Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első babájukat váró lányok,...

Első babájukat váró lányok, nők! Mit éreztek, mi változott bennetek, amióta várandósok vagytok?

Figyelt kérdés

Gondolom, hogy nagy változás, de a részletek érdekelnek: mindennapok, munka, esetleg suli, párkapcsolat, viszony a barátokkal, rokonokkal, szülőkkel-ilyesmikre gondoltam


Köszi a válaszaitokat!


2016. febr. 8. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Semmi érdemleges. Legalabbis nem erzem, h barmi bennem megvaltozott volna, vagy a gondolkodasmodomban. A férjem szerint egy kicsit elviselhetetlenebb vagyok mint voltam a terhesseg elott, de nagyon jol toleralja. Az utobbi idoben, 3-4 hete jott elo ez a hormongozos barmitol elsirom magamat, ez idegesit. Meg persze nagyon varjuk a babat, imadjuk a kis hercegnot mar most, de ezek ugye uj erzesek, nem megvaltozottak.

Amugy szinte mindent ugyanugy csinalok/csinaltam terhesseg alatt mint elotte. Remelem volt hasznalhato a valaszomban! Jó babavarast!

33hkm

2016. febr. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
8 hetes vagyok,és nekem még olyan,hogy else hiszem,hogy tényleg az vagyok, akik tudják érdeklődnek hogy minden rendben van e,párkapcsolatom még szorossabb,aggódik értem,
2016. febr. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A szüleim az agyamra mennek. A párommal eltávolodtunk és egy hatalmas bálnának/csődtömegnek érzem magam.Én rosszul viselem nagyon testileg és lelkileg is. :(
2016. febr. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első (és valószínűleg utolsó baba), most 35 hetes vagyok, és én felnőttem a terhességem alatt. Amikor pl. az amniocentézis eredményét vártuk, egy világ dőlt össze bennem. A naivitásom teljesen megszűnt a terhességem alatt, de ezzel kaptam valami szuper dolgot. Mindig control freak voltam, és azt hittem, a kontroll igenis nálam van. Hát nincs. Fontos tanulság volt ez az életről. Könnyebb lesz így élni!


Amit még érzek, az az, hogy féltem a magzatot. Nagyon érdekes érzés félteni egy ilyen megfoghatatlan valamit/valakit. Mindig leülök pl. a metrón, mert félek, hogy elesem, nekem jön valaki. stb.


Mindennapokban semmi változást nem érzek, a munkában kicsit. A női kollégák csak a terhességemről kérdeznek, a férfi kollégáim meg úgy érzik, végre valakinek elmondhatják, miken aggódtak kispapaként annak idején.:) És, most jutottam csak arra a szintre testileg, hogy már inkább zavarom a meetingeket a pisilni, nyilallni, inni járásommal, mintsem hozzájuk teszek valamit szakmailag.:))Gondolkodom a teljes home office-ban márciustól...


A barátaimmal mélyült a viszonyom, azt hittem, el fognak távolodni, de nem (gyermektelenek még). Nagyon érdeklődők, és nemcsak a terhességről lehet velük beszélni!


A szüleim a szokásos, szurkolnak nekünk, szeretnek minket, és várják a picit (első unoka). A férjem szüleinek 6. unokája lesz, nekik inkább unoka szállító doboz lettem az utóbbi hónapokban, ami fájdalmas érzés.


A férjemmel a kapcsolatunk egészen más, mint volt. A vetélésem és a terhesség elmélyítette a közös dolgainkat, és a babavárás, az együtt vásárolgatás csomó új, közös tapasztalatra adott lehetőséget. Amikor pl. én zuhanyzom, vagy a férjem fürdik, a másikunk felolvas egy-egy részt a táplálásról, trimeszterről, vizsgálatokról a kedvenc könyveink valamelyikéből. A szexuális életünk megmaradt ugyanúgy kb. minden másnap, de valahogy bensőségesebb lett. Bár lehet, azért is, mert én nem nagyon tudok már ugrabugrálni közben.:)


28N

2016. febr. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Engem nagyon megvisel a terhesség. Vészes terhességi hányásom van, December óta ki se mozdultam a házból. Lelkileg is nagyon nehéz, nem tudok suliba járni se. A párom nagyon édes, ő eleinte nem akarta a babát, de látja hogy rosszul vagyok és segít mindenben. Lelkileg is nagy segítség, hogy van nekem, sokat jelent, hogy annak ellenére hogy nem akarta velünk maradt.

Anyukámmal is jobb lett a viszony, ő is sokat segít, visz orvoshoz, mert a buszon is hánynék stb. De minden családtaggal közelebb kerültünk egymáshoz a baba miatt is és a betegségem miatt is. Eddig még nem nagyon tudtam örülni a terhességemnek, mert nem terveztük és megijedtünk az elején, aztán meg jöttek sorra a problémák... De remélem nemsokára vége lesz a rengeteg hányásnak, a gyógyszereket is abba hagyhatom, és akkor már örülni is fogok tudni szerintem.

12hkm

2016. febr. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Határozottabb és őszintébb/szókimondóbb lettem, előtte birka türelmem volt, bunkó nem lettem, de meg tudom már védeni magam, ha kell, és kimondani jobban az érzéseim, ha valami bánt.


Szerencsére ez a környezetemet nem zavarja, így a családdal, rokonokkal való kapcsolatom inkább pozitív irányba változott, legalábbis én így érzem :D

2016. febr. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A barátnőm mindig megemlíti, hogy jézus, most már anya leszel, plusz az anyósom be van zsongva, de azt is csak visszafogottan csinálja előttem, mert engem borzasztóan zavar, ha ezzel zaklatnak. Bennem nem változott semmi, nem változott az életem, nem érzem, hogy változna ezek után, sőt, eddig még terhesnek sem éreztem magam egyszer sem. (19+5 hetes vagyok) Utálom, mikor megkérdezgetik hogy vagyok, nem haldoklom, csak terhes vagyok, nem pörögjenek már rajta. Utálom, hogy az emberek ekkora ügyet csinálnak ebből...
2016. febr. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!