Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit reagalnatok egy ilyen...

Ti mit reagalnatok egy ilyen kijelentesre: "nem baj, csak egeszseges legyen"?

Figyelt kérdés
Csaladi osszejovetelen voltunk, 30 hetes km vagyok. Sokan megkerdeztek, hogy kisfiu vagy kislany lesz a szuletendo gyerek. Szeles vigyorral valaszoltam, hogy kislany, amire ugy reagaltak joparan, hogy nem baj az, csak egeszseges legyen. Emellett volt meg egy masik kismama is a tarsasagban aki fiut hordott a szive alatt, ugyanerre a kerdesre a valasz az volt, hogy gratulalunk. Engem nagyon kiboritott, oszinten nem latnam szivesen ezeket az embereket a babalatogataskor sem. Erre anyam kiakadt, hogy hogyan lehetek ilyen, mert ezek a szemelyek csak jot akartak, hiszen ezt igy szokas mondani. Tenyleg tulreagaltam? Ti mit mondtatok volna egy ilyen szituacioban?
2016. dec. 19. 13:59
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
85%
6 hete született meg a 3. Kisfiúnk. Mi is hasonló "beszolásokat" kaptunk. Mondjuk engem nem nagyon izgat ki mit mond,imádom az összes kis szerelmemet 😁
2016. dec. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
92%

Erről a nagy diktátor film jut eszembe, amikor levezeti a szülést a kisboltban.


- Anyuka, van egy kis baj!

- Úristen, micsoda?!

- Csak lány lett.

2016. dec. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
83%
Az emberek bunkók. Ha egy gyermeked van, azért szólnak. Ha több, akkor azért. Ha csak lányok, azért, ha fiúk, akkor azért. Mindig lesz valaki, aki mindenért megjegyzést tesz.
2016. dec. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ne foglalkozz vele, könnyen lehet, hogy csak poénból mondták, néha én is viccelődök ilyen butaságokkal, de azért vigyázok, hogy értsék a viccet.
2016. dec. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
90%

Ezt nekem.is szoktak mondani. Mi rohogunk egy jot a ferjemmel es kesz :D


Nekem azt is mondtak mar: Na nem baj.

Olyan is volt aki azt valaszolta: A ferjed nem akart volna inkabb fiut?



Nekem soha nem jutott volna eszembe hogy fiunak vagy lanynak jobban orvendenek...meglepnek ezek a beszolasok engem is.



Olyan is volt mar hogy valakivel talalkoztam, ram nez: Jol kiteltel. Na nem baj ne felj nem maradsz igy :-o hogy lehet ilyent nondani? Amugy se lettem egy balna...nyilvan latszik hogy varandos vagyok...de annyi.

2016. dec. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
74%

rossz volt a reakciód!

én mindig azt mondtam, kiskutya lesz. nem volt rá további hülye viszontválasz.

2016. dec. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Engem csak az bantott, hogy leneztek a gyerekem azert mert o kislany es nincs a laba kozott semmi. Teljesen megertettem volna minden ilyen jellegu beszolast ha hangoztattuk volna, hogy kisfiut akartunk vagy azt hittuk hogy az lesz. Nem is viccesen, nevetve mondtak, hanem inkabb sajnalattal, megertoen. Volt aki azt mondta, hogy jol kikerekedtel, mostmar ket szekre kell ulj egyszerre, nehogy eltorjon, pedig 60 kg vagyok most, ami szerintem nem sok 165 centihez, viszont ezen nem sertodtem meg, mert lehet valoban viccnek szantak, es nem a gyermekemre iranyult de azt valahogy nehez ertem meg, hogy hogyan lehet egy magzattal viccelodni, azzal, hogy mi van a laba kozott...
2016. dec. 19. 14:36
 8/30 anonim ***** válasza:
25%

Mifelenk ezt soha nem mondta senki, nem szokas.


Gondolom valami nagyon videk lehet.


Van erdelyi ismerosom, ott szoktak mondani ha megkerdezik hany gyereke van: 2 gyerek meg egy lany...

2016. dec. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
67%
Én ott helyben felháborodtam volna, az biztos. Elejét kell venni a bunkóságnak.
2016. dec. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
88%
És én mit kaptam a 3-dik fiúra is :) El kell engedni a füled mellett.
2016. dec. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!