Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azzal a kéréssel fordulok...

Azzal a kéréssel fordulok Önökhöz, hogy legyenek szívesek megmagyarázni, hogy miért tesznek különbséget az özvegyi nyugdíjnál egy és két kiskorút nevelő szülő között? Itt hátha válasz kapok, mivel nagyon sok gyermeket és szülőt érint.

Figyelt kérdés

Tisztelt Miniszter Úr!


Azzal a kéréssel fordulok Önökhöz, hogy legyenek szívesek megmagyarázni, hogy miért tesznek különbséget az özvegyi nyugdíjnál egy és két kiskorút nevelő szülő között?

Esetünkben két gyerek van egyik már nagykorú a kicsi 4 éves. Három évesen veszítette el az édesapját egy felelőtlenül végrehajtott aranyér műtét után.

Az egy gyereknek ugyanúgy kell biztosítani a megfelelő életkörülményeket, fizetni a számlákat, öltöztetni, étkezését biztosítani. Nem elég veszteség, hogy apa nélkül nő fel? Még anyagilag is sokkal nehezebb helyzetbe kerül az egy év lejárta után. Nem beszélve arról, hogy mivel egy kiskorú minden szempontból hátrányt szenved a többgyermekesekkel szemben. Én dolgozom, így mivel van fizetésem minden kedvezménytől is elesünk.

Ez nem csak az én problémám, hanem nagyon sok árva gyerek problémája.

De ha már meghalt az egyik szülő, akkor ő egyedül marad kiskorúként.

Én úgy érzem, hogy az egy kiskorú gyermekek így az állam által diszkriminálva vannak. hátrányos megkülönböztetés, diszkrimináció. Ez az egyenlő bánásmód elvével ellentétes. Közvetett hátrányos megkülönböztetésnek minősül az a közvetlen hátrányos megkülönböztetésnek nem minősülő, látszólag az egyenlő bánásmód követelményének megfelelő rendelkezés, amely a 8. §-ban meghatározott tulajdonságokkal rendelkező egyes személyeket vagy csoportokat lényegesen nagyobb arányban hátrányosabb helyzetbe hoz, mint amelyben más, összehasonlítható helyzetben lévő személy vagy csoport volt, van vagy lenne.

Ugyanúgy megilletné a szülőt az özvegyi nyugdíj, mint ahol többet nevel, hiszen a gyermeke megélhetésére fordítja, ugyanolyan terhet jelent egyedül, mint ahol több gyerek van. Egy év után semmivel nem lesz jobb helyzetben az árva gyermek és az egyedül maradt szülő!


Tudom, hogy jelenleg ezt írja elő a jogszabály, de miért?

Válaszukat várom minden ilyen helyzetben lévő árva és szülő nevében.


Tyukod,2017.január 3.


2017. jan. 12. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
?
2017. jan. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolod a miniszter olvassa a gyakorit?
2017. jan. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Lehet, hogy én vagyok lassú felfogású, de nem értem a problémát. Az özvegyi nyugdíj tudtommal 1 évig jár, mindegy hány gyerek van. A gyerek(ek) után meg árvasági ellátást lehet igényelni, egészen addig míg nappali tagozaton tanul, de max azt hiszem 25 éves korig.
2017. jan. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Pálma!


A gyakorikerdesek.hu oldalt Orbán Viktor nem olvassa. Nem csak a gyakorikerdesek.hu-t nem olvassa, hanem semmi olyan internetes fórumot, ahol a szerencsétlen magyar ember kipanaszkodja magát és nemtetszésének ad hangot azzal kapcsolatban, ahogy ez az ország működik. Leginkább azért nem olvassa egyébként, mert nem ér rá ilyesmire, de leginkább arra nem ér rá, hogy egyenként meghallgassa a bajainkat. Ráadásul szerintem nincs is tisztában vele, hogy milyen különbség van az egy és többgyerekes özvegy szülők özvegyi nyugdíja között. Javaslom, hogy ha nehézségeid vannak, akkor a tyukodi önkormányzatot keresd fel és kérd a segítségüket abban, hogy milyen támogatást tudnának esetleg ők adni. Interneten ilyen leveleket ne írogass, mert ezzel kinevetteted itt magadat. Azzal is többre mész, ha ezt a szöveget lekörmölöd egy papírra és a tyukodi önkormányzat dolgozóinak átadod, hogy legyenek kedvesek segíteni neked eljuttatni a megfelelő helyre. Nagy a valószínűsége, hogy amint kilépsz az önkormányzat ajtaján, kidobják a francba a leveledet, mert senki nem fog sajnos foglalkozni vele a minisztériumban, de az is lehet, hogy túlbuzgóan segítőkészek lesznek és mégiscsak elpostázzák.

Lényeg a lényeg: sajnos semmit nem fogsz elérni a leveleddel, itt meg pláne.

2017. jan. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A legszebb: munkahelye a tyukodi polgarmesteri hivatal...
2017. jan. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Jah, kár, hogy végig se olvastam :D
2017. jan. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
3-as, az ideiglenes özvegyi nyugdíj valóban 1 évig jár, de ha van legalább 2 félárván maradt gyerek, akkor jogosult "végleges" özvegyi nyugdíjra is. Ezt kifogásolja szerintem is joggal a kérdező, bár tény, hogy nem itt a helye, ezzel nem megy semmire.
2017. jan. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor is addig míg a legkisebb gyermek jogosult az árva ellátásra.
2017. jan. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!