Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik nevek a...

Szerintetek melyik nevek a legszörnyűbbek azok közül, amiket a mostanában született gyerekeknek adnak?

Figyelt kérdés

Felkapott divatnevek: Zara, Zoé, Lara, Mira, Zorka, Benett, Brendon


Erőltetett, idegen hangzású nevek: Rikárdó, Britani, Gvendolin, Dzsesszika


Különféle eredetű szappanoperák nevek: Hatidzse, Dzsúlió, Eszmeralda


Ősmagyar mániások nevei: Cseperke, Zengő, Borsa, Árpádina


Gyümölcs/virág, egyéb "aranyos és cuki" nevek: Sugárka, Napvirág, Eperke, Málna, Bodza, Mandula



2017. jan. 17. 15:42
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
100%

36os, mi az a név, nagyon érdekel.


34es: lehet, hogy a szülőt nem érdekli, hogy az ő gyereke a tizedik Anna az osztályban, viszont én anyukámról tudok nyilatkozni, aki Mária. s ki nem állhatta, hogy akárhova ment, iskolában, minden munkahelyen még volt rajta kívül egy vagon Mária...a nővére Hilda (ez jó családi sztori, lent kifejtem), na, ő mindenhol egyedül volt...


sztori. nagymamám (mindkettő..) Mária. anyai mama megszülte az első lányt, elnevezte Hildának (mert volt egy ilyen nevű rokona, ismerőse, s annyira tetszett neki. ez 1947ben volt, ez a név nem volt egy gyakori név akkor se.). mire ezen a papám úgy kiakadt, hogy hogy lehet -szerinte - ilyen hülye nevet adni, hogy mikor anyukám legkisebbként megszületett, ő maga bement a tanácsra, vagy ahova akkor kellett menni, s bejelentette, hogy született egy Mária nevű lánya. mint a nagymamám. s a mama mesélte, hogy mikor megkérdezték a papát, hogy hogy hívják a gyerekeit,mondta, hogy Lőrinc (ő is az volt - ez se egy tucatnév), Mária, a középső nevét meg kérdezzék meg a feleségemtől :)

2017. ápr. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
100%
ezt a becenevezést én is utálom, ismerek én is Pankát, ötéves, ok, aranyos. de fel fog nőni, nekem is gyerekes. én is arra szavazok, hogy akkor legyen Anna, Annamária, vagy hasonló, s becézzék Pankának, vagy ahogy akarják.
2017. ápr. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
17%

Sokan negatív dolgokat írnak a becézett nevekre.

Emlékszem a tanáraimra akiket Erzsike néninek, Pali bácsinak, Marika néninek stb. szolítottunk.

Tehát akkor miért is gáz az eleve becézett név?

2017. ápr. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
75%
az, hogy eleve az a neve, nincs egy normál, komoly változat, ami jobban hatna bizonyos esetekbe...
2017. ápr. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim válasza:
100%
A Rikárdó is szappanopera eredetű név! Nem láttad a María Isabel című mexikói sorozatot? Fernando Carrillo karakterét hívták Ricardo-nak! Gondolom, akik Magyarországon így nevezik el a gyereküket, onnan vették... Vagy valamelyik másik szappanoperából, amelyikben esetleg szerepel még ez a név.
2019. júl. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:

Igazad van, de itthon ilyen formában csak EGY BIZONYOS réteg adja.

Mivel ennek egyébként pont van itthonra is megfelelője, a Richárd elfogadottabb. De az a baj, hogy az említett rétegnél az IS gyakori.

(Mondjuk nem érdekel, mert ezt választottam volna akkor is, ha fiam születik, ami nem lett. De a Rikárdótól a szőr feláll a hátamon ITTHON. Olaszban pl jól hangzik....)

2019. júl. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
Leokádia
2023. máj. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!