Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az oviban 7-igazolatlan nap...

Az oviban 7-igazolatlan nap lehet csak? Ha előre szólok akkor igazolt, ha utólag akkor igazolatlan?

Figyelt kérdés

Az óvónéni mondta.Meg hogy azért mert neki írnia kell a hiányzókat. Ugye kivétel ha orvosi igazolást viszek. Máshol is így van? (Nagy csoport)

Most 11-hetes terhes vagyok sokszor alig bírok,fel állni az ágyból.Segítségem nincsen,így hiágyzott egy párszor az oviból. :(



2014. szept. 24. 10:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk meg csak 3 napot igazolhat a szülő 1 évben. Hát ez nagy nudli. Az enyém még csak középsős, és éppen tegnap kérdeztem az óvónőt erről, mert elutaznánk 1 hétre. Azt mondta szerezzek akkor orvosi igazolást. Azt javasolta, hogy vagy kerek-perec mondjam meg a gyerekorvosnak, hogy el akarunk utazni és adjon kamu igazolást. Vagy mondjak valamit, hogy fáj a gyerek hasa vagy feje, és hogy írja ki egy hétre had pihenjen otthon a gyerek. No comment.
2014. szept. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
A szülő az utolsó évben már csak 3 napot igazolhat. Nálunk így van legalábbis.
2014. szept. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
33%
Nálunk nincs ilyen megkötés csak a lényeg,hogy előre szóljak és akkor leigazolják neki!
2014. szept. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
56%
az én fiam csak 8 hós így nyilván naiv a kérdésem, de mi történik ha hiányzik?? Megbuktatják? :-O
2014. szept. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is csak 3 napot igazolhat a szülő egy évben. Igazolatlan hiányzással nem tudom mi a helyzet, nálunk ilyenről nem volt még szó, mivel alap, hogy szólok ha nem megy a gyerek, már csak az ebéd miatt is.

Orvosi igazolást lehet vinni, ha beteg a gyerek.

Kivételes esetben hiányozhat többet, de ahhoz a vezető óvónővel kell beszélni, tőle kell engedélyt kérni (nyaralás, utazás, rokonlátogatás, tesó születése). Nálunk volt úgy, hogy 1 hétig itthon volt, mikor hazajöttem külföldről fél év után.

2014. szept. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom,már 10 napot igazolhat a szülő,új törvények vannak (itt is írta egy ovis dolgozó egy másik kérdésnél) egyébként elvileg elvehetik a csp-t,ha nem járatod normálisan.
2014. szept. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
2. vagyok, nálunk megvonják az óvodáztatási támogatást.
2014. szept. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Végülis igen,megbuktatják,mert egy x hiányzáson felül nem engedik iskolába! Ha igazolatlanul hiányzik akkor értesítik az illetékeseket,nálunk (kis falu) a polgármesteri hivatalban a jegyzőt, ő pedig a gyermekvédelmet!
2014. szept. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagy, és igen elvehetik a csp-t is!
2014. szept. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
*vagyok
2014. szept. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!