Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehet az a kismama akit a...

Mit tehet az a kismama akit a gyermek apja teljesen magára hagyott? Gyermekvédelmisekhez forduljak? Bírósághoz? Hosszu történet de a lényeg a végén.

Figyelt kérdés

22 hetes terhes vagyok, a baba nem volt tervezett, mind ketten a huszas éveinkben járunk, már régóta ismertük egymást,se házasok nem vagyunk, es nem is élünk együtt.

Mikor kiderült hogy terhes vagyok a srác minden erejével el akarta vetetni, de én nagyon tiltakoztam ellene, hiszen nincs olyan , hogy " itt az a gyerek de nekem nem kell inkább öljük meg, hogy kényelmesebb legyen az élet " Gyermek álldás... Szoval megmondtam, h nem fogom elvetetni, felejtse el.(hozzáteszem hogy a 22 hét alatt ez egyszer találkoztunk csak). Ha hívom nem veszi , fel ha írok neki nem válaszol, teljesen le vagyunk sz@arva. El is költözött, nem tudom hogy hol lakik.

Vissza költöztem szüleimhez. Arrol most ne is beszéljünk hogy érzelmileg ez teljesen kikészít... De borzasztó. Én nagyon szeretem a kisbabám , és várom is hogy jöjjön, csak aggódom, hogy hogyan fogom eltartani. A szüleim támogatnak , lakhatunk nálluk amíg minden rendbe nem jön és saját lábunkra tudunk állni, támogatnak, de nem szeretném , hogy ők tartsanak el minket azért mert ez a kretén a kisujját sem mozdítja a gyermekéért.


Teljesen cserben hagytak. Fogalmam sincs, hogy miből fogom eltartani a gyereket . A srácot nyilván nem tudom meggyőzni h legalább pénzben támogasson. Én dolgozom ameddig tudok, de sajnos most egy gyárban dolgozok heti 5 napot sokszor 12 órában . Próbálom minden fillérem félre tenni. Forduljak a gyermekjólétisekhez? Vagy mit tudok tenni? És a gyermekjólétisek mit tudnak tenni , ha semmilyen elérhetőségét nem tudok megmondani?


Köszönöm a válaszokat előre is !



2016. dec. 28. 13:39
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
88%
Születés után apasági..muszáj lesz egy minimum gyerektartást fizetni, plusz egyedülállóknak járó juttatás.. mást nagyon nem tudsz..
2016. dec. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
93%

Ha megszuletik, es az ove, gyerektartast kaphatsz.

GYED?


Egy ilyen kapcsolatban duplan vedekezni kellett volna...

2016. dec. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
94%
Majd ha megszületett a gyerek, indíthatsz a bíróságon apasági pert, és ha ott elismeri vagy bebizonyítják, hogy ő az apa, akkor kaphatsz tőle gyerektartást. De ettől függetlenül keress megoldásokat, mert a 15-20 ezer forintos gyerektartásból nem fogod tudni eltartani magatokat, pláne ha még azt sem fogja fizetni.
2016. dec. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:
De hogyan tudom ezt elintézni? Attól félek hogy valahogy kijátsza h ne kelljen fizetnie. Vagy utól sem tudják érni, vagy ha fizet is, az olyan kis semmi lesz, hogy nem sokra megyek vele.
2016. dec. 28. 13:47
 5/53 anonim ***** válasza:
90%

Bemész a bíróságra és elíndítod az apasági pert.

Mint már írtam, ha fizet is majd gyerektartást, abból nem fogsz megélni.

A gyereket hat hónapos korától beadhatod bölcsibe és mehetsz vissza dolgozni. Már most írasd be a bölcsibe várólistára hogy legyen helye.

2016. dec. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
64%
OFF. Első vagyok, miért lettem lepontozva, ha szabad kérdeznem?
2016. dec. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
55%

Teljesen mindegy a minimalis gyerektartas is jo. Amennyit ki tudnak sajtolni! Sok kicsi sokra megy!

Gondolom a nagymama szivesen vigyaz ra es bolcsibe se kell adni olyan piciken. Persze ha dolgozik meg az mas. Sok sikert!! Es kitartas! Es gratulalok a babahoz

2016. dec. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
88%

"hiszen nincs olyan , hogy " itt az a gyerek de nekem nem kell inkább öljük meg, hogy kényelmesebb legyen az élet "


Hogyne lenne: tervezett gyermekvallalasnak hívják, aminek része pl a megfelelő védekezés, nem tervezett terhesség esetén a megbeszélés és nem kívánt terhesség esetén az abortusz.



Pillanatnyilag senkihez nem tudsz fordulni. Konkrétan a kutyát nem érdekli, hogy te terhes vagy, ez jelenleg a te problémád. Ha a gyerek megszuletik, apukát újra megprobalod elerni és megbeszeled vele a továbbiakat. Amennyiben ez nem jön össze, akkor a bíróságon először elinditasz egy apaság megállapítása iránti pert, majd annak folyamán -ha valoban az az apuka, akit megjeloltel és ezt a bíróság bebizonyitotta - akkor gyermekelhelyezes, tartási megállapítása.


Ha a férfi nem akar gyereket, akkor neki nem lesz gyereke abban az értelemben, ahogy te azt elkepzeled. Nem fogja keresni, nem tart majd vele kapcsolatot, nem viszi kirándulni, nem fog törődni vele. Ezt el kell fogadni.

2016. dec. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
85%

Nem szépítem a dolgot, mert szerintem jobb, ha reálisan látsz: ez így sz*pás lesz.

Abból kell főzni, amid van. GYES, GYED, CSP, és valamennyi GYT, ha sikerül elintézned. Indokolt esetben kérheted a GYT állami megelőlegezését. Ha a szülők segítenek, akkor ez még egy kis plusz.


Ez már nem (csak) neked szól, hanem minden szülőképes nőnek: meg kell nézni, hogy kinek rakod széjjel a lábad. A senkiháziakkal meg nem szabad foglalkozni.

2016. dec. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 A kérdező kommentje:
nem tudom, kb fél órája regisztráltam ide, nem kattintottam semmire a kommenteddel kapcsolatban
2016. dec. 28. 13:58
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!