Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetnék hogy a férjem is...

Mit tehetnék hogy a férjem is olyan boldog legyen mint én?

Figyelt kérdés
4 éve élünk nagyon harmonikus házasságban, mivel nagyon egyformák vagyunk, tökéletesrn működik a dolog. 2.5 éve szuletett az első gyermekünk, a férjem sokat dolgozik, sok pénzért, és én tényleg minden terhet leveszek a válláról, mert tudom hogy nem bírja a stresszt, a feszkót...3 hónapja megszuletett a kisteso és azóta azt látom rajta hogy baromira nem boldog...nyilvan fáradt ia hiszen most már muszáj besegítenie pl ha ugy van felkelni a nagyobbhoz éjjel. De továbbra is igyekszem nem túl terhelni őt, a női munkákat abszolút megcsinálom, hétvégén legalább egy délelőtt vagy délután úgy intézem őket hogy tudjon játszani a gépen (ez a hobbija) elengedem pecáni mikor akar, eljér havi kétszer kb a haverjaival meg most engedtem el 10 napra kulfoldre januárba haverokkal, tegnap is tgnapelott is moziba voltunk kettesbe....erre mégsem boldog...folyton mogorva (gyakran a gyerekkel is) nincs kedve semmihez, ma is oké hogy bulizni nem tudunk menni de fent maradhattunk volna éjfélig erre kozolte hogy fáradt nincs kedve...szoval abszolut befásult és már utalt is rá h megbánta a tesót pedig kozos dontes volt mindketto, jol szitualtak vagyunk nincs anyagi stressz, nagyszulok vannak, van segitseg sokan orulnenek ha ilyen korulmenyek kozott vallalhatnanak/nevelhetnenk ket gyereket...nagyon szomoru vagyok. nagyon boldog a ketgyerekkel de szomoru a hazassagomban.
2016. dec. 31. 21:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem más baja van, nem az, hogy sok a dolga. Az én férjem is sokat dolgozik, és mellette messze nem jár el ennyit, nem azért, mert én "nem engedem" (fú, felnőtt ember esetében nagyon gáz ez a kifejezés szerintem), hanem mert nem tudunk ennyi időt szakítani. Havonta egyszer elmegy airsoftozni, kb. ennyi. Két gyerek van nálunk is. Ha itthon van, ugyanúgy részt vesz mindenben, nálunk nincs női munka, csak sima munka van és kész. Etet, altat, fürdet, takarít, tereget ő is ugyanúgy. Szoktunk fáradtak lenni mindketten, de figyelünk arra, hogy a másik is ki tudja pihenni magát, nem csak arra, hogy ő, hanem ő is arra, hogy én.

Ehhez képest a te férjednek ki van nyalva a popija, már bocsi. Ezt a fásultságot nem írnám a fáradtság számlájára. Valami más baja lehet. Tudom, hogy ritkább, de a férfiak esetében is létezik "szülés utáni" depresszió, a gyerek születése náluk is egy sor hormonális változást indít be, még ha nem is olyan látványosan, mint a nőknél, és bizony náluk is okozhat ez problémákat. Persze lehet, hogy valami tök más gondja van, de ez is egy lehetőség, érdemes utánaolvasni a tüneteknek.

2016. dec. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
92%

Más boldogságáért ki a felelős, mit gondolsz? A férjed érzései, gondolatai kihez tartoznak? :)

Vajon leültetek már megbeszélni hogy a viselkedésének mi az oka?

Mindemellett neki is fel kellene nőni a feladathoz. Keressetek neki egy szakembert, aki szakszerű segítséget tud neki nyújtani. Az ő depressziója az ő felelőssége, te helyette nem tudsz dolgozni, változtatni!

Mindemellett neked is jogod van a kikapcsolódáshoz, ez nem csak a férjed ki váltsága!

Nekem az a benyomásom, hogy a párod még nem nőtt fel igazán a feladathoz, nem kellett igazán soha felelősséget vállalnia.

2016. dec. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 A kérdező kommentje:
semmi gond nagyon jol fogalmaztal ki van nyalva a segge es valoban altalaban minden felre van dobva csak hogy Ő pihenhessen, nyilvan ezert esik nekem annyira rosszul mikor megis azt latom nincs kipihenve hiszen mindent megteszek de minek ennyi erovel magamra is figyelhetnek....vasal meg tereget es furdet is, fuvet nyir szerel barkacsol...a tobbit en csinalom de siman hivhatnek takaritot rendelhetnenk a kajat, ezerszer ajalnja, de megcsinalom en...nem ez a feszultseg forrasa...egyszeruen nem tud leereszteni es mivel annak idejen panikbeteg volt (6 eve pl a mento vitte el epp szilveszterkor) ezert nagyon feltem es nem akarom hogy ujra tunetek jelentkezzenek mert mar jo par eve nem volt ilyen gondunk...most sem ugy ciselkedik mint akkor, nem panikbetegseget latok, hanem azt latom hogy minden idegesiti, kiakar szakadni, nem boldog a bőrében...a panikbetegseg masmilyen volt...engem nagyon szeret ezt hangoztatja is ki is mutatja, a gyerekeit is szereti de akkor se latok mast csak vegtelen fasultsagot
2016. dec. 31. 22:13
 4/72 A kérdező kommentje:

2: persze hogy beszelgetunk errol is....faradt kimerult nem boldog..ezt mondja o is....nem is igazan az a kerdesem hogy mitol van ez hanem hogy mit tehetnék még ellene a fentieken tul...

nekem is jar pihenes ezerszer ajanlja is hogy hivjak baby szittert es menjek/menjunk szorakozni...megyunk is....mint pl tegnap tegnap elott is. .de en azt azeretnem ha a mindennapokban is boldog lenne a gyerekekkel es velem :(

2016. dec. 31. 22:16
 5/72 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon gyanus, hogy depresszios. Szakember kell neki, nem a segget kinyalni, mert ebbe te fogsz tonkre menni hamarabb. Valahogy vedd ra, hogy keressetek egy jo pszichologust. Nem veled/veletek van problemaja ngy vloszinuseggel, hanem valami sajat magaval kapcsolatban, ami csak benne zajlik es ezen te nem nagyon tudsz segiteni, csak tamogatni, de ehhez szakember kell eloszor es hogy elfogadja, hogy problemaja van.
2016. dec. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is a depresszív állapot az, ami eszembe jut. A pánikbetegség ritkán jelenik meg önmagában. Mindenképpen szakorvost, szakpszichológust javaslok, mert ezt nem fogod tudni megoldani egyedül.
2016. dec. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
87%
Irtad h megbanta a tesot. Vagyis unja a csaladi letet. Ha nm igy lenne nem menne el folyton otthonrol,
2016. dec. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
91%

Ettol tobbet tenni? Lehetetlen. Razd meg, terjen eszhez.

Jartok szorakozni, van penz. Munkahely. Gyerekek. Mi kell meg?

2017. jan. 1. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
93%
Apuka most jött rá hogy a család mégsem neki való. Ennyi.
2017. jan. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
92%

Ennyit eljár és még így is frusztrált?? Jó dolga van,de neki mégsem jó...hát,lehet,hogy én vagyok kevésbbé megértő,de nekem itt lenne elegem. Mondjuk én nem is nyalnám.így a valagát!

Közös gyerekek,ergo nem csak az enyém,ne legyen már teher velük foglalkozni!

2017. jan. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!