Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermeket szeretnénk örökbefog...

Gyermeket szeretnénk örökbefogadni a párommal. Elmondaná valaki, aki már átáment ezen, hogy milyen procedúrán kell keresztülmennünk?

Figyelt kérdés
Milyen feltételeknek kell megfelelnünk? Mennyi ideig húzódhat el?
2010. máj. 4. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én ugyan nem fogadtam örökbe, de hugim vőlegényének családja igen. Épp most lett vége a procedúrának. Hogy hogy van sorban a folyamat azt nem tudom, de el kell végezni egy gyemeknevelési tanfolyamot, van pszichológiai vizsgálat, környezettanulmány, sok-sok utána járás. Ha gondolod pontosan megérdeklődöm neked, hogy mi hogy ment.

Azt tudom, hogy nekik viszonylag gyorsan ment, talán egy éven belül, de hallottam, hogy van akinek évekig elhúzódik.

Sógoroméknál meg még rosszul is sült el a dolog, mert vissza kellett vinni a gyereket, mert teljesen kifordult önnmagából, és utólag megállapította a pszichológus, hogy nem is lehetett volna örökbe adni a gyereket, mert érzelmileg labilis és a nevelőanját tartja az anyjának és nem tudta elfogadni az új helyzetet.

2010. máj. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen! Érdekelne a dolog részletesen is, bár sejtem, hogy nem lehet egyszerű ez az egész!
2010. máj. 4. 13:35
 3/9 anonim ***** válasza:
2010. máj. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez nagyon hasznos volt!
2010. máj. 11. 13:18
 5/9 anonim ***** válasza:
mi tavaly végeztük el a tanfolyamot. igazából az eljárás nem volt hosszú,augusztusban döntöttük el,hogy örökbefogadunk,bementünk a Tegyesz-hez,kitöltöttük az igénylőlapot az eljáráshoz,elmondtak pár dolgot. ezután visszamentünk újra,alaposan felkészítettek bennünket. ezután egy következő időpontban pszichológussal kellett beszélnünk,majd teszteket írnunk,ez több órás volt. ezután megint pszichológus és a tesztek eredményét is megmondták. ezután keresnünk kellett helyet,ahol indul örökbefogadó szülői tanfolyam ennek az ára 30ezer ft volt,három szombaton kellett mennünk. itt ilyen csoportterápiás jelleggel világítottak rá az örökbefogadás előnyeire-hátrányaira,rengeteg kérdésre választ kaptunk. ennek a végén kaptunk egy oklevelet,ezzel aztán megint vissza a területi gyermekvédelemhez. egy újabb időpontban kijöttek háztűznézőbe,itt megint sok beszélgetés. ezután jött levélben egy alkalmassági határozat,amit nekünk is és a gyámügynek is elküldtek. ezután megint be kellett mennünk most már a gyámügyhöz meghallgatásra. aztán megint háztűznéző,a gyámügyesektől. ezután jött a határozat tőlük is,hogy alkalmasak vagyunk. ez mindösszesen kb. 3 hónap volt. azóta várjuk,hogy legyen örökbefogadásra váró gyeremek. mi 4 éves korig vállalnánk,és országos listán is vagyunk,mégse bíztatnak bennünket,hogy hamar menni fog. talán idén már nem is. a határozatunk két évig érvényes,azután még egy évre meg lehet hosszabítani,de aztán lejár és újra kell csinálni. bekértek munkáltatóit,tulajdoni lapokat,önéletrajzokat. általában a valódi örökbeadásig 2-3 év telik el.
2010. máj. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A Tv-ben pár napja beszéltek róla. Úgy emlékszem kb 4 évet mondtak, mire megkapja valaki a gyermeket.
2010. máj. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem dobódtam fel túlzottan! Azt sejtettem, hogy nem lesz egyszerű a dolog, de azért ez túlzás! Sok sikert neked! Remélem sikerül minél hamarabb örökbefogadnotok egy kisgyermeket!

És ha nevelőszülők lennénk, az egyszerűbb lenne? Mármint a procedúra. Tudom, hogy az egészen mást jelent, de talán könnyebben elérnénk. Nem?

2010. máj. 12. 09:40
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia

A 2. válaszoló vagyok. Van egy kislányunk és egy hatalmas házunk és nagyon sokat gondolkodtam és gondolkodom a nevelőszülő dolgon...Annak is megvan a folyamata és nem könnyebb semmilyen szempontból. Nagyon ajánlom,hogy ezt a fórumot végig olvasd :

[link]

Itt a képzésről feltételekről tájékozódhatsz:

[link]

2010. máj. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
16.27-es vagyok. gondolkodtunk mi is a nevelőszülőségen is,főleg,mert amúgy sem kisbabát akartunk,hanem nagyobbat,de elment tőle a bátorságunk. a folyamata hasonló,bár nem olyan alapos,mint az öf-nak. itt is van egy előzetes jelentkezés,szándéknyilatkozat,pszichológiai teszt,tanfolyam(ezt nem kell nektek fizetni) és mennek környezettanulmányra is.el kell dönteni,hogy ideiglenes befogadók vagy állandó nevelőszülők lesztek. dönteni kell,hogy fogadtok-e problémás gyermekeket,beteget,sérültet,romát. ha igen,akkor hamar megy. ha egyiket sem,akkor lassabban juttok gyerekhez. a nálatok nevelt (min.3) gyermek a nevelés alatt kap számlára támogatást az államtól,amit 18 évesen vehetnek fel. ti nagyjából gyerekenként 42ezer ft-ot kaptok,de ezt rájuk kell költeni. bármikor,éjjel is ellenőrizhetnek. a gyerekeket kapcsolattartásra kell vinni a vér szerinti szülőkhöz a megdott időnként. amikor a kicsi sír,hogy nem akarja,akkor is. ha utána sír,mert inkább a szülővel maradna,neked ki kell tépned a kezéből és hazacibálni,ha megszakad is a szíved. a nevelőszülők nem vesznek drága dolgokat,mint LCD tévé,fullos PC,mert ezek nagyon gyorsan tönkremennek. valaki írta is egy fórumon,hogy csak az vállalja,aki nem félti a cuccait,saját gyerekeit,háziállatait. emellett ha megszereted a gyereket,de jön a szülő érte,vissza kell adni,hiába érzed,hogy nálad talán jobb lenne neki. van,aki többször visszakerül a nevelésbe,és ezt a nevelőszülő már előre tudja,mégsem tehet semmit. összességében túl sok a bánat,és csak nagyon ritkán lehet a nevelt gyereket örökbe fogadni,pedig sokan kizárólag ezért lesznek nevelőszülők.
2010. máj. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!