Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én nagyon szeretnék 3. gyermek...

Én nagyon szeretnék 3. gyermeket, a férjem nem. Mit tehetnék, győzködjem a férjemet?

Figyelt kérdés
Rendezett anyagi, egzisztenciális körülmények között élünk, minden adott lenne egy további gyermek vállalásához. A férjem azért van ellene, mert már elege van a kisgyerekes korszakból (sírás, visítozás, hiszti, kötöttség...stb). A gyermekeink jelenleg 1 és 4 évesek.
2011. szept. 20. 15:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az nem jó, ha győzködnöd kell.

Ha bele is menne, lehet nem is fogadná olyan nagy örömmel a babát, az meg még rosszabb lenne, minthogy nem vállaltok még egy babát.

Csak akkor vállaljátok, ha mindketten ugyanúgy akarjátok.

2011. szept. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Cseréljünk férjet :)


Nálunk meg én nem akarok 3.at, ő akar. Őszintén szólva nekem is elég volt ennyi a pici-kicsi korszakból, mostmár én is másra vágyom. Akár a férjed :)

2011. szept. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia. Nálunk a párom még az elsőt sem akarta, mostmeg már a kistesót várjuk, és örömmel! :D

A taktikám az volt, hogy mutogattam neki neten kisbabás videókat, édiket, ahol nevetnek, gőgicsélnek, elindulnak. Tehát bemutattam neki a gyerkőcvállalás jó oldalát. Ez annyira kedvet adott neki, hogy a kislányunk most 2 éves és most várjuk a kistesót! Őt csak rá kellett ébreszteni hogy unalmas az életünk bébi nélkül. Szerintem győzd meg hogy a 3 gyerek együtt mennyivel jobban el lenne, vagy hogy akkor több támogatást kapsz, ahol felnő kettő ott a harmadik is simán. Mi 3an voltunk tesók és én is legalább 3 gyerkőcöt akarok. Én megmondtam a páromnak, hogy nagyon boldog vidám gyermekkorom volt hogy "annyi" gyerek volt egyrakáson. Mindig tudtunk játszani és a mai napig jó tesók vagyunk!

2011. szept. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
hát figyelj ehhez két ember kell, ha az egyik nem akarja akkor az már nem olyan. mellesleg ha mégis bevállalod lehet hogy annyira elege lesz hogy semmit nem fog segíteni, és akkor nem kell meglepődni.
2011. szept. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
hány évesek vagytok? lehet mástól is fél, nemcsak a visítozástól.
2011. szept. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges győzködnöd, ha nem akarja. Én se örülnék ha rám erőltetnének egy ilyen fontos "dolgot".

Gondolj bele, terhes leszel mégis annak ellenére, hogy nem akarja, összevesztek, elköltözik, és ott maradsz 3 kicsi gyerekkel. Ez senkinek nem lenne jó, én így nem vállalnám.

2011. szept. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy újjabb pici megint több év sirást, gondot jelent. Ha Már most unja, akkor hogy fogja kibírni a több évet. Rámegy a kapcsolatotok! El kell fogadnod, hogy ennyi. De még előfordulhat, hogy két-három év múlva meggondolja magát, mert már kipiheni magát! Légy türelmes és fogad el, ha három év múlva se akar.
2011. szept. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia. Nem kötözködni akarok, de az előttem szólóknak figyelmébe szeretném ajánlani, hogy egy 1 éves és 4 éves gyerkőc van. Vagyis szerintem legalábbis az 1 évest is még pelenkázza, még sír,vagy felkel sokszor, és abban teljesen igaza van a kérdezőnek, hogy most még benne vannak ebben a sírós pelenkázós korszakban. Persze ha a párod egyáltalán nem akarja, akkor inkább engedj neki, lehet hogy pár év múlva rájön hogy jöhetne még egy bébi! Sok kitartást!
2011. szept. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mire megszületik a harmadik, addigra az 1 éves lassan 2 éves lesz.. akkor már más a sírós korszak... de egy újszülött és csecsemő egészen más tészta.
2011. szept. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
lett 3. baba? 1 ismerösöm 2 gyermeket akart elöször, később akart egy harmadikat a férje nem akart harmadikat.mire férj megondola magát és akart harmadik babát,addigra feleségnek nem volt kedve ujra kezdeni a babázást.igy maradt 2 szép felnőtt gyeremkük
2022. máj. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!