi és mikor? Fájások között vagy alatt? Esetleg kitolásnál?

2016. máj. 16. 19:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

24 óra volt az egész de ennek kb a fele pont olyan gyenge volt, mint a jóslófájás, csak erősödött zuhany után, igaz lassan de sűrűsödött is. Este 10-kor már igencsak megéreztem őket és másnap délelőtt 10-re született meg a baba.

A fájásmérőt lerugta állandóan vajúdás alatt, nagyon sokat mozgott 2 fájás között. Kitolás közben már nem.

Összehúzódás alatt persze, kemény a pocak.

2016. máj. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
5 órát. A durvább rész talán 2 óra volt, illetve én a kitolási szakot szívtam meg. Komplikációk miatt még a lapátkezű orvos öklét is megszültem vagy hússzor. Na, az k..ra fájt, szerintem annál csak az élveboncolás fáj jobban. A szülés egésze vidám csiklandozás volt ahhoz képest.
2016. máj. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
21 orat vajudtam, egyik resze sem volt olyan nagyon durva, hogy ne lehetett volna kibirni. Egy hangom nem volt, egyedul akkor szolaltam meg, hogy au, amikor a feje es a valla jott ki :D de nekem nagyon szerencsem volt a vajudassal. Igaz, hogy sokaig tartott, de alig volt durva fajdalmam.
2016. máj. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
3,5 órát vajúdtam, ebből az utolsó fél óra volt nagyon kemény, de az is csak azért, mert nem engedtek felállni, mert nálunk így szokás.... Mielőtt lefektettek volna még vicceket meséltem, miután kötelezően, fekve, mozdulatlanul! kellett vajúdnom, már megszólalni sem tudtam, csak hörögtem.
2016. máj. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Hú én nagyon megszenvedtem.8 órát vajúdtam,abból 5 óra elég durva volt,próbáltam azon a nagy vajúdós labdán ülni,akkor jobb volt.De mivel 5 óra kemény vajúdásom volt már császárt akartak,mivel el is volt fáradva itt a nyomásokba,aztán végül 2 óra alatt jött világra a kisfiam,de ilyet senkinek nem kivánok,ilyen szülést,bár ahogy megszülett a kisfiam rögtön enyhült a fájdalom amikor megláttam őt.Ma már 11 hónapos kismanó :)
2016. máj. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Első gyerek: 26 óra, ebből az utolsó 6 óra a durva rész, 5 óra 2 percesekkel

Második gyerek: kb. 4 óra, fél óra után már a durva fájások

Harmadik gyerek: 1óra 40p, az első három fájás 10 perces volt, még visszaaludtam közben.


Nekem fájások közben kemény a has és nem mozog a baba (nem is tud, mert ráfeszül az egész méh), a véghajrában nekem sosem tűnt fel, hogy nagyon mozgott volna két fájás között.


A negyedik most útban van, kicsit izgulok is, hogy ha "még gyorsabb lesz", nem érünk be, de azért reménykedem egy szép szülésben, bár még odébb van. :)

2016. máj. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Az viszont hozzá tartozik, hogy a "gyorsabb" szüléseimet mindig megelőzte heteken át tartó jóslózás, néhol nagyon kitartó, volt hogy 3-4 órán át 5 percenként, és sok derék fájás, szóval én az utolsó heteket nehezen viselem.

utolsó

2016. máj. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat! :)

Hát, nekem végig kemény volt a hasam, nem csak a fájások alatt. A baba meg nonstop mozgott, de tényleg, még a fájások alatt és a kitolásnál is. Érdekes, a nagyobbik lányom viszont szinte egyáltalán nem mozgott és a hasam is alig lett kemény. Mondjuk ő 3x gyorsabban megvolt, mint a kicsi.

2016. máj. 16. 21:07
 9/18 anonim ***** válasza:
Mindkét gyereknél burokrepesztés utàn fàjt. Kb 1-1,5 óra volt. A kitolàs màr jó volt.
2016. máj. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
5 órát vajúdtam, de nekem szwrencsèm volt, egyáltalán nem èreztem nehèznek, mondtam is hogy nem èrtem mit ijesztgettek. Na az utolsó egy órában belehúzott, igy nekem a kitolási szakasz volt a fájdalmasabb.
2016. máj. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!