Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha volna lehetőség ingyenes...

Ha volna lehetőség ingyenes fogászati szűrővizsgálatra 3 év alatti (! ) gyermekednél, elvinnéd?

Figyelt kérdés
Ugye 3 éves kor felett kötelező. De ha az alatt is lenne fakultatíve, vállalnád?
2016. dec. 7. 20:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak maga a program miatt.es ha van időm pl nem kell szabit kivenni.elvileg ajánlatos ismerkedniük a fogászattal eleinte csak játekosan.láthatja a műszereket pár mondat hogy mire valo, ülhet a nagy székben,megismerheti hogy a fehér köpenyestől sem kell félni:) ha akarja, nyitott rá, akkor megmutathatja a fogait is :)
2016. dec. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
??? Szűrővizsgálatra?? El lehet vinni,van gyerek fogorvos is. És a szűrővizsgálat/első konzultáció/állapot felmérés ingyenes.
2016. dec. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Előtte a makk marcis mese is jol jönne :)
2016. dec. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Elvinném.
2016. dec. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kettes! Tudom, hogy ingyenes, de akkor másként fogalmazok. Attól függetlenül, hogy 3 év alatt ugyebár nem kötelező a fogászati szűrés, mégis elvinnéd e a gyermekedet?
2016. dec. 7. 22:10
 6/10 anonim ***** válasza:
37%

Kötelező? Mert ha nem viszi el valaki, akkor mi történik? Hol jegyzik ezt? Ki figyeli? Mi voltunk a fiunkkal 3 éves kora után, de senki nem mondta, hogy kötelező (se gyerekorvos, se védőnő), és semmi papír nem került róla kiállításra.

Egyébként korábban nem vittük, hiába is vittük volna, ha olyan kedve volt, úgysem nyitotta volna ki a száját, annak meg nem lett volna értelme, hogy erőltetjük. A megmutatjuk neki a széket, meg jaj ne féljél dologban meg én nem igazán hiszek. Én sem a széktől, dokitól félek, hanem a fájdalomtól, amit az érzéstelenítő, a gyulladt fog fúrása stb okoz. Persze jó dolog azt hinni, hogyha elviszi az ember 2 évesen, megliftezteti a fogorvos, akkor majd nem fél tőle. De ez nem ezen múlik.

2016. dec. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Először is:3 éves kor alatt is van lehetőség!Másodszor:nem kötelező!Harmadszor:igen,mindhármat vittem-ráadásul magándokihoz-2 éves koruktól.
2016. dec. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, elméletben 3 év felett félévente kötelező a szűrővizsgálat, erről az óvoda, később az iskola gondoskodik. Gyakorlatilag meg ugye sok helyen nem kivitelezhető.

De akkor megint másként felteszem a kérdést: érdekel e, hogy mi van a gyereked szájában? Szeretnél e személyre szabott szájhigiénés tanácsadást? Ha a környékeden külön ilyenre volna lehetőség, elvinnéd e a gyereked, nem - csak - ismerkedés szempontjából, hanem amúgy, hogy tudd, van e valami, amire neked, mint egy ekkora gyermek szülője figyelned kell? Nyilván, ha tudod, hogy a gyereked úgy sem fogja kinyitni a száját, akkor nem viszed el, de a kérdés elméleti.

2016. dec. 7. 22:31
 9/10 anonim ***** válasza:
De ez nem csak lenne lehetőség, hanem ez a lehetőség adott. Bárki, bármikor elviheti a körzeti fogorvoshoz a gyerkőcöt és ő ad tanácsot. De a legtöbb 3 év alatti gyerek maximum pár pillanatra hajlandó nyitott szájjal ülni, így nehéz bármi normális vizsgálatot kivitelezni. Belekukkantani meg belekukkant a gyerekorvos is a státuszokon (legalábbis nálunk mindig megnézte, hogy hány foga bújt ki). Én pl egyszerűen amikor én voltam fogorvosnál, akkor megkérdeztem, hogy mit tanácsol fogmosásra, első fogászati látogatásra stb. De sok új nincs a nap alatt. Napi legalább kétszer mossunk fogat, sok gyümölcs, zöldség, kevés édesség és üdítő. Ha gond van, akkor pedig jelentkezzünk.
2016. dec. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vinném, sőt, vittem is. Igaz, nem gyerekfogászatra, hanem a sajátomhoz, akihez én magam is kicsi korom óta járok. Mivel én járok félévente amúgy is megmutatni a fogaimat, volt, hogy őt is vittem, akkor megnézték az övét is.
2016. dec. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!