Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik nevek a...

Szerintetek melyik nevek a legszörnyűbbek azok közül, amiket a mostanában született gyerekeknek adnak?

Figyelt kérdés

Felkapott divatnevek: Zara, Zoé, Lara, Mira, Zorka, Benett, Brendon


Erőltetett, idegen hangzású nevek: Rikárdó, Britani, Gvendolin, Dzsesszika


Különféle eredetű szappanoperák nevek: Hatidzse, Dzsúlió, Eszmeralda


Ősmagyar mániások nevei: Cseperke, Zengő, Borsa, Árpádina


Gyümölcs/virág, egyéb "aranyos és cuki" nevek: Sugárka, Napvirág, Eperke, Málna, Bodza, Mandula



2017. jan. 17. 15:42
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak az a fura, amikor valaki direkt becenevet ad a gyerekének, úgy mint Panka, Dorka. Persze ezek nagyon aranyosak egy kislánynak, de én azért megadnám neki a lehetőséget, hogy felnőttként azért "komolyabb" nevet viselhessen, aztán majd ő eldönti hogy Anna, Dóra/Dorina szeretne lenni, vagy Panka, Dorka.
2017. jan. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
90%

Ha Margitnak vagy Erzsébetnek neveznének egy gyereket, valaki akkor is csúfolná. Általában meg nem a neve miatt szoktak csúfolni valakit, hanem minden más miatt. Én hiába voltak egy átlagos nevű Tímea, nem védett meg attól, hogy egy Bernát nevű csúfoljon. Bernátot viszont senki nem csúfolta, mert értelmesebbek voltunk nála és nem akartunk fent azon hogy mi a neve. Másik iskolában viszont a Tibor nevű osztálytársamat csúfoltak a neve miatt.


Tehát akkor kedves kérdező, milyen nevet kéne adnom a gyerekemnek, hogy majd a te gyerekeid ne csúfolják? Ha az általad felsorolás kategóriákat kivesszük, marad a János, József, Imre, Miklós, Zsuzsanna, Mária, Gizella stb. De ezek ezerszer több okot adnak a csúfolódásra, mint pl.a Lilien. Azt is szeretném kérdezni, hogy Attilának hívhatom-e a fiam, nem túl "magyarkodó" név-e? Egyébként a Róbert és a Dénes sem magyar nevek, megvan a külföldi megfelelőjük, csakúgy, mint a Máriának és társainak. Csak ezek párszor évvel előbb kerültek be a magyar köztudatba.

A gyerekek meg pont azért csúfolódnak az oviban, mert otthon azt hallják a szülőktől, hogy "Pistikével/Botonddal/Benettel /Dzsásztinnal vagy Marikával/Magdussal /Lolával/Dzsenivel/Hannával de kisszúrtak a szülei, mert hát de hülye nevek ezek..."

2017. jan. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
85%

Igen, a személyes véleményem az, hogy unalmas, és rólad szegénységi bizonyítvány.


Szerintem meg azé a szegénységi bizonyítvány, aki a gyereke nevével akarja bizonyítani milyen menő is ő, nem érdekli, hogy mit okozhat a gyerekének. Vannak szép, nem olyan gyakori nevek, nem kell úgy kiszúrni a gyerekkel, hogy féljen bemutatkozni. Én minden túlgondoló szülőnek javasolnám, hogy idegeneknek pár napig az általa kitalált néven mutatkozzon be, és figyelje a reakciókat.

2017. jan. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
100%

Én először is azokat nem tudom értelmes felnőtteknek tekinteni, akik azon duzzognak, hogy ötödik Hanna az osztályban, meg harmadik Bence. Ötven évvel ezelőtt amikor ötödik Bözsike vagy Jánoska volt, akkor is ekkora felháborodás volt azok szülők körében, akiknek nem a gyerekéről volt szó? Nekem pl. épp tetszik a Hanna, és nem azért mert divatnév vagy nem is tudom én mi, hanem mert tetszik a hangzása, nem túl külföldies, de mindenhol megértik. A gyakorisága lehet hogy zavarna, ha saját gyerekemről lenne szó, mert nem szeretném ha a vezetéknevén szólítanák, de különben nem zavar.

Másodszorra, azok akik azon dühöngnek, hogy milyen anyakönyvezhető nevek vannak. Vannak országok, ahol egyáltalán nincs is megszabva milyen nevet adhat a szülő, szóval nyugodtan elnevezheti a gyerekét Radiátornak.

2017. jan. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
80%
56%-osnak, utoljára: nem ti mondjátok meg másoknak, hogy mi a szép, mert mindenkinek más. Dolgozd fel.
2017. jan. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
44%
82%-os, utoljára, attól hogy neked szép, még halálra szekálhatják. Ha neked tetszik valami, kereszteld magad át, az már a te döntésed, ne a gyereket. Hidd el, bőven tudnék mesélni milyen az mikor iskolába se akarsz menni, meg akarsz halni mert annyira csúfolnak a neved miatt. De a szüleim mai napig meg vannak győződve róla hogy ők milyen szép nevet adtak, én vagyok a hisztis és gyenge lelkű. A mai napig félek bemutatkozni, pedig már máshogy hívnak.
2017. jan. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
100%
El sem tudom kepzelni azt a vallalhatalanul ronda nevet, amivel te itt mindig ervelsz...
2017. jan. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
84%

Te nagyon okos, bárkit szekálhatnak bármiért, a Bözsikét a szemüvege, vagy a neve, vagy a nagyon sötét anyukája miatt is. Remélem végre felfogod, hogy nem nekem tetszenek ezek a nevek, és az egyáltalán nem fontos amúgy, hogy nekem mi tetszik. Nem kell senkit átneveznem, mert nincs hülye neve a gyerekemnek, és ha az lenne, akkor sem lenne közöd hozzá.

A lényeg viszont az, hogy senki nevéhez nincs semmi közöd, még ha azt is hiszed magadról, hogy nagy jóindulattal meg akarod menteni.

Nem a te dolgod. Majd a saját gyerekednél.

2017. jan. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
93%
Oké utolsó, akkor is ezt mond, ha a gyereked minden nap zokogva jön haza, mert évek óta nem hallotta a nevét az iskolában, csak a gúnyneveit. Érdekes, nálunk senkit sem csúfoltak se a szemüvege, se haja, se beszédhibája miatt, a neve miatt viszont igen. De gondolom, ha ennyire véded ezeket a neveket, ilyen nevű a te gyereked is, majd megtudod mikor zokogva kérdezi meg miért így nevezted el. Majd akkor mondhatod, mert nekem ez tetszett és kész, semmi közöd hozzá kislányom/kisfiam, el kell viselned.
2017. jan. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
82%
2017. jan. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!