Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan kell figyelmen kívűl...

Hogyan kell figyelmen kívűl hagyni, hogy ordítanak/sírnak a gyerekek? Nekem nem megy valahogy.

Figyelt kérdés

Én nem szoktam ehhez hozzá. Én egyedül nőttem fel, és a szomszédba, ahova költöztem van 3 gyerek, a másik szomszédban megint 2 a harmadikban meg 1 kisbaba.

Az zavar, hogy egész nap... najó nem viszem túlzásba. :D

Szóval mikor kiülök a teraszra olvasni, vagy bármit, mindig sírni hallok valahonnan egy gyereket, vagy ordítani, mert akaratoskodik.

És nekem nem megy az, hogy "ahh, nem érdekel, nem figyelek oda!" Ez egy csöndes kertvárosi környék, és igen csak megüti az ember fülét a gyerek sírás.

Múltkor valamiért sírt az egyik, hallottam, hogy beszél hozzá az apja, gondoltam, jó!!! megnyugtatja. Erre mit hallok egyszer csak? "Jó! AKKOR SÍRJÁL CSAK!" hát ez nem hiszem el! Az apa elég türelmetlen, és általában ez a vége, hogy rájuk ordít, mérgesen, gondolom ettől szegénykék megijednek, és még jobban sírnak!

Néha már azon gondoltkodtam, hogy átmegyek én a gyereket megnyugtatni, mert nem értek habár a gyerekekhez semmit, de az, hogy rájuk van ordítva, nem szokott megoldás lenni.


Szóval sokat sírnak a környéken, és közel vannak a házak egymáshoz, meg pont ott a teraszom, ahol nekik meg az udvar.


Szóval van rá valami módszer, hogy hogyan sz**jam le hogy gyerek ordítást halljak akár 2 órán át amíg kint olvasnék?



2013. júl. 31. 13:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem rosszindulatból írom, hanem csak jótanács:

"Néha már azon gondolkodtam, hogy átmegyek én a gyereket megnyugtatni, mert nem értek habár a gyerekekhez semmit, de az, hogy rájuk van ordítva, nem szokott megoldás lenni."

Ebben mindent leírtál arról, hogy FOGALMAD SINCS róla, milyen nehéz gyereket nevelni.

Menj át egyszer egy teljes napra, és meglátod, hogy milyen. Talán akkor majd megérted, milyen nehéz a sírást kiküszöbölni, és inkább csak sajnálni fogod a szülőket...

2013. júl. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Költözz el egy nyugdíjas negyedbe ott nem fogsz gyereksírást hallani.


Ahol gyerekek vannak ott bizony van sírás is és bizony te is sírtál ha csak nem valami deformált nevelést kaptál.

Nincs olyan gyerek aki nem sír, a sírás egy érzelem kifejezés, amit ha nem tesznek meg akkor sérülnek, ezzel mutatják ki ha valami nem jó nekik.

Ha ez olyan dologért történik ami nem egyezik bele a szülö akkor jobb sírni hagyni nem foglalkozni vele, mint inkább neki adni csak csöndbe legyen.

Lányom tegnapi példája.

3 éves nyugodt ritkán hisztizö gyerek. Tegnap ebéd közben arra az ötletre jött, hogy 2 harapás után neki csoki kell. Igazából nem is értettem a kérdést, mert ebéd közben nincsen, nem is volt. Mondtam neki ha megeszi az ebédjét akkor lesz. Erre mint a villám a földön termett és földhöz verve hisztizett. Lehajoltam hozzá és próbáltam szépen megmondani, hogy ebéd után lesz csoki... Persze meg sem hallotta mert annyira visított. Ott hagytam. Mi megebédeltünk, kb 20 percig üvöltött, majd magától abba hagyta felállt, megette az ebédjét (nem mindet, de nem is kellett neki midnent megennie), majd kapott csokit.

Szerinted azért hogy a szomszéd tini jól tudjon olvasni nekem inkább csokit kellett volna adni az ebéd közepette neki?

2013. júl. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél egy füldugót...Az ordítozás valóban nem célravezető,de hidd el,hogy az a gyerek is üvölt,akivel soha nem emelték fel a szülei hangjukat...

Megnyugtathatlak,ha a gyerek azért sír,mert baja van,nincs olyan szülő,aki ne vigasztalná meg azonnal,de a hisztit máshogy nem igazán lehet kezelni,minthogy túllépsz rajta...Mert valószínű,h azt nem hallod,ahogy a szülő csendben magyaráz neki közben,hogy mit is kellene máshogy csinálni..

2013. júl. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szólók leírtak kb mindent. Tudom még esetleg javasolni a tanyavilágot vagy pl egy repülőtér / vasúti rendező pályaudvar szomszédságát.
2013. júl. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyereknevelés szerves része, hogy a hisztiről nem veszünk tudomást.

Nyilván, ha a gyerek azért sír, mert fáj valamije, akkor minden szülő megnyugtatja.

2013. aug. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hallgass valami megnyugtató zenét fülhallgatóval. Vagy menj be a házadba. Jobb ötletem nincs. Nincs gyerek sírás nélkül, ezt gyakorló anyukaként (2 gyerek) én is tapasztalom nap mint nap. Néha már én is legszívesebben sírnék... Viszont azt is látom, hogy ahogy nőnek a picijeim, egyre kevesebb az ordítás, hálistennek. Még pár év, és nálatok is nyugi lesz, és majd egyszercsak észreveszed (remélhetőleg), hogy mennyi gyereknevetést hallasz mindenfelől.
2013. aug. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Amúgy annyira irigyellek, hogy van időd 2 órán keresztül olvasni a kertedben... De jó neked! (Bár azért nem cserélnék veled :)) - utolsó
2013. aug. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Fülldugo és kész ,gyerek nincs sirás és hiszti nélkül ,a legnyugodtabb gyerek is hisztizik néha a babák meg mivel nem beszél sirásal adja a szülei tudtára hogy valami nem jo .
2013. aug. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem a megoldás az, ha szülsz egy saját gyereket, mert hidd el, azután a másik gyerek sírása nem fog már idegesíteni, hanem kellemes megnyugvással tölt majd el, hogy nem a tiéd ordít. :)


Egyébként nekem van gyerekem, de megértelek, engem is zavar a gyereksírás, sőt, tudom, szemétül hangzik, de ha véletlenül eljutok valahová gyerek nélkül, akkor az is zavar, ha mások gyerekei rohangálnak, visítoznak körülöttem, bár a fentiek miatt már jobban bírom, mint régen.

A füldugó jó tipp, csak hát egyrész azzal is hallod majd őket, másrészt elég vicces, hogy az embernek otthon ilyet kell hordania otthon mások miatt.

2013. aug. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Fuldugo/zene. :)
2013. aug. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!