Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bentlakásos gyerekvigyázótól...

Bentlakásos gyerekvigyázótól mi várható el!?

Figyelt kérdés

Egy ismerőst "átmenetileg" 2 hétre befogadtunk, majd úgy alakult, hogy nálunk maradt, immáron fél éve..

Azt mondtuk neki anno az elején, mikor a 2 hét letelt és még maradt, hogy azt kérjük tőle a gyerekek körül segítsen, cserébe nem kell lakbért/rezsit fizetni.

Na már most, azt nem tudtuk akkor, hogy ilyen hosszú távú lesz a dolog..

Nem tudom felmérni mi fér ebbe bele, ami korrekt? Illetve mi várható el tőle azért, hogy ingyen lakik és használja a vizet, áramot. (Egyébként a mi hozott vizünket issza, tőlünk használja a sót, wc papírt, mosogatóba beleteszi a tányérját gondolván a mosogatógép elmossa.)


Egy hétre hány óra munka elvárható ezért, illetve normális e, hogy nem magának veszi a wc papírt stb.? Hány szabadnap stb.?


Légyszi segítsetek tapasztalattal, mert nem volt így nálunk még senki sem..

Előtte nem ismertük ezt a személyt.



2016. dec. 16. 17:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Hát én azt mondanám hogy ezért a fizetségért napi 6 óra munka lenne a normális, de nem csak a gyerekek körül, hanem a háztartásban is. Az viszont nem normális hogy mindent tőletek használ.
2016. dec. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Engem is zavar ez a része..volt, hogy elég sokat segített, de mostanában a 2 óra sincs meg és mindennap soha nem is volt..

Ő előtte néhányszor volt nálunk takarítani kisegíteni és ez ugyanúgy maradt fizetős, tehát még mi fizetünk azért neki..

2016. dec. 16. 17:43
 3/12 anonim ***** válasza:
47%

Nem értem a problémádat.

Ha bentlakásos bébiszitterre van szükséged,akkor azért fizetsz neki,hogy ott legyen egész nap és figyeljen a gyerekre,ha nincs bentlakásosra szükséged,akkor elküldöd.

A bébiszitter nem cseléd,nem tini se egyéb rokon,hogy ilyen elmosogat stb szabályokat hozzunk.

Ha kell a szolgáltatás fizetsz ha nem,akkor meg elküldöd a nőt/férfit és kész.

Hol itt a probléma?

2016. dec. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ja és én nem ajánlottam fel neki ezeket h használhatja, evidens volt neki, akartam szólni, de a férjem azt mondta hagyjam..

De engem ezek zavarnak. Úgy érzem a mérleg nincsen egyensúlyban.

2016. dec. 16. 17:45
 5/12 A kérdező kommentje:

Én nem kerestem bebiszittert!

Kilakoltattak az alberletebol es befogadtuk 2 hetre. Ebbol lett fel ev, mivel fizetni nem tud, ezert mondtuk hogy akkor segitsen a gyerekek korul. A takaritasert fizetunk neki, 2 hetente kitakarit nalunk, kozotte en.

2016. dec. 16. 17:46
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem elvárható lenne, hogy... a saját WC papírjába törölje a seggét, saját kajáját zabálja, saját vízben mossa redvás lábait, ha már ott ba*sza rezet nálatok.
2016. dec. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

A bentlakásos bebiszitternek egy dolga van, méghozzá a gyereket ellatni. Elvileg ha ezt elvarod tőle, akkor evidens, hogy biztosító neki ingyen a lakhatast és az élelmezést, sőt, még fizetést is kellene neki adnod. Nem, nem neki kell a WC papírt vennie, hanem neked és heti 40 óra a max, amit elvarhatsz tőle, hiszen elvileg az egy normális munkahet. - Ez a bent lakó bebiszitter.


Az ismerős, aki szivessegbol ott lakhat, az más kérdés, ő nyilván dolgozni járna napközbeni, így nem vigyázna a gyerekre, ellenben a rezsi költség egyharmadat fizetne és saját maga gondoskodna az élelmiszer szuksegleteröl - a WC papír még nyilván benne lenne a rezsiben. Így nulla órát kellene a gyerek körül tevékenykednie

2016. dec. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

Tehát, ha jól értem, van egy ingyenélőtök, akit ráadásul nem is ismertetek a beköltözése előtt, aki eddig ingyen nálatok lakott, nem jár dolgozni és nem fizet a lakhatásért, és hogy használja a cuccaitokat. Erre még ti fizettek azért, hogy két hetente segít takarítani. Közben meg azon agyalsz, hogy mi férne bele a gyerekvigyázásba általa, hogy ne sértődjön meg. Jól értem?


Kapásból egy idegent nem fogadnék be. Ha nem fizet a lakhatásért, akkor alap, hogy kitakarít naponta, és ha szükséges vigyáz a gyerekekre. Ha nem tetszik neki, akkor vagy fizeti az általam megszabott albérlet díjat vagy mehetne, főleg akkor ha amúgy nem is gondolkodtam bébiszitter alkalmazásában. Mert ugye te azt írtad, hogy amíg nem volt ott, nem gondolkodtál bébiszitterben.

2016. dec. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%
Engem nem akartok befogadni?
2016. dec. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen 8-as valahogy így van ahogy írod..

Nyilvàn nem ilyen sarkos hisz kedveljük de én is így gondoltam ahogy írtad h evidens lenne h a takarítás ingyen lenne (kéthetente) de a férjemmel ebben nem értettünk egyet..

Alkalmi munkái vannak a hölgynek (60 éves) ezért nem jár be fix munkahelyre.

2016. dec. 16. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!