Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek? Terhesvitam...

Mi a véleményetek? Terhesvitamin, hízás, nagy baba, kis baba? Kérdés alul azokhoz is akik nem szedtek!

Figyelt kérdés

Mik a tapasztalataitok? Tényleg van benne valami?

Akik szednek azok többet híznak? És a baba tényleg nagy lesz?


Ti szedtetek? mennyit híztatok? És picuri tényleg nagy lett:)


Aki esetleg nem szedett az is leírná, hogy mekkora lett a bébi? És hogy állt a hízással?


Milyen vitamint szedtetek? Ami nem konkrét terhes vitamin?



2017. jan. 10. 13:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

első babámmal gravidát szedtem végig, 39+5 született 3050g, 12 kilót híztam.

másodikkal elevitet majd femibiont szedtem, 16-17 kilót híztam (édeset kívántam) 40+1 született 3000g

2017. jan. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 50 éve túlhaladott már ez az elmélet, SEMMI köze a terhesvitaminnak se a hízáshoz, se a magzat méretéhez.


Pozitív teszttől szedtem a Gravidát, napi egyet szülés után addig, amíg el nem fogyott.


Gyakorlatilag nem híztam (magamra hájat persze) semmit, 9-10 kilóval többel mentem szülni, mint amivel teherbe estem. Kifejezetten vézna volt a babám, 2970 gramm. A férjem is és én is 3 kiló környékén születtünk, leginkább ez a mérvadó, ebből sokkal inkább ki lehet indulni, hogy mekkora lesz két ember babája.

2017. jan. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A pozitív teszttől kezdve szedtem terhesvitamint. Én 12 kg-ot híztam, a baba 4150 g lett, de nem is számítottunk kicsire, mivel párom 3,5 kg volt, én pedig 4 kg.

Ha a terhesvitamintól hízik az ember, akkor szoptatás alatt miért fogytam a kezdő súlyomhoz képest is még kb. 8 kg-ot?

2017. jan. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Olyan furcsa, hogy még mindig előjön ez a kérdés. Nem téged akarlak bántani, félre ne érts, de már sokan megcáfolták a vitamin=nagy baba kérdést.


Első babával Elevitet szedtem az első 6 hónapban, 8,5 kilót híztam, babám 3330 gramm lett.

Második babával nem szedtem vitamint, szintén 8,5 kilót híztam, babám 3480 gramm lett.

2017. jan. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem szedtem terhesvitamint. Ahogy kiderült, h terhes vagyok, folsavat és magne b6-ot szedtem, azt szinte végig. Mindemellett rengeteg zöldséget és gyümölcsöt ettem. 39+6-ra született a fiam 4180 grammal. Hízni pedig 15 kilót híztam, de ebből sok volt a víz. Teherbeesés előtti súlyomhoz képest 4 kilóval voltam nehezebb, mikor kijöttünk a kórházból.
2017. jan. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én Gravidát szedtem a terhesség elejétől kezdve, és még utána is majdnem 1 évig, a szoptatás alatt.

11 kilót híztam, ami utána gyorsan le is ment, a baba pedig 3150g volt. Szerintem sincs összefüggés.

2017. jan. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat :)
2017. jan. 10. 13:50
 8/11 anonim ***** válasza:

Femibiont szedtem az elejétől, a lányom betöltött 38. hét után kemény 2200 grammal és 44 centivel született. Tényleg hatalmas :D Nem volt amúgy semmi baja, genetika, én is alacsony vagyok, meg vékony. Most másfél évesen is kisebb a kortársainál, 9 kg és 75-76 centi, arányosan nőtt születése óta. Szóval a genetikát nem sikerült felülírnia a vitaminnak...

Nem híztam sokat, 16 kilót, 46-ról indultam, 62-vel mentem szülni. Ebből úgy 3-4 kg víz volt, puffadtam a végén nagyon. Mire a lányom 9-10 hónapos lett, ugyanannyi volt a súlyom, mint a terhesség előtt.

2017. jan. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kereken 6kg-t hiztam, a baba 3635g lett, de viszont nagyon vekonyka mivel eros csontozatu lett ☺ 39+3 szuletett ☺ es femibiont szedtem kb a 10. hettol
2017. jan. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Pozi teszttől Gravidát szedtem kb 6 hónapos terhességig (utána nyár volt és sok zöldséget/gyümölcsöt ettem) de majdnem végig étvágytalan voltam, ez független volt a vitamintól, hízni 7 kg-t híztam, ez kb félidő után egyenletesen jött rám, a baba 3,5 kilóval született. A 36 hetes laborom rossz lett, vashiányos voltam. Eszek sok húst de magas a vasszükséglet terhesen. Lehet Gravida mellett is az lettem volna, sose derül ki.
2017. jan. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!