Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg mennünk kell a albérle...

Tényleg mennünk kell a albérletből? Terhességhez kapcsolódik ezért írtam ide.

Figyelt kérdés
Úgy volt lesz egy harmadik babánk azt hagyták volna,hogy ki hozzam ide 36nmen lakunk.De közbe kettő lesz így négy gyerekünk lesz. A gyermekjóléti egyből rám is tapadt hogy kettőt nem hozhatok ki ide. Ez lehet?
2016. dec. 23. 11:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
93%

OFF: teljesen fölösleges ajánlgatni a kérdezőnek a CSOK-ot. Az nem szegényékre lett kalibrálva, igen szigorú kritériumai vannak, többek között megfelelő jövedelem, semmiféle köztartozás stb... és önerő sem árt és ezek még csak az alapok. Aki annyira csóró, hogy családilag 2 gyerekkel 36 nm-en nyomorog és oda tervezi vállalni a a többit is, sanszosan nem felel meg ezeknek a feltételeknek. Lévén, ha a létminimumnál egy csöppet is több jövedelmük volna, valószínűleg nem szardíniás-doboz módjára laknának. Nem vágják mindenkihez hozzá, csak azért mert kipottyantott 3+ gyereket, szép is volna.

ON. nem törvényszerű, hogy ez miatt ne adják ki a kórházból a gyereket, ha amúgy fűtés és a higiéniás állapotok rendben vannak, de vizsgálat biztosan lesz. Mondjuk nem is értem ez miképp kivitelezhető és bár ítélkezni nincs jogom, felelőtlenségnek tartom, de persze nincs hozzá semmi közöm ki miként csinálja. Nevelt gyerekeket ilyen körülmények közé nem engednének, úgy értem ha nevelőszülő valaki, akkor ott szigorúbbak a kitételek, de jelen állás szerint a sajátjával sajnos mindenki "azt csinál amit akar", tarthatja épp a nyomor feletti/alatti szinten is, példát hozni nyilván nem kell, látható, olvasható napi szinten. A védőnőnek elvben az is dolga, hogy felmérje a környezetet, ahová a kicsik érkeznek és nyilván ez erősen hátrányos tényező, de lehet fokozott ellenőrzésbe még belefér. Jelentési kötelezettsége is elképzelhető, hogy van ilyen esetben, szerencsémre személyes tapasztalatom nincs ez ügyben, de gondolom a google jó erre is.

2016. dec. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
78%
Anyám és még én stresszelek,hogy egyszobás lakásba jön a baba (ami amúgy 60 négyzetméter). Mi már keresünk nagyobbat első baba lesz, el nem bírom képzelni hogyan fértek el....
2016. dec. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
78%
Én el tudom képzelni. A barátnőmék laktak ekkorában anyós házrészében. Volt benne főzőfülke minikonyhával, kis előszoba, kis fürdő zuhannyal, wc-vel, mosógéppel. A szobát szekrénnyel leválasztották, egyik felén a felnőttek, másikon a 2 gyerek. Szerintem rémes, de ők bírták addig, amíg a pici járni kezdett. Akkor költöztek.
2016. dec. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
69%

2016, okostelók a zsebben, mindenkinek internet, és mindeközben dühöng az analfabétizmus, a butaság.


Ez jutott eszembe a kérdezőről.

2016. dec. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
10%

Milyénk 52nm,két gyerekkel,a pici még nálunk van a kis szobában. Ha jön a harmadik,költözik át a nagyhoz a nagy szobába. És hát hárman lesznek majd ott egy darabig,mi a harmadik max 2éves korát jelenti. Önerőt össze kell tenni sajnos nekünk is. Drágább albérletet meg nem fogunk fizetni. Igyis a kukába megy úgymond ennek az ára.

Deee én nekem pokoli a tudat,hogy egybe kell tennem öket,amíg saját házat tudunk venni. A három gyerek eltartásával nem lenne gond,na de önerő az milliós összeg,az nem terem a fán.

Én nem élnék 36nm-en,ami egy db nappali mérete.... még párommal csak-csak,de egy meg még több gyerekkel?!

2016. dec. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
68%
Azok akik a csokot ajánlgatják sem sokkal okosabbak mint a kérdező.Szerintetek ha van zsebben pár millió önereje hogy elkezdjen építkezni(mert önerö nélkül a 10+10 sem megy)akkor egy 36 m2-es albérletben nyomorog?
2016. dec. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
23%

[link]


Itt 6 négyzetmétert írnak, más törvényről nem tudok. Ez alapján a gyerekjólétit el tudod küldeni a búbánatba. Az más kérdés, hogy ideális-e, de ezt nem ők döntik el!

2016. dec. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
72%
persze, biztasd csak arra, hogy a gyerekjólétit küldje el a francba, aztán majd szépen elküldi a védőnőt is, és majd ott is találnak 3-4 halálra éheztetett gyereket. Taps. Nagyon okos vagy.
2016. dec. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
18%
Már mi a rossebért találnának 3-4 halálra éheztetett gyereket náluk? Mit károgsz? Mi 40m2-en vagyunk 4-en, mert spórolunk saját házra, nagyobbat megfizetni nem akarunk mert akkor sose jutunk 1-ről a 2-re. A hűtő tele, ruhásszekrény tele. Köszönjük nem élünk nyomorban, nélkülözve! Gondolom ahogy tudnak elköltöznek ők is nagyobba.
2016. dec. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
15%
Barátnőm élt 2 szobás lakásban 6 ember 2 felnött,és 4 gyerek.és nem veték el töle a gyereket.
2016. dec. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!