Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Orvosi igazolás utólag, ovis...

Orvosi igazolás utólag, ovis gyereknek (többi lent)?

Figyelt kérdés
Csütörtökön hazaküldték a kisfiam az oviból,mert belázasodott.Akkor azt mondta az óvőnó,hogy hétfőn még ne vigyük a gyereket oviba.Pénteken már csak hőemelkedése volt a gyerkőcnek.Pénteken nem volt orvosi rendelés,nem tudtuk orvoshoz vinni a gyereket.Mivel ma nem volt semmi láza,mondtam itthon hogy keddtől vigyük a gyereket oviba.Anyós(mivel vele lakunk), azt mondta hogy ma köhécselt a kisfiam(én dolgoztam ma),a héten ne menjen még.Irtam az ovonőnek,hogy szerdán telefonálunk,hogy csutortokon visszuk-e már a gyereket.Azt irta az ovono,h amennyiben megoldhato,orvosi igazolast vigyunk majd.De nem vittuk a gyereket orvoshoz,penteken nem volt rendelés,én ma dolgoztam ugye,anyósom nem vitte el delelott...Holnap szinten nem lesz...Ha szerda du. elviszem a kisfiam orvoshoz,leigazolja ezt a 3-4 napot nekünk?
2017. jan. 9. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha meggyogyult, elviszed az orvoshoz, aki kiallitja a papirt: kozossegbe mehet.
2017. jan. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igazolja. De ha hazaküldték az oviból, egyébként is csak orvosi igazolással mehetne újra.
2017. jan. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat! 😊
2017. jan. 9. 21:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze,hogy igazolja. :)
2017. jan. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy ír igazolást az orvos.

Csak azt nem értem, hogy ha anyósod szerint annyira köhécselt a gyerek, hogy inkább nem menjen oviba, akkor miért nem vitte el orvoshoz, ha neked dolgozni kellett, nem értél rá.

1-2 nap, főleg ha látványosan gyógyul a gyerek, és jó a kedve, teljesen rendben van orvosi vizsgálat nélkül. de basszus a hétfő már az 5. nap volt, hogy beteg! 5. napon azért már illett volna elvinni orvoshoz.

2017. jan. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ilyenkor nem a hiányzást kell igazolni, hanem azt, hogy újra mehet közösségbe (nem fertőz). Nálunk minden hiányzás esetén elvárták az igazolást. Kisebb betegségekkel nem vittem a gyereket orvoshoz, csak mikor már újra mehetett oviba: sokszor aznap reggel kezdtünk a dokinál és onnan egyenesen mentünk. Nálunk a gyerekrendelés eleve így kezdődik: azok mennek az elején, akik már egészségesek és mehetnek oviba/iskolába.
2017. jan. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!