Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 hetes kismama vagyok....

24 hetes kismama vagyok. Érdemes kivizsgáltatnom magam? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
24 hetes kismama vagyok. Nemrég kaptam meg a vérvizsgálat eredményét, azt hittem ilyenkor mindent néznek, de csak Hepatitis B-t és VDRL-t néztek, mindkettő negatív. Körülbelül 7 éve előfordult, hogy védekezés nélkül feküdtem le valakivel és most kicsit megijedtem, hogy mi van, ha van valamilyen betegségem, amiről nem tudok. Tudom felelőtlenség volt, de eddig meg se fordult a fejemben, hogy baj lehet. Persze nőgyógyászhoz rendszeresen jártam, de nem hiszem, hogy egy sima kenetvétel is kimutatja, ha van valami bajom. Érdemes elmennem, kivizsgáltatni magamat Nemibeteg gondozóba vagy szóljak a nőgyógyászomnak, esetleg a védőnőnek? Nagyon féltem a kisbabámat, nem bocsátanám meg magamnak, ha valami baja lenne miattam…

2016. dec. 6. 08:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem az első 12 hetes vérvételen néztek szifiliszt is. Most a 24 hetesen hiv-et is pluszban.

Szifilisz volt másoknak is nézve, pont akkor hivtak fel valakit, hogy jöjjön vissza minél hanarabb, nert pozitív lett.

Nézd meg az első leletet, hátha rajta van. A 24 hetes már nálam kisebb, nem teljes vérkép volt.

2016. dec. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
7 év alatt kiderült volna ha valami komolyabb baj van. És mire szüretnéd le magad? Rengeteg std létezik.
2016. dec. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért 7 év alatt szerintem tapasztaltál volna valami tünetet, ha baj lenne. Orvos is látott rendszeresen, biztos nincs semmi.. De ne stresszelj ennyire, még bevonzod a rosszat!
2016. dec. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
12 hetes vérvételen néztek Hepatitis B-t a VDRL-t az meg a szifilisz, úgyhogy azt is. Tegnap voltam cukorterhelésen, nem tudom ott néznek-e ilyet. Hát nem tudom mire kéne szűretni magam, mert tünet ugye nincs, de a legtöbbnél előfordul, hogy évekig tünetmentes, azért is vagyok bizonytalan.
2016. dec. 6. 09:05
 5/6 anonim ***** válasza:
A hepa, hiv nem tünetmentes 7 évig, a szifilisz esetleg, de azt megnézték. A többi std talán nem veszélyes a magzatra. Én anno nézettem hpv-t és chlamydiát, mert azok okzhatnak gondot teherbeesésnél, szülésnél. Szerintem nincs mitől félned, a legfontosabbakra már leszűrtek téged.
2016. dec. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A cukorterhelésen nem néznek nemi betegségeket. De a helyedben nem aggódnék.
2016. dec. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!