Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik nevek a...

Szerintetek melyik nevek a legszörnyűbbek azok közül, amiket a mostanában született gyerekeknek adnak?

Figyelt kérdés

Felkapott divatnevek: Zara, Zoé, Lara, Mira, Zorka, Benett, Brendon


Erőltetett, idegen hangzású nevek: Rikárdó, Britani, Gvendolin, Dzsesszika


Különféle eredetű szappanoperák nevek: Hatidzse, Dzsúlió, Eszmeralda


Ősmagyar mániások nevei: Cseperke, Zengő, Borsa, Árpádina


Gyümölcs/virág, egyéb "aranyos és cuki" nevek: Sugárka, Napvirág, Eperke, Málna, Bodza, Mandula



2017. jan. 17. 15:42
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
24%
Eszter es Bence a gyerekeim neve. Bence 8 eves. En 42. 16 evesen dontottem a neverol.
2017. jan. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
33%
18as, mindenkinek joga van a véleményhez, mivel szólásszabadság van. Téged nem érdekel az én véleményem, engem meg a tiéd. Gondolom a te gyereked Benett Lara vagy hasonló, hogy ennyire szíveden viseled...
2017. jan. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
73%

Véleményhez mindenkinek van joga, de amit ti itt leműveltek az nem kulturál véleménynyilvánítás, hanem sértegetés és utálkozás. Nekem pl nem tetszik a Maximilan név, de nem fogok kérdést kiírni róla. Max annyit mondok, hogy nekem személy szerint nem tetszik, de az a fontos, hogy anyának/apának tetszen, más meg ne érdekeljen.

Ennyi erővel mindenki vállalja, hogy a gyerekét csúfolni fogják később a nevével, mert egy olyan név sincs, ami mindenkinek tetszik. De ezzel nem kiszúr a gyerekével, te jó isten. Hol éltek ti? Nagyon el lehettel szomorodva, ha itt gyakorin egyes neveken vagytok felháborodva. Észhez lehetne már térni, vár a tökéletes nevű gyereketek.

2017. jan. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
95%
Én nem utálkozom, csak a másik oldalt képviselem. Nekem hasonló borzalmas nevet adtak a szüleim, végig csúfoltak, bántottak, megaláztak, középiskola elejére gyomorfekélyt kaptam, pszichológus kezelt, mert a nevem miatt már önmagam is utáltam. 18 évesen megváltoztattam. Csak próbálom felhívni az emberek figyelmét, hogy nem biztos hogy azzal tesznek jót, ha nyakatekert és extrém nevet adnak a gyereknek. Az én szüleim is csak jót akartak... Én direkt mifelénk gyakori nevet választottam a gyerekeimnek, olyat ami nem üt el a szülőhazájukban használt nevektől. Igen, lehet van az oviban Két Maximilian és egy Maximiliano, de senki nem bántotta őket, nem úgy mint engem nagycsoporttól... Persze egy gyereknek se mondom hogy nem tetszik a neve, nem vagyok kegyetlen, de a szülőknek el kellene gondolkodniuk mit okozhatnak...
2017. jan. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
97%

Nekem a divatnevek nagyrésze tetszik, az általad felsoroltak közül a Zoé tetszik a legjobban, az összes lánynév közül ezt választottam a lányomnak. Rendkívül tetszik a hangzása, rövidsége, szerintem elegáns.


A becézett nevek nem tetszenek, mert felnőttnek nem alkalmasak szerintem. Tehát mondjuk a Zorka, Zselyke, Lili.


A beszélő neveket sem szeretem, képzelj el egy metálos tinédzserlányt Napsugár névvel.


A többi névvel semmi gondom, akkor sem, ha ősmagyar.


Hangzás alapján választ az ember, egyetlen egy nevet tudnék kiemelni, ami kifejezetten taszít, az pedig az Édua. Attól viszont, hogy valami nekem nem tetszik, nem zavar, ha másnak igen.


Amiben ez megnyilvánul, az kb annyi, hogy a gyereket igyekszem majd nem a nevén szólítani.

2017. jan. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
26%
Manapság már szinte minden név anyakönyveztethető. Most olvastam hogy van ilyen név hogy Lakatos Márlonbrandó..elképesztő. Én azt szeretném ha a gyerekem (Jázmin) nem a nevével tűnne ki a tömegből.
2017. jan. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
30%
22-es! Egyrészt nem talált, másrészt semmi közöd hozzá, harmadrészt amit te művelsz itt az oldalon, az nem véleménymegosztás, hanem mások f.kázása. Igen, a személyes véleményem az, hogy unalmas, és rólad szegénységi bizonyítvány.
2017. jan. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:

Az én fiaim Dénes (8) és Róbert (6).

Nem szerettem volna se tucat, se hajmeresztő neveket adni nekik.

Nem foglalkozom a nap 24 órájában azzal, hogy sok szülő milyen nyakatekert szörnyűségeket ad a gyerekének, de az tényleg aggasztó, hogy sok szülő azt hiszi, hogy attól különb lesz a gyereke a többinél, ha hajmeresztő, vagy "menő" nevet kap.

Nem szeretnék leszólni senkit, de hogy lehet az, hogy a szappanoperás, illetve az erőltetett nevek leginkább kisebbségieknél fordulnak elő, vagy ritkán a felső-középosztálytól felfelé akik a gyerekük nevének kiválasztásánál is topon akarnak maradni?

2017. jan. 17. 20:51
 29/47 anonim ***** válasza:
33%

Igen, és olyan is előfordul, hogy semmi összeesküvés elmélet nincs mögötte, csak simán tetszik nekik. Tudom, fura.

Meg olyan is van, hogy az utóbbi pár évben lett népszerű pont az a név, amit szeretett volna, mert sajnos nem lát senki a jövőbe.

Neked meg egészségedre, hogy ezeket választottad, csak nehogy jövőre ezeket fikázzák, hogy felkapott lett. Járhatsz így.

2017. jan. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
97%

Egyébként vonhatnánk párhuzamot a divat más részeinél, mondjuk az öltözködésnél. Manapság divatos a testhez álló nadrág. Létezik még csőszárú meg mondjuk trapéznadrág. A többség a skinny fazont hordja, mégsem zavar senkit. Van pár ember, akit nem érdekel, és csőszárút hord, mert szerinte az klasszikus. Vannak páran, akik divatdiktátorok, extra egyediek akarnak lenni, felveszik a trapéznadrágot.


Mindenki jól érzi magát a saját fazonjában, egy két feltűnő öltözködést megnézünk, ha szembejön, de csendben nyugtázzuk, hogy mi nem vennénk fel. A tucatruhák ritkán zavarnak embereket, pont azért, mert azok ölelik fel a legnagyobb réteget, aki kilóg, az számít kisebbségnek, őket zavarja a többiek egyformasága. A többiek is látják, hogy létezik más lehetőség, de ők nem akarnak élni vele, mert szerintük a trapéz vagy a csőgatya nevetséges.


Kár erről beszélni, mindennel így van, autókkal, ételekkel, ruhákkal. Mindenki azt választja, ami tetszik neki. Egy egy márlondbrándóra rá lehet csodálkozni, de listát gyűjteni arról, hogy mit utálsz, ehhez pedig partnereket gyűjteni szánalmas.


Gondolom csak egy bizonyos rétegben mozogsz, esetleg elszigetelt helyen laksz, ha ennyi tolerancia nem szorult beléd.

2017. jan. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!