Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tegnap a cipőboltos nő kiakadt...

Tegnap a cipőboltos nő kiakadt. Elolvasnátok?

Figyelt kérdés
Augusztusban lesz 3 éves a lányom. Tegnap elmentünk neki benti szandált venni az oviba. Mondom az eladónak, hogy ne csatos szandált adjon, hanem tépőzárast mert egyedül kell majd felvennie ez a követelmény. Erre szerintem jogosan, azt mondta, hogy a mi gyerekkorunkban még az iskolában is segítettek nekük. Igaza van! Nekünk is segítettek! Miért kell mindent tudnia egy 3 évesnek?
2014. júl. 17. 09:54
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
87%

Egyet értek veled.

De...hétfőn voltam óvodai szülőin, nekem is most kezdi a három éveském az ovit.

6-18-ig van nyitva az intézmény. Egyik óvónéni 6-14-ig, másik 8-16-ig van velük. A dadus hol délelőttös, hol délutános. Ha délelőttös, akkor 6-14-ig van, ha délutános 10-18-ig. 30 gyerekre 3 ember!

A dadusnak kell kikísérnie wc-re, segíteni popót törölni. Nálunk is mondták, tanítsuk itthon a gyerekeket, hogy rendbe tegyék magukat. Én igyekszem, de szegény gyereknek nem ér el odáig a keze!

A nagyobb gyerekek kísérik ki a kicsiket wc-re.

Ne adjunk rájuk harisnyát, ha nem muszáj, mert 30 gyerekre nem tudják sorban ráadni.

Ilyen a cipő is. Mire 30 gyerek cipőjét bekötik, elmúlik a kinti játékidő.

Kevés a személyzet ennyi gyerekre, ez a magyarázata a tépőzáras cipőnek is. :(

2014. júl. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
37%
Mert a mai világ sokkal előre haladottabb. Magasabbak a követelmények, magasabbak az elvárások.
2014. júl. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
96%
A mi gyermekkorunkban, legalábbis az enyémben nem volt még tépozaras szandál ( 35 vagyok). Egy tépozart mar csak meg tud oldani magának egy 3 éves, ezert kérik a könnyebb megoldást, ennyivel is gyorsabb az öltözködés. Amúgy meg nincs olyan, hogy kiscsoportba nem segítenek, minden gyereknek segítenek az elején, úgy hogy közben próbáljak önállóságra nevelni. Nem kell aggódni, csak azert mondjak mindig, hogy legyen önálló az oviig, hogy a szülő is noszogassa a gyereket, ne az ovonoknek kelljen az elejétől tanítgatni az önállóságra.
2014. júl. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
12%
Azért,hogy az óvónőnek minél kevesebb dolgot kelljen csinálnia.Már az én gyerekkoromban is egymással pofáztak egész nap.Tisztelet a kivételnek.
2014. júl. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
86%

mindenki leszólja az óvónőket, hogy milyen lusták, de azért belegondolhatnátok, hogy nem az ő kényelmük itt a lényeg, hanem a gyereketek!

én dolgoztam óvodában, úgyhogy tudom mennyi idő az, mikor a 30 kiscsoportos tátott szájjal ül a padon és várja, hogy majd az egyszem óvónő felöltöztesse őt, na meg a többi 29 gyereket.

nektek mennyi idő felöltöztetnetek a gyereketeket? na azt szorozzátok be 30al...

f11-től f12-ig mondjuk kint lehetnének az udvaron. de nem, mert fél óra alatt nem tud az óvónő ennyi gyereket felöltöztetni, aztán levetkőztetni, na meg 60 kisszandált becsatolni.


igen, volt olyan, hogy nem maradt idő játszani az udvaron...

vegyes csoportban még oké, pár kicsi van, gyorsan megvannak, de tiszta csoportban muszáj olyan ruhát ráadni a gyerekre amit ha nem is tud egyedül fel-le venni, de esélyes, hogy hamar megtanulja!

nem azért mert lusta az óvónő, hanem mert a te gyereked nem lesz levegőn!

2014. júl. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
És? Akkor mi van? Azért kapja a fizetését nem? Ha nem tetszik akkor lehetpályát változtatni.
2014. júl. 17. 11:25
 7/37 anonim ***** válasza:
89%
Sok a gyerek, kevés az óvónő, vagyis elég lenne az óvónő, ha a dadusnak nem udavrt kéne söpörnie, vagy tízórait készítenie, hanem a gyerekek mellett segítkeznie. De már a dadusok nem azt csinálják sajnos, mint a mi korunkban. Plusz, ami még jellemző a mai óvodákra a szigorú időbeosztás. A mi korunkban játék-kis tanulás-játék volt az ovis dolga. Most óránként viszik agyerekeket ilyen-olyan fejlesztőre, sportra, bírkózásra , néptáncra, kézművesre meg stb. Emellett alig jut idő csoportos udvari játékra. És ha még ezt az öltözködés segítségével kell eltölteni,semmi idejük nem lesz a gyerekeknek. Mindenképpen úgy ildomos a gyereket oviba vinni, hogy egymaga is eltudjon készülni. Ezzel a gyerek is segítve van.
2014. júl. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
98%
Kérdező: a gyerekeddel tolsz ki, ha nem segíted az óvónők munkáját. Épp az időhiány miatt. Egyébként két ovis gyerekem van. Az egyik ritkán jár csak, de sokszor beviszem 1-1 órára. Hát látom mi van ott. Sokszor én is beálltam segíteni, mert egyszerűen nincs az óvónőknek több kezük. És valljuk be 30 gyerek olyan ki@@szottul rossz tud lenni, sajnos rengeteg neveletlen gyerek van. Pedagógus pedig már nem nevelhet, úgy mint minket anno. Ezzel is iszonyat sok idő elmegy, hogy oda kell figyelni rájuk. A dadus meg mint a mérgezett egér rohanni ide oda, mert millió dolga van.
2014. júl. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Akkor menjenek állatokat gondozni. Azokra nem kell csatos szandál stb.

Nem kell őket ennyire sajnálni! Ha valamelyik gyerek különórára jár, akkor az aki tartja a foglalkozást bekopog a csoportba és kiviszi azokat akik járnak. Ennyi. Azokat nem kell öltöztetni.

2014. júl. 17. 11:45
 10/37 A kérdező kommentje:
És a bölcsis gobdozónők akkor hogy-hogy meg tudják oldani? A bölcsik is fullon vannak, mégis kimennek az udvarra, pedig egy 1,5-2 éves nem igazán tud felöltözni.
2014. júl. 17. 11:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!