Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ahol nem segítenek a nagyszülő...

Ahol nem segítenek a nagyszülők pl. nyári szünetben a felügyelettel, azoknál úgy volt, hogy rátok sem vigyázott nagyszülő gyerekkorotokban?

Figyelt kérdés
Tudom, messze vannak, dolgoznak (bár van nekik is szabijuk), vagy közel, de nem vállalnak semmit. Szerintetek miért? Ők sem kaptak segítséget és ez a természetes? Vajon ti sem akartok majd segíteni, vagy máshogy akarjátok csinálni, ha nagyszülők lesztek?
2016. jún. 15. 22:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
minden nyarat és minden hétvégét a nagyszüleimnél töltöttem. a gyerekem még nem aludt a nagyszüleinél. mondogatom évek óta, hogy ez nem normális dolog, de kifogás mindig van. na meg a "majd x hét múlva"
2016. jún. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Rám egy percig sem vigyázott nagyszülő, idős kor, betegségek miatt. Volt napközis tábor kisebb koromban, 9 éves koromtól már az se kellett, megbízható gyerek voltam. Az én gyerekeim voltak nagyszülőnél, úgy 12 éves korukig, nem csak nyáron, néha még verbális hirig is zajlott a nagyik között, hogy hova menjenek először az unokák.:-) Ha lesznek unokáim, természetesen be fogok segíteni, azzal a fenntartással, hogy magamra is szeretnék időt, nem gondolom, hogy június közepétől augusztus 31-ig gyerekfelügyeletet kéne vállalnom. 2-3 hetet viszont szívesen unokázom, akár nyaralni is elviszem őket, ha biztonságosan megtehetem.
2016. jún. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az anyai nagymamám nagyon fiatalon meghalt, nagyapámról inkább nem írnék. Apai nagyszüleim sokat vigyáztak rám, pedig nem volt jó a kapcsolatuk anyukámmal. Ők már akkor is nyugdíjasok voltak, amikor születtem. Az én szüleim még dolgoznak és 100 km-re laknak, de bármikor segítenek, akár szabadságot is vesznek ki.

A férjem az anyai nagyszüleivel egy ikerházban élt, anyósomnak napi szinten segítettek, de neki szabad volt minden iskolai szünet. Segítettek neki a férjem apai nagyszülei is, ők is vigyáztak a gyerekekre. Most apósomra lehet számítani, segít amiben tud, egy-egy napot (pl. nevelés nélküli nap) elvállal. Anyósom az egyedüli nyugdíjas nagyszülő. Vele egy városban élünk. Őt nem különösebben érdekeljük, még soha nem vigyázott erre az unokájára, csak a másik háromra. Rájuk bármikor, bármennyit. A mi gyerekünket idén pl. egyszer látta, februárban. Akkor sem ő jött.

2016. jún. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Rám vigyáztak a nagyszüleim, mert ők már nyugdíjasok voltak akkor, amikor az oviban szünet volt.

Nálunk a párom szülei nyugdíjasok, de elég idősek, így nem merem hosszabb távra rájuk bízni a gyereket.

Anyám pedig még dolgozik, ő vesz ki szabit, amikor lehetősége van - az a baj, hogy nem igen van , és nem "ugrálhat", mert 55 évesen nem találna másik munkát.

Én akarok majd segíteni a gyerekeimnek és fogok is, amennyit csak tudok, ha lehetőségem lesz rá.

2016. jún. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Anyosomek meg boven aktiv korúak, ok nem tudnak. Igaz anyósom pedagógus, de van táblazva az egesz nyár adminisztral..

Anyuek vigyáznak rajuk vagyis inkabb nyaral tarják oket ilyenkor.

De 1-2 hétről van szo,

Nem egy városban élünk szoval folyton ok sem tudnak.


En rengeteget aludtam a nagyszüleimnel, egy városban éltünk suli utan mamanhoz mentem, nem kellett utazni kulon.

2016. jún. 16. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én mamával voltam,de ő nyugdíjba ment mikor születtem. Lányom most apjával lesz akinek van leállás,amúgy párom anyjánál,mert ő most ment nyugdijba.Ha unokám lesz,biztos nem leszek nyugdijas nem fogok egy hónap táppénzen lenni .
2016. jún. 16. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én nyáron 1-2 hétig nagyimnál nyaraltam.mig kicsi voltam ,anyukám viszont magátol nem vigyáz a gyerekeimre ,de ha megkérem akkor vigyázz rá .
2016. jún. 16. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem csak mostanában esett le, hogy bennünket is csak külön-külön vállaltak a nagyszülők annak idején, mármint nem egyszerre a tesómmal. Kb. egy-egy hetet voltam egyiknél is, másiknál is nyaranta, amíg kisebb voltam.
2016. jún. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%

Mindig a nagymamámnál voltam nyaranta, mert ők gazdálkodtak, rugalmasak lehettek és a nagymamám háztartásbeli volt. Apám minden reggel elvitt kocsival (30km), mert ő ott dolgozott és délután hazahozott.


Anyukámék még dolgoznak, 8-17-ben, néha hétvégén is tart anyukám képzéseket, és 100 km-re vannak tőlünk (nincs autónk). Nem tudtam volna olyan későn szülni, hogy ne dolgozzanak a gyerek kb. 10 éves koráig (persze addigra már nyugdíj mellett).


Amikor én nagyszülő leszek, valószínűleg nem tudok majd pénzen kívül mással segíteni, hiszen a gyerekem külföldön fog élni. Vagyis még messzebb tőlem, mint én most a szüleimtől. Ahogyan már most is kiürült az ország és rengeteg skype-os nagyszülő van...

2016. jún. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Óvodásként sokat voltam az anyai nagyszüleimnél, utána lebetegedtek, de vész esetén lehetett rájuk számítani. Most a szüleimre lehet számítani, ők itt laknak a közelünkben és már nyugdíjasok. Ha nekem lesznek unokáim biztos fogok nekik segíteni, ha kell a szabadságomat hozzájuk időzítem.
2016. jún. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!