Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők volt köztetek olyan...

Szülők volt köztetek olyan aki divatos nevet adott a gyerekének, de amúgy nem tetszik neki?

Figyelt kérdés
Nem tetszik a név amit adtál a gyereknek de divatos ezért adtad.

2016. dec. 19. 07:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
44%
Divatos neve van a fiamnak, amikor választottuk még nem volt az. Nagyon tetszett, és akkor nagyon ritka volt. Sajnos ma nagyon népszerű, ettől függetlenül továbbra is tetszik, csak rosszul esik, hogy naponta van szinte kérdés, amiben lehordják.
2017. jan. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Csak nem Noel? 😆
2017. jan. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan nincs, hogy valaki olyan nevet választ ami nem tetszik neki, csak megnézi hogy mi a leggyakoribb.

Ez úgy szokott történni hogy valamilyen okból felkapnak egy nevet (pl.: híres ember gyereke kapja, akit mutogatnak a tévében, újságokban) így elterjed azok között is, akik nem is tudják hogy egyáltalán létezik egy hivatalos névlistája az MTA-nak. És akkor szájról szájra terjed a név, és egyre több emberhez eljut akinek tetszik is. Így egyre több gyerek kapja ezt a nevet és nő a gyakorisága és az ismertsége is.


Azért azt nem mondanám hogy senki nem ad olyan nevet a gyerekének ami nem tetszik, mert ugye 2 szülő van.

Nem egy kérdést olvashattunk már ezen az oldalon is, hogy nem tudtak megegyezni a névben. És ilyenkor sokszor nem kompromisszum születik, hanem valaki szív.


Én direkt nem gyakori nevet akarok választani, mert engem zavar ha túl sok van egy névből egy korosztályon belül. Mivel a név arra van hogy megkülönböztessen, megjelöljön valakit.

De nagyon ritkát sem választanék, mert azok nem igazán tetszenek, túl furcsák.


Kicsit off: Nálunk és pároméknál is divat a névhagyományozás a családban a férfi ágon. De ő nem ragaszkodik hozzá, én meg úgy vagyok vele, hogy mindenkinek legyen saját neve a szűk családon belül, így tálaltam egy köztes megoldást. Olyan nevet tálaltunk, ami ugyanannyi szótagos, ugyanúgy végződik, mint a párom neve. Tehát hasonlít, de mégis más.

Lányból meg a párom nevének a női alakja tetszik mindkettőnknek a legjobban és nem a hagyomány miatt. Mert ugye a vezetéknévhez is illenie kell, nem elég az hogy tetszik.

2017. jan. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nekem is csak a baráti körömben van.

Az ő lányuk Szófia lett,már nem igazán tetszik nekik,de két neve van így már a másikat használják...

Pedig szerintem a Szófia gyönyörű és komoly név:)

2017. jan. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Mi a divatos? A népszerű?

Mi régi magyar nevet adtunk a fiúnknak, ami ritka. A lényeg, hogy nekünk tetszett és neki is nagyon tetszik. A második neve hétköznapi név, az apukája neve. Arra az esetre, ha az jobban tetszett volna neki, illetve hagyományból.

2017. jan. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
igen ami divatos az népszerű is.
2017. jan. 26. 00:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!