Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tapasztalt valaki olyat, hogy...

Tapasztalt valaki olyat, hogy lánytestvére miután évekig élt lánykollégiumban, majd hazaköltözött, egyszerűen nem jön ki a férfiakkal?

Figyelt kérdés

Húgom egyetemre járt, lánykollégiumban lakott évekig. (diploma+ mesterdiploma)

Hozzám (bérelt lakás) költözött augusztus végén Bp-re. Azóta kész hisztérika! Semmihez nem alkalmazkodik, éli világát, mintha én ott sem lennék. Állandóan leszól, a legapróbb dolgaimba is beleköt.

Nem vagyok egy hanyag pasi, kialakult életem van, de szinte egész nap melózok. Takarítani csak néha van időm, de rendet tartok.

Húgom annak ellenére, hogy még nem talált munkát semmiben nem segít. Nem mosogat, pedig van mosogatógép is, nem mos, nem főz, nem takarít. :-( Régen, mikor otthon laktunk évekkel ezelőtt, nem volt ilyen, akkor megcsinálta, amit kellett. Jelenleg a ténykedés helyett csak visszadumál, ha szóba hozom. :-(

Mitévő legyek szerintetek?

Kirakni nem akarom, mert mégis a tesóm és segíteni is szeretnék neki elindulni a nagybetűs életben. Próbálok hatni rá, de nem megy. :-(



2016. szept. 19. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

szerintem meg légy határozott. főleg ha ő lakik nálad akkor te szabod meg a szabályokat,és ha nem tetszik neki akkor el lehet költözni.


persze mivel a tesód olyan hangsúlyba mondd hogy ne akadjon ki nagyon

2016. szept. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Ha ennyi mindent ráhagysz, miért gondolod, hogy majd magától megváltozik? Mert nem csak nem segít semmiben, hanem az írásod alapján te szolgálod ki. Igazából csak határozottsággal tudsz változtatni, először ülj le vele beszélni és mondd el a problémáidat, és ha nincs változás, bármennyire a testvéred, kérd meg, hogy költözzön ki. Akkor talán észbekap és lesz némi változás, ha meg nem, akkor jobb lesz nektek külön.
2016. szept. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
18%
Nemn tetszik, hogy felnőtt és már nem ugrik minden szavadra igaz? Ez szomorú. Nem tudod ledominálni a diplomás, öntudatos nőt? Ejj-ejj.... Rossz lehet, tényleg.
2016. szept. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
96%
Te amúgy főztél, mielőtt odaköltözött? Te főznél rá ellenkező esetben? Mi az, hogy "megcsinálta, amit KELLETT"?
2016. szept. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%

Válaszolok: Azért álljatok meg! A csaj beköltözök vhová, teljesen mindegy, hogy a tesójához-e vagy vadidegenekhez. Annyi a minimum, hogy alkalmazkodik. Albiban is kell takarítani, minimum a szobáját és pár naponta a közösen használt helyiséget, elmosogatni talán jó lenne saját maga után mindig.


Kérdező: a főzés azért kettőn áll, mert ha Te elvoltál a zacsis levesen vagy rendeltél, akkor a tesódtól ne várd el, hogy csak azért, mert csaj, mindennap meleggel vár haza. Ha akarja igen, ha akarja nem. Befizet a lakás rezsijébe? VAgy családi alapon hívtad meg? Mert ha nem is fizet, nem csinál semmit, még nem talált melót, akkor aranyélete van!

Szóval beszélj vele, hogy ez így nem mehet tovább, osszátok be a takarítást, a költségeket, a mosogatást. Azért, mert a tesód, ne hagyd, hogy a fejedre nőjön, de ne is várd el, hogy kiszolgáljon, mert épp még nincs munkája. Reméljük, minél hamarabb lesz. Olyan pedig nincs, hgoy mert a tesód, nem akarod kirakni. Dehogynem! Vagy kapja össze magát!

2016. szept. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A címből másra számítottam. Arra, hogy nem jön ki a férfiakkal, valami olyasmit vártam folytatásként, hogy ismerkednének vele férfiak, de mindenki elől elzárkózik, vagy hogy bunkó veled és a haverjaiddal, de más nőkkel érdekes módon kijön. Vagy valami ilyesmire.

Erre te azzal jössz, hogy hozzád költözött és nem rakja rendbe helyetted a lakást és nem főz, nem mos rád meg ilyenek.

Ha hozzám költözne valaki, annyit várnék el, akár otthon van folyton, akár eljár dolgozni, hogy a saját dolgait tartsa rendben, az edényeit mossa és pakolja el maga után, a ruháit mossa ki és pakolja el, a közös helyiségeket ne egyedül kelljen tisztán tartanom és ennyi. RÁM nem kell mosnia, főznie, takarítania, mert ahogy előtte megoldottam, megoldanám utána is. A megfogalmazásodból viszont nekem az jön le, hogy csicskát akarnál csinálni a húgodból, ami érthető módon nem tetszik neki.

2016. szept. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!