Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Folyton beteg gyerekek mellett...

Folyton beteg gyerekek mellett tényleg csak így lehet megoldani a munkát?

Figyelt kérdés

GYED-en vagyok a 15 hónapossal. A Nagy 5 éves, ovis. Szeptemberben indult el a lavina, azóta 1-2 hét szünettel, szinte mindig beteg valamelyik, vagy mindkettő. Én még szerencsés vagyok, mert ugye itthon vagyok a Kicsivel, plusz saját családi cégben dolgozom, így később is meg tudom oldani, ha valamelyik beteg lesz. Viszont azon agyaltam,hogy más, "rendes" munkahelyen dolgozó anya, hogy tudja megoldani,ha nincs nagymama vagy más segítség.

Erre ma azt mondta a barátnőm,hogy úgy, hogy beviszi. Tehát ma pl. én 37,5-ös hőemelkedéssel már természetesen nem vittem oviba a Nagyot. A barátnőm szerint más meg beadja a lázcsillapítót, és beviszi. Nyilván mert nincs más megoldás. Részben érthető, részben nem.

De tényleg,hogy lehet máshogy megoldani?


2017. jan. 17. 13:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is ezt tapasztalom. Egyik másik gyerek jóformán lábon kihord egy tüdőgyulladást. Itt sokak szerint én vagyok furcsa, amiért a taknyos, hurutosan köhögő gyereket nem viszem oviba.
2017. jan. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

mit tud tenni?

otthon marad, kirúgják

apuka is melózik

nagyszülők ha vannak, akkor valszeg ők is, vagy messze vannak

bébiszitter drága

2017. jan. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Az még hagyján, hogy szegény gyerek lábon kihordja a betegséget, de körbefertőzi az egész ovit! Persze ez egy ördögi kör, mert a szülők meg dolgozni mennek be betegen, ahol a kollégákat fertőzik le, így ha a gyerek nem az oviban fertőződne meg, akkor a dolgozó szülő viszi haza neki.

Az én munkahelyem ilyen szempontból elég normális, mert ha gyerek beteg, akkor a szülő otthon maradhat vele és otthonról dolgozhat addig, amíg a gyerek ki van írva. Csak ez sajnos nem mindenhol oldható meg. Míg nálunk irodai munkáról van szó, amit az ember otthon céges laptopon, vagy akár saját számítógépen is el tud végezni, addig máshol, pl. gyártásban dolgozók kénytelenek vagy szabit kivenni, vagy magukat is kiíratni, mert ugyebár a gyártósort nehéz lenne haza vinni.

2017. jan. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

Pontosan, ahogy írod. Én is ezt tapasztalom.

Lekopogom, nekem oltári nagy szerencsém van, mert anyám a közelben lakik, és vigyáz is a gyerekekre, ha szükséges.

A kolléganőim közül ezt a többség nem tudja elmondani magáról, és azt mindannyian tudjuk, hogy milyen a cég. Itt a 40 fokos lázzal is be fogsz menni, mert ha nem, akkor kirúgnak.

Nekem kb. egy éve volt egy missed ab műtétem. A főnököm első kérdése az volt, hogy de ugye másnap már jössz dolgozni?

Csak azért nem kerestem másik munkahelyet, mert egyrészt sajnos nem igazán van jobb. A családbarát munkahely olyan fogalom, ami csak a mesében létezik. A másik, hogy szerencsére újra babát várok, és jó gyed-et kapok majd.

De hogy nem ide szeretnék visszamenni, az biztos. Saját vállalkozást akarok indítani, ahol a magam ura vagyok.


Amíg a törvények ezt lehetővé teszik, hogy munkaadó így bánjon az emberekkel, és ki lehessen rúgni bárkit bármiért, addig hiába az elmélet, hogy ha beteg a gyerek, akkor otthonmaradsz vele. Láttam én már zokogni a bűntudattól a kolléganőt a mosdóban, mert annyit nem tud megadni a gyerekének, hogy otthon lehessen vele, és ápolja, reggel egy lázcsillapító, és viszi oviba.

Nem azért csinálják ezt az anyák, mert nekik így kényelmes.


Másképp akkor tudod megoldani, ha tudsz érte fizetni. Ezt pedig ugye megint nem a többség fogja tudni megengedni magának, csak kevesek. Még akkor is nagy teher a családi kasszának, ha ismerőst kérnek meg, és olcsón vállalja.


Egy ismerősöm a tesójára bízza a gyereket, amikor ilyen van, mert ő is most épp munkanélküli, de az bármikor megváltozhat. Akkor marad a lázcsillapító, meg a sumákolás.


Egy párt ismerek, ahol a férj marad otthon a gyerekkel, mert már 14 éve dolgozik ugyanannál a cégnél, hiányszakmában, és egészen biztosak benne, hogy őt nem fogják kirúgni (ha meg igen, másnap talál másikat). De náluk elég ritkán beteg a kisfiú, évente kétszer simán belefér, hogy apa egy hetet hiányozzon a munkából.


Az külön fejezet, hogy a munkahelyen milyen vérre menő küzdelem megy a téli-tavaszi szünetekben a szabadnapokért, amikor megint csak kéne tenni valahová a gyereket.

2017. jan. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Snorri ***** válasza:
12%
Lázas gyereket oviba? Lázcsillapítóval? Aztán szegény ugyanúgy megy ki az udvarra, szaladgál, ami lázasan tilos? Mondjuk azt nem hiszem el, hogy egy embertelen multinál nem fizetnek annyit, hogy egy bébiszittert kifizessen valaki. Ha kellene, Én mindenről lemondanék, de valamennyit minden hónapban tennék félre ilyen esetre.
2017. jan. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerek van,szeptemberbe szaladtam vissza dolgozni :)

Januártól nincs munkahelyem. Amit megértek, mert jó ha 1 hónap dolgoztam össz. Szépen sorba valamelyik mindig beteg volt.Mivel férjem nagyon jól keres,így úgy döntöttünk,hogy nem erőltetjük a dolgot, mert így nem sok értelme van és a gyetet is ki tudom használni. Jelenleg 2 lázas gyerekem van itthon.

2017. jan. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vinném egyiket se hulla betegen oviba. Ha kirúgnak,kirúgnak. Egyszer megtették,de ők se jártak jobban,mert pont péntek este került kórházba a gyerek ls automatikusan tp-re vettek. Közbe derült ki,hogy másra vagyok bejelentve,és betegszabit se fizettek,szóval nav eljárás és munkaügyi bíróság is volt belőle. Természetesen én nyertem a pert. És megtehettem volna,hogy nem jövök le a tp-röl,mert közben teherbeestem,de átmentem máshová dolgozni inkább.
2017. jan. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én szeptember közepén mentem vissza dolgozni, azóta minden hónapot 1 hetes táppénzzel kezdtem. Ebben a hónapban a második hetet töltjük itthon a gyerekkel tüdőgyulladással. Nem mondom, hogy nyugodt vagyok. De a munkáltató tudta az elején is, hogy frissen kezdte a gyerek a bölcsit. Bízom benne, hogy nem küldenek el. Ha dolgozom, igyekszem kiemelkedőt nyújtani, másképp nem megy.
2017. jan. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szerencsére a gyerekek viszonylag keveset betegek, mióta dolgozom. Volt olyan, hogy hétfőn én voltam a gyerekkel itthon, kedden a férjem, szerdán baby sitter, csütörtökön megint én, pénteken sitter. Meg olyan is, hogy hétfőtől szerdáig az egyik nagymama utazott ide (150 kilométerről), csütörtök-péntekre meg a másik nagymama (100 kilométerről).

Lázasan, hőemelkedéssel, leverten nem vinném a gyereket oviba, de hurutos köhögéssel igen, az náluk hónapokig eltart. A baby sitter többet keres, mint én, és bár elvben bármikor eljöhetek, viszonylag gyerekbarát a munkahelyem, de a határidős munkáimat akkor is meg kell csinálnom.

2017. jan. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
64%

Én pl.pont a gyerek miatt nem tudok dolgozni normális munkahelyen :(

Gyes óta már 2 éve csak feketén dolgozom heti 3-4 naponta 4 órákat, így tudom megoldani, hogy egyedülállóként igazodjak az óvoda nyitva tartásához.

Ha lázas, vagy láthatóan beteg, akkor itthon maradok vele, de egyszerűen ezt nem engedhetjük meg magunknak, hogy valamelyikünk beteg legyen, mert ha minden nap dolgozok is csak arra elég, hogy kifizessem az albérletet, számlákat és vegyek némi ételt. Pl.a gyerek téli csizmája már most lyukas, átázik, mégis ki kell bírnia szegénykém így tavaszig míg veszek neki sportcipőt, mert nem engedhetem meg magamnak, hogy egy téli szezonra 2 cipőt vegyek.

Szóval igen, ha csak náthás, köhög akkor beviszem és iszonyatosan gyomoridegem van a pedagógusok miatt ilyenkor, mert folyton jönnek, hogy "Anyuka, köhög a gyerek!"-finom célzásokkal, meg otthon a fiam mondja vissza, hogy az óvónők vele üzengetnek, neki mondják, hogy a köhögős gyerek nem mehet óvodába.

Elhiszem, hogy nem igazságos a többi gyerekkel szemben, de inkább viszem taknyosan, köhögve (sajnos!!) óvodába, minthogy az utcára kerüljünk.

Igen, nekem is a szívem szakad meg ilyenkor, mikor látom bemenni a gyereket a csoportszobába és tudom, hogy ezerszer jobb lenne neki ha velem maradhatna otthon, de nem tehetem meg :(((

És persze az óvónők miatt mindig én érzem magam szaranyának.

2017. jan. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!