Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen nehézségeket, problémák...

Milyen nehézségeket, problémákat, sajátos nevelést igényelhet - ha egy fiú gyermeknek három lánytestvére van?

Figyelt kérdés
Úgy alakult, hogy négy gyermekünk született - bár eredetileg kevesebbet terveztünk, van köztük iker pár - de örülök, hogy így alakult. Viszont köztük három lány és egy fiú. Kevés a korkülönbség a gyerekek között. Kicsit félünk viszont az egyetlen fiú gyermek felnevelésének nehézségeitől. Jelenthet az hátrányt a számára, hogy három lány mellett nő fel? Hogy kicsit talán kívülálló lesz? Vagy lehet ez éppen előny? Ne értsetek félre, nagyon szép ez az élethelyzet, de leírtam, hátha vannak hasonló helyzetben élők, és tudnak valami "okosat" mondani.

2016. dec. 15. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Nem lesz meleg csak mert három lánytestvére van. Meg lehet nyugodni.
2016. dec. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Ha lesz lehetősége barátkozni vele hasonló korú fiúkkal, akkor nem marad le semmiről. Nem kell elvárni a testvérektől, hogy csak egymással játsszanak, és akkor nem lesz semmi baj.

Az oviban, suliban is sok kisfiú van, ott is tud velük ismerkedni.

Ráadásul van a családban apa is, ami hatalmas előnyt nyújt: kap egy normális apaképet, lesz egy férfi példaképe.


Semmi baj nem lesz ebből, ne aggódj!

Nekem van fiam is, lányom is, szerintem annyira nagy különbség nincs a két nem között (még), legfeljebb a lányokra könnyebb ruhát venni. :)

2016. dec. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Egyik havernak 6 lánytesója van (ebből 2 ikerpár). Nem lett meleg és főleg nem tahó. Legalább megtanul a gyerek bánni nőkkel. Kiközösítve sosem volt. Minden testvérével jó a kapcsolata. A rossz testvérség oka legnagyobb mértékben a rossz nevelés, alkalmatlan szülők.
2016. dec. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%
Ferjemnek 4 lanytestvere van. :) Normalis ember :)))
2016. dec. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

A nagyobb lánytesók idővel anyáskodni fognak rajta. Ez nem feltétlen baj, bár rosszul is elsülhet, de ahhoz a nevelésüket is el kell rontani.

Még a játékból sem marad ki, mert a lányokat is érdeklik fiúsabb játékok sokszor. Én például imádtam barkácsolni, dinózni, kisvasúttal játszani, kalózókat stb. Gondolom a 3 kislány sem egyforma személyiségű lesz, egyiket biztosan érdekelni fogják ezek is. De a gyerekek találékonyak ám, kitalálják hogy mit tudnak játszani majd együtt.

2016. dec. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A ferjemnek harom lanytesoja van, es szerintem csak elonye szarmazott a dologbol. Van hozzam turelme, tudja, hogy mikor hagyjon beken, sot, a minap nem jutott eszembe, hogy mi az a valami, ami a borhibakat javitja es nem alapozo. Egybol ravagta, hogy korrektor. :D Szoval nem lesz gond, ha normalisan viselkedtek a gyerekekkel. (egyebkent nekunk egy fiunk es egy lanyunk van, megsugom, hogy nekem konnyebb a fiuval :) )
2016. dec. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!