Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rábíznád így a gyereket?...

Rábíznád így a gyereket? Illetve hogy mondanád meg, hogy nem akarod?

Figyelt kérdés

Itt a történet előzménye:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

A gyerekem egyéves múlott, ami nem múlik, az sogorno keserűsége.

Továbbra is egyik ágyból a másikba sodródik, velünk nagyon ritkan találkozik, olyankor is balhe van, mert szerinte súlyosan elcsesszuk a gyereknevelést (!), sot, bizonyos (étkeztetési) modjainkkal konkretan veszelyeztetjuk a gyerek életet.

Ugyanakkor multkor volt egy elejtett megjegyzése, hogy bármikor vigyazna a gyerekre. Ferjem hajlana ra, azzal érvel, hogy sogornom szokott egy barátnője gyerekere vigyázni.

De en az előzmények miatt nem szeretnem. Szégyen, nem szégyen, attol is felek, hogy netán kart tenne "veletlenul" a gyerekben, egyszeruen megijeszt, amilyen indulattal viseltetik irantunk. Neha halványan jobb, de mar nem reménykedem igazán a változásban.

A ferjem eddig haritgatta, főleg azzal, hogy kicsi, de mar szokott egyik-masik nagyszülőnel rövidebb időkre lenni.

(Hogy) mondjam meg az igazat?


2017. jan. 13. 10:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%
Nagyon "szeszélyes" természetű, bennem nem kelt bizalmat. Egy 5 hónapos gyerek még nagyon kicsi, én nem bíznám rá. Írnál az étkeztetési szokásaitokról? Akár privátban.
2017. jan. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Kizart. Miert kellene rabizni? Ra vagytok szorulva a segitsegere?
2017. jan. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
# 1 -es. Olvasd el újra, 1 éves a gyerek.
2017. jan. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

Előzményt nem olvastam el, de ebből is látszik hogy nem szeret titeket. Miért kéne olyanra bíznia bárkinek a gyerekét akiben nem bízhat?

Egyébként szerintem nem kell megmondani neki (még), hiszen csak felvetette a lehetőséget (1 db elejtett megjegyzés). Ti meg egyszerűen nem éltek vele soha. Így nem szítjátok tovább a tüzet.

Ha viszont napi szinten kérdezgetné hogy mikor lehet nála stb., akkor meg kell mondani, hogy köszönitek, de nincs szükségetek a segítségre amit ajánlgat.

Fura hogy a férjed egy elejtett megjegyzésén ennyire fennakadt, hogy már tervezgeti is hogy mikor legyen odaadva.

2017. jan. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Valóban, leragadtam az előzménynél. Egyévest sem szívesen bíznék rá.
2017. jan. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Mar nem 5 honapos, az a kerdes kiírásakor volt.

Mar azon kiakadt anno, hogy nem adunk cumit, aztan hogy miert nem adunk neki kekszet, hogy nyáron viz is kene az anyatej mellett, mert kiszárad, hőgutát kap a gyerek, satobbi. Rengeteg tejem volt, es a szoptatasi tanácsadónak meg a vedononek (sot gyerekorvosnak) hittem, akik szerint eleg volt az anyatej, de o csak mondta, mondta, en lettem a makacs, önfejű osanya, aki miatt a hírekben kisgyerekekrol beszélnek.

Aztan a "kell a tojás, mert verszegeny lesz", mi meg az elejétől nem akartunk tojást adni, stb.

Szoval ne fényevesre gondoljatok vagy vegán vagy egyeb etrendre. Csak szerinte mindent rosszul csinálunk.

2017. jan. 13. 10:57
 7/15 anonim ***** válasza:
35%
Ezekkel semmi baj nincs.
2017. jan. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Férjemnek szokta írogatni, mondogatni, ők kommunikálnak néha, hozzam nem ereszkedik le, multkor is megbántottam, szerintem ő sem tudja, mivel. Ja, de, hogy a gyerekem veszélyeztetése árán is folyton ellent kell neki mondanom.
2017. jan. 13. 11:03
 9/15 anonim ***** válasza:
92%

Én azon csodálkozom, hogy miért merül fel benned ez kérdésként?! Egy olyan emberre hogy bízhatná rá egy felelős anya a gyermekét, akivel saját maga is konfliktusban van, nyíltan bírálja a nevelését, személyiségét.

Nem, nem bíznám rá! Kizárólag olyan emberre bízom a gyerekeimet, akikkel harmónikus a kapcsolatom és egyeznek az elveink. Emellett a személyisége stabil, kiegyensúlyozott.

2017. jan. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%
Nyilván valóan alkalmatlan arra, hogy vigyázzon a gyerekre. Már csak azért is, mert például képtelen tiszteletben tartani azt, hogy hogyan etetitek a gyerkőcöt (hozzáteszem, teljesen egyet értek veletek a felsorolt dolgokban). Nem kell szerintem semmit sem mondani neki, egyszerűen csak nem kéritek meg soha, hogy vigyázzon rá. Ha rákérdez esetleg, hogy miért a nagymamához vittétek megint a picit, akkor mondjátok azt, hogy mert ott már megszokta. Ne bízzátok rá, én sem tenném.
2017. jan. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!