Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Facebookon ismertek olyan...

Facebookon ismertek olyan kismama, vagy gyakorló anyuka csoportokat, amelyekhez érdemes csatlakozni?

Figyelt kérdés
Olyanok érdekelnek, ahol igazán hasznos dolgokat osztanak meg: mindennapi tippek kismamáknak, frissen sült anyukáknak, trükkök, hasznos cikkek, DIY tippek, stb.
2017. jan. 25. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Szoptatási tanácsadás

Kötődő csevegő: Itt tképp bármit meg lehet kérdezni.

Meg nekem mindig hoz fel a facebook hirdetéseket, néha van közöttük olyasmi, amit írtál a kérdésedben.

2017. jan. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a szülési hónapodat beírod, minden hónapnak van csoportja, de évszakonként is van :) itt ugye ugyanazokat élik át, azért jók :)

van szoptatási csoport, hordozási csoport, hozzátáplálási csoport, kérdések és válaszok csoport....

2017. jan. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Alvás/altatás

[link]


2016-os babák

[link]

Ide mondjuk inkább csak röhögni/szörnyülködni járok, értelmi színvonal és tájékozottság szintje a béka feneke alatt van.


Kötődő nevelés

[link]

Nem mindenben értek egyet a kötődő nevelés szemléletével, de még mindig ez áll a legközelebb hozzám, és az ilyen és ehhez hasonló csoportokban lehet a legértelmesebb szülőkkel találkozni.


Kérdések és válaszok

[link]

Nem tematikus, tanácsadós, kérdezős csoport


Hozzátáplálás

[link]


Hordozás

[link]


Mozgásfejlődés kérdezz-felelek

[link]


Egy másik hordozós (ez a jobb szerintem)

[link]


Szoptatás

[link]



Sajnos főleg csak tematikus csoportokat tudok, ahol valóban élet is van, a legtöbb sima csevegő meghal egy idő után, vagy követhetetlenné válik, ha nagyon sok a tag. Benne vagyok/voltam többen is, mint pl. ez a 2016-os babák, hát ugye ez eleve kissé gázos, de nagyon sokan is vannak, és kontroll nélkül árasztják el a falat mindenféle babás képpel folyamatosan, így eléggé átláthatatlan, időnként meg nagyon elszabadulnak az indulatok. Hasznos dolgot még ott sosem olvastam. Máshonnan meg azért léptem ki, mert az admin kb istennek képzelte magát, és ami téma neki nem tetszett, arról nem lehetett beszélgetni másoknak sem, folyamatosan tűntek el posztok ilyen miatt. Talán egy olyan csoportot tudok, ami tényleg kötetlen csevegő kisbabás, gyerekes anyukáknak, és jó a társaság, aktív a csoport, hasznos dolgokat is megosztanak a tagok, de az meg helyi (megyei) csoport, még ha a nevében nincs is benne, de 99%-ban mindenki baranyai.

2017. jan. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

utolsó, én is kivagyok a 2016os csoporttól, undorító, a sok írástudatlan okos anyuka aki 2 hónapost túrókrémmel eteti meg kompba él a gyerek.


próbálj meg a hónap szerint keresni, 2016 március, 2016 július... azok nem túl nagy csoportok, egész működőképesek :)

melyik hónapban született a babád?

2017. jan. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket! :) Be is léptem a "hónapos" csoportba és tök jó, örülök, hogy van ilyen, mert nyilván kismamaként nyitottabb lettem a babás dolgokra, mint eddig voltam, de leginkább azok a tapasztalatok és témák érdekelnek, amik az én "terhességi korosztályomba" tartoznak. Jó, hogy ebben a csoportban mindenki hasonló időszakban jár a terhességével, mint én.


Egyébként én most nagyon megkedveltem gyakori kérdéseket, mert jó, hogy itt aztán tényleg mindent megkérdezhet az ember, még olyat is, ami ciki és nem szívesen adnám hozzá az arcomat, de ennek is megvan a hátránya, hogy itt arc nélkül lehet kommunikálni és sok kérdés elmegy irdatlan nagy mocskolódásba és a kérdező, vagy egyes válaszadók szidalmazásába.


Facebookon pedig rengeteg csoport van, de ezeknek a nagy része haszontalan.

2017. jan. 25. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!