Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Annyi idegesít hogy irigy...

Annyi idegesít hogy irigy vagyok ebben a szituban de jobb ha józan ésszel döntünk ugye?

Figyelt kérdés

Mindenki jo valamiben,na en mindig is úgy voltam vele,hogy nálam ez az anyaság,a gyereknevelés lesz és lesz legalább 4gyerekem.Szerncsere a férjem nagyon támogat és örül hogy itthon vagyok a gyerekekkel,3an vannak a legkisebb 1 éves.

De be kell látnom hogy valószínű itt meg is állunk.Mind anyagi mind pedig türelmi szempontok miatt(a türelmi az inkább páromra vonatkozik)

Van egy ismerős anyuka ahol szinten 3 gyerek,és rengeteget panaszkodik...az egész nyari szünetben alig volt jo napjuk,férjére is sokat panaszkodott állandóan.Erre bejelentette hogy "becsúszott" a 4. legalábbis mindenkinek ezt mondja,nekem elmondta hogy igazából nem is védekeztek.

Széles mosollyal fogadja a gratulációkat,mert azert nagy dolog 4et vállalni,engem meg úgy elfogott egy megmagyarázhatatlan érzés de talán irirgyseg és egyben leakadas,hogy ha tenyleg minden úgy van ahogy mondta akkor hogy lehetnek ilyen felelőtlenek???

Amugy rendes család,csak engem meg zavar hogy tudom hogy ennél józanabbnak kell lennem,nem követhetem vakon a gyerekkori álmom meg akkor sem ha másnak körülöttem "összejön"...ugye???nyugtassatok meg hogy néha racionális döntéseket kell hozni,nem érzelmeit,mert biztosan ellennénk meg egy gyerekkel de minek feszegessuk a határokat?meg nem úgy akarok gyereket vallani hogy "majd megoldjuk"...és idegesít hogy ilyen érzéseket vált ki belőlem ez az egész mert marhára nem kene foglalkoznom vele....

Bocsanat ha esetleg túl zagyva és hosszú lett de ezt mar ki kellett írnom magamból...


2016. nov. 30. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem azt te is tudod, hogy csak azért 4 gyereket vállalni mert másnak is annyi van, az hülyeség. Ennyit a racionalitásról.


Viszont ha ennyire az anyaságban akarsz kiteljesedni az már probléma, mert ezzel túl is tolhatod ezt az anyaság kérdést, ami a gyerekeknek sem jó, meg egyszer a gyerekek felnőnek, önállóak lesznek és lehet nehezen fogod feldolgozni, hogy már nincs miben túl jónak lenni. Kérd szakember segítségét!

2016. nov. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Felnott emberek, az o dolguk. Csak miattuk meg ne tedd kockara pl a hazassagod. Kitudja h birná a fèrjed.:/
2016. nov. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy feszegetni a határokat? Ha nektek négy gyerek kell, akkor legyen annyi! Amúgy megértelek. Nekünk is három van , egy éves a legkisebb és valahol én is vágyok negyedikre, de valószínű, hogy itt megállunk. Harom gyerek nevelése nagy felelősség és anyagilag sem kispálya. Most még kicsik ez elmwgy, de ha mennek suliba, akkir a határ a csillagos ég lesz költés terén. Én ezt mérlegelem, de egyelőre nem az van, hogy megőrülök egy újabb babáért. Nem is vagyok fiatal, 35 éves, egymás után születtek a gyerekek és egészségileg is megviselt. Egy újabb terhesség és egy újabb gyerekágy nagyon nem hiányzik. Egyelőre nem is bírnánk többet, fizikailag sem.

Az ismerősödnek sajat dolga hány gyereket vállal. Felőlem vállalhat valaki tizenhatot is, az Ő dolga. Mindenki legyen tisztaban szerintem azzal, hogy mennyit bír el mind fizikailag, mind idegileg és anyagilag. Ha van aki mindenben topon van akkor hajrá!

Nekem egyelőre köszönöm elég a három. Nem jelenti ez azt, hogyha meglatok egy csöpp újszülöttet ne kapna el a vágy, de az annyi is...

2016. nov. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nem értem, hogy miért mások élete alapján ítéled meg a sajátodat. Az ő családjának semmi köze a tiédhez. Ha akartok még egy gyereket, vállaljatok, ha nem, akkor ne. Tök mindegy, kinek mennyi van.
2016. nov. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hű, valahol megértelek. Mi is hasonlóan indultunk, de nálunk 2-nél eljött az a pont, hogy elég. Fájó szívvel lezártam magamban a babás korszakot, miközben körülöttem különböző indokokkal (becsúszott, talán lány lesz stb.) sorra születtek a harmadik gyerekeik olyanoknak, akik korábban esküdöztek, hogy nekik aztán soha... Meg olyanoknak is, akik hozzád hasonlóan így is tervezték mindig is. És nem tagadom, irigykedtem. Úgy kellett magamat emlékeztetnem mindig, hogy a gyereknevelés nem csak a babaillatról meg a puha pofikról szól, hanem rengeteg olyan dologról, amit én nagyon nem vágyok újra átélni.

Aztán az elmúlt hetekben gyanús lett, hogy nekünk is besikerült a harmadik... Először nagyon megijedtünk, aztán megörültünk, aztán 3 hét után kiderült, hogy vaklárma volt az egész. Én meg játszhatom le magamban újra az egészet.

Remélem, nem lett túl hosszú, csak azért írtam ilyen részletesen, hogy lásd, nem csak te jársz ebben a cipőben. :)

2016. nov. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmi irigylésreméltó abban, hogy valaki 4 gyereket szül.

Az 1-2-3 gyerekes szülők sem érnek kevesebbet. Nem a gyerekek száma minősít egy anyát sem.

A kisfiamnak szoktam mondani(5 éves), hogy ne azt nézze, hogy mije nincs, vagy a másiknak mije van, hanem annak örüljön ami neki jutott. És bizony kezdi megérteni.

2016. nov. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat.

Igyekszem reálisan nézni a helyzetünket anyagi és idegi szempontból és úgy látom nem fér bele 4.gyerek és en is utálom ezt az érzést amivel nost küzdök.

Szerintem 5os értette meg mit akartam leírni,de tenyleg köszönök minden választ.Valoban igaz hogy nem feltétlen csak az anyaságban kell megtalálom önmagam mert akkor pár év múlva nagyot fogok koppanni....

2016. nov. 30. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!