Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogy hagyjátok figyelmen...

Ti hogy hagyjátok figyelmen kívül az ilyen irigyeket és megjegyzéseiket?

Figyelt kérdés

Lányaimról van szó. Általános iskola 3. és 5. osztályába járnak. A gondok a tavalyi tanévtől kezdődtek, mikor is a nagyobb után a kisebb is megkapta az ösztöndíjat. Ezt kitűnő bizonyítvány esetén kapják. Szinte minden rokon beszólogatott, sógor, sógornő, anyós, após, sógornő anyja. Ezt még figyelmen kívül hagytuk.

Most az utóbbi 2 hét viszont lelkileg megviselte a lányaimat. A nagyobb egy 25 ezer ft értékű élelmiszer csomagot kapott a kimagasló eredményéért, a kisebb ugyanezt 20 ezer ft értékben. Most kiderült, kapnak egy jutalomkirándulást is, ráadásul mindkettőt ismét jelölték az ösztöndíjra.

Erre már minden rokon őket piszkálja. Párom rokonai, akiknek semmi közük a gyerekekhez, mert nem a párom az apjuk. Mindennek el vannak hordva, ők is, én is. A gyerekek nem értik.

Párom számtalanszor helyretette őket, napi szintű a vita, párom már többeknek is nekiment. De nem segít semmi.

Nem tőlünk tudják ezeket, hanem a rokonok gyerekeitől, akikkel egy suliba járnak. Kis iskola, kevés diákkal, mindenki tud mindent.

Szerintem ezzel a fogyatékos, irigy társasággal nem tudunk mit kezdeni. Nem normális, hogy irigyek a gyerekekre. Mi foglalkozunk a gyerekekkel, segítünk nekik, ők a saját gyerekeikkel nem. Sőt, ha hazaviszik a leckét, nem csinálják meg a napköziben, még el is verik őket.

A kérdésem az lenne, hogyan lehet a gyerekekkel megbeszélni, megértetni, hogy csak irigyek? Vagy egyáltalán mit érdemes ilyenkor a gyerekeknek mondani? Az lenne a cél, hogy ne szegje kedvüket ez a fajta viselkedés.


2016. nov. 30. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Atyaeg! Ez meg hogy lehet? A nagyszulok pl ilyenkor szuperbuszkek szoktak lenni az unokakra... vmi mas is lehet a háttérben? Beszelgessetek el a gyerekeitekkel es en a helyetekben ritkitanam a talalkozasokat is, h ne legyen esely es mod ezt hallgatni
2016. nov. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha jol gondolom te tetted fel a kerdest, hogy elviheti e apuka a karacsonyi elfoglaltdagok helyett a gyerekeket.


Nos. Szerintem tulaggodsz mindent. Vedd be a leszaromot, legy hatarozott. A lanyaidnak is mondd meg, hogy ok ezt megerdemlik, az irigyek meg csinaljak utanuk. Mindenkinek ott a lehetoseg.

Legyetek boldogok a mostani paroddal es nem kell foglalkozni mindenkivel.

2016. nov. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen, én. Nem aggódom túl, csupán arról van szó, hogy én iszonyú körülmények között nőttem fel, és nem szeretném, ha a gyerekek ugyanezt élnék meg. Apum nagyon büszke, boldog volt. Vele nincs baj, ő az egyetlen rokonom. A párom rokonai ilyenek. Én már megtanultam nem figyelni rájuk, nem érdekel, de ezt nem tudom, hogy tanítsam meg a gyerekeknek.

Ráadásul ahogy egyre több jó történik velünk, úgy lesz egyre rosszabb a környezetünk, ebbe beleértve a rokonokat, apukát is. Valahogy úgy tűnik, ha nekünk jó, az nekik rossz. Ha pedig nekik valami jó van, akkor azt az orrunk alá dörgölik.

A találkozások sajna elkerülhetetlenek, itt laknak a kertszomszédságba, illetve velünk szemben. Be nem jöhetnek, de sajna az utcán megtalálják a gyerekeket. Pl ha ebédelni mennek, ( ilyenkor nem a suliban esznek) boltba mennek, templomba, stb. De nem lehetek mindig velük.

2016. nov. 30. 19:31
 4/10 anonim ***** válasza:

Card le. Okosabbat nem lehet mondani.


Meg azt sem értem, hogy az ajándékcsomagra rá volt

írva, hogy mennyibe került vagy mi?


Az élet meg ilyen, a gyerekek előbb utóbb szembesülnek ezekkel a dolgokkal. Nem tudsz mit tenni.


De valami fizetős magánsuliba járnak a gyerekek, vagy elit államiba ha 25 000 ért kapnak ösztöndíjat. Lehet ez nem tetszik sokaknak.

2016. nov. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Meg volt, hogy hányadik osztályban mennyi a csomag összértéke.

Egyházi suliba járnak, ez van itt helyben. Nem fizetős, nem elit, semmi extra.

2016. nov. 30. 19:44
 6/10 anonim ***** válasza:
hat ez nagyon gaz. en elmagyaraznam a rokon gyerekeknek, h ez a lehetoseg elottuk is ugyan ott van, csak kell hozza egy kis szorgalom. ugyan igy a szuleiket is helyre lehet tenni. mindig voltak butabb es okosabb gyerekek, es ez igy van rendben! nyugtasson a tudat, h a tied valoszinu tobbre viszi, mint az irigykedoke.
2016. nov. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Alapvetően nem buták ők sem, csak ezt látják otthon. Közmunkás, munkanélküli, alkoholista szülőket, és sajnos a gyerekeken csattan.

Itt a probléma az, hogy az én gyerekeim el lettek könyvelve értelmi fogyatékosnak, és egészen addig, míg be nem kerültek a suliba, az összes ilyen díjat egy-egy rokon gyerek napta. Még ösztöndíjas (szóval kitűnő tanuló) is volt köztük, és zavarja a csőrüket, hogy az én selejtjeim (ők így hívják őket) aratnak. Egyikük autisztikus spektrumzavarral küzd, másikuk hiperaktív. De ettől még okos, értelmes gyerekek, akik azt akarják, hogy elérjenek valamit, ami az álmuk (egy-egy foglalkozás). Nem kivételezés miatt kapnak ők bármit is.

2016. nov. 30. 22:16
 8/10 anonim ***** válasza:

ezért csesztetni őket?

értelmes egy rokonság.

amúgy ne szólj nekik, hogy kaptam ösztöndíjat és én nem vinném oda agyerekeket, azt hallgassák, hogy aki tanul, szorgalmas, az ciki?????

2016. dec. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Fel nem tudom fogni, mit lehet beszólni egy olyan gyereknek (!), aki a jó tanulmányi eredményéért jutalmat kap. De tényleg, nem értem, erre mi az a rossz, amit mondani lehet. Hiszen ez egy jó dolog, hogyan lehet emiatt szidni egy gyereket? Meg amúgy is, milyen felnőtt ember az, aki leáll egy gyereket csesztetni???
2016. dec. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Válogatott jelzőik vannak, hidd el. '' nyaligép, stréber, hosszúnyelvű, " stb... Napestig sorolhatnám. A felnőttek értelmi képességével van baj. Sajnos az alkohol olyan szinten leépítette őket szellemileg, hogy elmondani nem lehet. És nem viszem őket hozzájuk, írtam már, hogy az utcán "kapják" el őket. Konkrétan az egyikük a suliban, másikuk a konyhán közmunkázik.

Sajna eléggé fura az értékrendjük. Itt az a szuper, aki max 16 éves koráig szül, minél több gyereket, minél több segélyt igényel.

2016. dec. 1. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!