Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ilyenek a nagyszülők?

Miért ilyenek a nagyszülők?

Figyelt kérdés
A férjem szüleiről van szó. Jobban csak anyósomról. 10 hós múlt a gyerek. Messze lakunk ritkán látják (anyukám is) . Anyósom baromi erőszakosan viselkedik. A gyerek nagyon igényel engem, de hagyom hagy legyen a nagszülőkkel én félrevonulok. Nem rohanok egyből ha hallom, hogy nyűgösködik, bár azt gondolnám az lenne a normális ha egy idő után szólnának hogy nem tudják mi baja van, vagy biztos éhes. Nem ők "rázzák" a nyüglődő gyereket. Ez még egy dolog. De ha nálam van és ott is akar maradni és anyósom el akarja venni és kapaszkodik belém meg sírni kezd akkor is szinte kiszakítja a karomból (apósom érdkes módon inkább hagyta hagy maradjon nálam, a sógornőm meg rá is szólt az anyjára hogy hagyja már)! Amikor én mondtam neki hogy hagyja, mert nem akar menni megsértődött és beszaladt a konyhába, mint egy óvodás. Mit csináljak? Hagyjam hagy nyúzzák állandóan szerencsétlen gyereket? Ennyire képtelen felfogni egy felnőtt ember hogy a gyerek nem azt akarja amit ő?!
2016. dec. 19. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:
10%
Azt mondtad ritkan latjak, akkor nyilvan nem nyuzzak mindig. Lehet az anyos csak teged akar egy kicsit szabira tenni es megkimelni, azert probalja egyedul megnyugtatni a babat meg atvenni toled egy kicsit.
2016. dec. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Neked első sorban a gyerekre kell tekintettel lenned. Nem is értem, hogy fordul meg a fejedben, hogy amikor a gyereked kapaszkodik beléd és nem akar máshoz átmenni (és teljesen mindegy, ki az a más), akkor mégiscsak odaadod neki.


Anyósod ha nem érti meg, akkor sértődjön be nyugodtan, majd megnyugszik és elfogadja, hogy nem csinálhat olyat a gyerekkel, amit rossz kicsinek.

2016. dec. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1-es ha nálam van nyugodt azért kezd rá mert el akarja venni! (Nem én pirosoztalak le amúgy) Azt meg mar mondtuk neki ha mi nem tudjuk megnyugtatni ő se fogja tudni. Amikor legutóbb itthon voltunk még nem tudott menni (most már totyog) elkezdett nyűgösködni anyós egyből add ide nekem, odaadom erre leteszi a földre és a hóna alá nyúl hogy sétáltassa "Sétáljunk". (Amúgy is el volt mondva nem "járatjuk" a gyereket. El is indult magától!) Természetesen elvettem tőle, de meglep hogy egy felnőtt aki felnevelt 3 gyereket ezt csinálha egy fáradó nyűgös gyerekkel.

2es én nem akarom odaadni de baromi erőszakos! Mondom szinte kitépi a karomból nem érdekli hogy kapaszkodik a nyakamba. Nem is értem miért kell ölben fogni állandóan ha már totyog meg eljátszik a földön! Úgy is lehet unokázni"

2016. dec. 19. 13:21
 4/4 anonim ***** válasza:
58%

Sajnos nem tudja elfogadni, hogy felnőtt egy újabb generáció és gyermek nevelés terén már nem ő van a középpontban. Be akarja bizonyítani, hogy még mindig sokkal jobban ért ehhez, mint bárki más. Sajnos sokan vannak ilyenek. Az én anyukám is versenyzett, hogy na látod nálam elaludt... na látod nekem már mosolygott... és nekem ide hozta az üveget... stb. Lehet ez rosszul hangzik, de ez valamilyen szinten IQ kérdése is. Nekem anyósom egy tünemény, friss fiatalos, velem megegyező gondolkodású, pedig életkor alapján idősebb anyukámnál.

Amúgy azt gondolom, ezek és hasonló dolgok miatt kár megbontani a családi békét. Én azt vallom, hogy a fiatalabbaknak kell simulékonyabbnak és "okosabbnak" lenni. A kisbabádnak ennyi kis nyűglődéstől a világon semmi baja nem lesz. Nagyobb korában is fogják atrocitások érni. Légy türelmes, kitartás.

2016. dec. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!