Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mitől lesz más típus ugyanazon...

Mitől lesz más típus ugyanazon anya és apa első és második gyereke?

Figyelt kérdés
Én vagyok az anya, tudom, hogy mindkét gyerek apja ugyanaz :) Anyósom mégis furcsán viccelődik, hogy a második lányunknak is a fia az apja? Első lány 6 éves, vékony, zöldes szemű, kerek fejű mint a férjem. A másik szerintem rám hasonlít, anyósom szerint neki is a férjemre kéne. Segítsetek.
2016. dec. 19. 17:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

nem genetikus a néni, ugye?

ha rád hasonlít, az nem számít :D anyós-banyós

2016. dec. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek nem csak a szülőkre hasonlítanak, vagy tőlük öröklik a tulajdonságaikat, hanem a nagy szülőktől, vagy dédszülőktől is. Inkább az a ritka, amikor két testvér egyforma. A fiam az apjára hasonlít, az egyik lány rám, a másik a dédmamájára. Pedig édestestvérek.
2016. dec. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%

Az en lányomra 1x valaki aki imadja anyósomat azt mondták a gyerek kiköpött mása. Na most mi nem vagyunk puszi pajtások anyóssal gondolhatod mit reagaltam.

Nemhogy a gyerek nem hasonlit de remélem semmiben nen is fog mert nem jó ember az anyósom.

Még ha azt mondtak volna hogy a gyerek nem is az apjára hasonlit, hát istenem. Az én fiam tiszta nagyapja a szeme a haja mindene. Szőketúró, szürkés kek szemmel pedig mindketten barnaszeműek vagyunk.

2016. dec. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor megfigyelhető, hogy főleg két azonos nemű testvér külsőleg és/vagy belsőleg, illetve életstratégiát illetően (pl. az egyik lusta naplopó, a másik szorgalmas, az egyik nőcsábász a másik hűséges monogám stb stb) szinte teljesen különbözik.


Elméletem szerint bizonyos életterekben evolúciósan kedvező, ha a testvérek nem egyformák, ugyanis nagyobb az esély arra, hogy legalább az egyik sikeresen alkalmazkodik az adott körülményekhez és így nagyobb a túlélés és a genetikai továbbörökítés esélye. Ha a testvérek túlzottan egyformák lennének, akkor egy olyan környezeti változás ami az egyik számára kedvezőtlen, kedvezőtlen lenne a másik számára is. Ez a hatás nagyobb valószínűséggel kivédhető, ha nem egyformák.


Mondjuk ez nyilván függ, hogy az adott élethelyen mennyire változatosak a körülmények, mennyire szükséges a gyors alkalmazkodás. A mi világunkban azt mondhatjuk, hogy gyorsan változhat minden.


Az anya szervezete képes szelektálni a spermiumok és még a megtermékenyített zigótákat illetően is (immunreakciók által, amit az ivar és zigóta sejtek felszínén elhelyekezkedő antigének válthatnak ki, amik genetikailag kódoltak, tehát genetikai tulajdonságok alapján is történhet szelekció), így meg van a biológiai alap arra, hogy a körülményeknek megfelelően "döntsön" az anya szervezete arról, hogy milyen gyerekeket szül. Még egy apától is!

2016. dec. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok. Nyilván nem arról van szó, hogy jelen körülmények között bármelyik testvérnek baja esne, mert nem egyformák, de sokszor pl. az egyik "többre viszi", jobb partner talál, "minőségibb" utódokat tud nevelni stb stb. Ergo az egyik sikeresebb lesz a szaporodást illetően.


A másik, hogy az anyai szervezet "döntése" értelem szerűen nem tudatos döntés a szó szoros értelmében, hanem az anya szervezetében az őt érő külső hatásokra végbemenő immunológiai, hormonális és egyéb fiziológiai változások eredménye.

2016. dec. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Genetika :)

A nagyfiam kulsore kikopott en,barna haj/szem.magas,vekony.belsore ugy nez ki batyam lesz.visszahuzodo,erzekeny,kenyes es cseppet lusta.

Az occse tiszta apja kulsore,szoke haj,kek szem,alacsonyabb,vaskosabb.belsore ocsem.amellett,hogy akaratos rendkivul jolelku,segitokesz,szorgalmas.

Semmi hasonlosag nincs bennuk,pedig tuti edestestverek.

2016. dec. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Jaj,szegény... :) ahogy többen írták, ez genetika, és teljesen természetes dolog, ahogy a két gyermeked kinéz.


Ismerek olyan párt, akik barna szeműek, és égszínkék szemű mindkét gyerkőcük. Ez is természetes.


Egyébként anyóspajti valószínűleg azért humorizál az apa kérdéssel, mert régi mondás, hogy a lány az apjára, a fiú az anyjára hasonlít. És akkor néhány cáfolat: én elsőként apumra ütök, de húgom pl. tiszta anyum. Vagy a fenti "szabály" szerint a kisfiamnak rám kéne hasonlítania. Hát, legfeljebb annyiban hasonlít, hogy ő is imád mezítláb lenni. Kiköpött apja egyébként. :)

2016. dec. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is úgy van, hogy a nagyobbik lányka kiköpött apukája, szőke hajú, kékes szemű, hófehér bőr, a kisebbik kreolabb, barna haj, barna szem, tiszta, mintha magamat látnám kiskoromban. Belsőleg is teljes mások, sőt úgy vesszük észre, hogy a nagyobb inkább humán beállítottságú, a kisebb pedig inkább reál.
2016. dec. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A kedves anyós nem egy géniusz,az biztos.Az mi elsőszülött fiunk kiköpött Apja.A 2. tiszta Apósom.A 3. gyerekünk,aki egy kislány,pont úgy néz ki,mint én!Garantálom,hogy mindhárom ugyanaz az Apja.Na,erre varrjon gombot az okoskodó anyós-pajtás.

Azt csak halkan jegyzem meg,hogy mindháromnak totálisan más a személyisége,természete!Akire hasonlítanak,arra hajaz-mondhatni 100%-ban-a természetük is!

2016. dec. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem az mi,hanem a mi elsőszülött fiunk.Bocsánat!
2016. dec. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!