Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kell felkészíteni egy...

Hogyan kell felkészíteni egy gyermeket az életre? úgy érzem nem sok időm van hátra

Figyelt kérdés

Mitől, mikor érezheti azt az ember hogy biztonságban tudhatja gyermekét és elengedheti a kezét?


Ha megtanítom a szorgalomra, kitartásra, lesz háza, tőkéje, annyi elég?

Apja és családja elhagyott, külföldön bújkálnak, az én családomra nem lehetne bízni, mert vagy nem kezelnék egyenlően a saját gyermek mellett, más rokonok sem érzik azt mint egy anyai szív.Mondhatni, jelenleg csak rám számíthat.

29 vagyok de gyenge fizikumú, és úgy érzem nem sol van hátra, pl a derekam is kivan, mint egy hatvanévesnek, és fáradt vagyok állandóan de mint aki a halálán van.

Talán 10-20 évet saccolok magamnak, addig célirányosan felkészítem kisgyermekem az életre.

Miket alapozzak?


2016. dec. 18. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, azok hasznos dolgok, amiket írsz. Elsősorban viszont szerintem kell egy kis küzdőszellem és célok...neked. Vegyél egy nagy levegőt, szedd össze magad és 29 évesen ne temesd magad. Kezdj rendszeresen sportolni, az egyrészt helyreteszi a fizikumodat, másrészt a lelkiállapotodra is jó hatással lesz.
2016. dec. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
40 évesen is fáj a derekam, mégsem temetem magam. Mi ez a picsogás?
2016. dec. 19. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Magadba önts egy kis lelket. A gyereknek példamutatás,és rengeteg szeretet kell. Ház és tőke... Kb a magyarok 95%-a nem tud adni semmit,mégis millió tisztességes ember van.

Többej között nekünk se adtak semmit,mert ém szüleim a saját lakást fizették,most támogatják a kitűnő tanuló tesómat,hogy elérje az álmait. Párom szülei is szintén építkeztek,mellette tanittatták a gyerekekrt,akil ösztöndíjjal lettek diplomások. Nekik letelt a hitel,most a gyerekeinknek jön januártol a takarékra pénz minden hónapba. De nekik mi nem tudunk félretenni,mert autó kell,na meg albérlet helyett saját ház.

Ettől még lehetnek értékes emberek ők is.


Mellesleg én 25vagyok és 4éve fáj a hátam,de emiatt nem temetem magam...

2016. dec. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem többször volt sérvem, és elég súlyos csontritkulásom is lett. De ezekbe sem lehet belehalni csak lebénulni, hogy utána a gyereked vagy valamelyik jó rokon ágytálazhasson. Menj el a háziorvoshoz, kérj egy vérvételt, hogy esetleg minek hiányától vagy fáradékony és egy szintén ott szerzett beutalóval menj el utána a reumatológiára, ahol adnak papírt (ingyen) gyógytornára. Ezt ha szépen megtanulod és minden nap csinálod, erősebb lesz a fizikumod és pár hónap múlva már nem fog fájni a derekad, mert tartják az izmaid. Gyerek mellett nem teheti meg az ember, hogy elengedje magát, tenned kell magadért - és így érte -, és hosszú távon gondolkodni nem csak úgy, hogy ma sem érsz rá foglalkozni ezzel és majdcsak kibírod.

Ettől függetlenül persze sajnos egyik nap kiderülhet, hogy halálos beteg vagy, vagy a fejedre eshet egy cserép. Szerintem az a legbiztosabb, ha félre teszel, amennyit sikerül, és jóban vagy a rokonsággal. Emellett pedig életkorától függően megtanítod az önállóságra - pl. biztonságosan közlekedni vagy megkenni egy kenyeret vagy beosztani a zsebpénzt. És megtaníthatod tornázni is :)

2016. dec. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen ahogy az elso irta. A gyereknek Rad van szuksege meg nagyon sokaig! Igy hogy nimcs is akire rabiznad meg hatvanyozottabban igaz. Meg nagyon sok mindent meg kell tanitani neki folyamataban tudod ugymond felkesziteni de ennek sosincs vege mert idosebb koraban is hozzad menne ugyis. Igy magadat meg kell erositeni, erte kuzdened kell es erot kell venned magadon hogy ne csak 10-20 evig lehess mellette mert o minel tovabb igenyelne tok mindegy hany eves. Sportolj es pszichologushoz se artana menned. Gondolom az egyeb kilatastalannak tuno eletteruleteid miatt erzel igy. De a gyerekedet nem hagyhatod itt mert te mar feladtad joval hamarabb es igazabol varod a halalt ami megvalt. Ennel jobban szeresd ot magadnal!
2016. dec. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Depressziós vagy! Tessék szakorvoshoz fordulni, akitől segítséget kapsz! Gyereket nem lehet depressziósan nevelni, sem életre felkészíteni. Hozd rendbe magadat, ki lehet ebből az állapotból jönni. Vannak kiváló antidepresszánsok, melyek segítenek, emellett a pszichoterápiás segítség is elérhető.
2016. dec. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!