Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Spirált használt valaki?...

Spirált használt valaki? Érvek, ellenérvek? Fáj amikor felrakják?

Figyelt kérdés
2017. jan. 28. 08:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem kellemes, mikor felteszik, de fájdalmasnak nem nevezném.

Ha valakinek bírja a szervezete, akkor nagyon praktikus.

De ha túl erősen vérzel vagy görcsölsz, akkor sajnos nem ez a te módszered.

2017. jan. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem 7 évig volt spirál. Hormonmentes. Sem a felrakása, sem a levétele nem fájt. Nekem mensi alatt tették fel, meg sem éreztem. A levétele meg azért volt gond, mert már el volt mozdulva.

Abszolút bevalt, kényelmes, nem kell vele foglalkozni, nem felejted el bevennni, stb. Évente a rákszűrés alkalmával megnezik, jó helyen van-e, és ennyi.

Most babát várok, ha megszülök, ismét spiralt fogok tetetni.

2017. jan. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A felrakás nem volt fájdalmas, de utána úgy görcsöltem kb 6 óráig, hogy durvább volt, mint a vajúdás. Hánytam is tőle 3x. Aztán pár napig még néha-néha fájdogált a hasam, de nem volt egyáltalán vészes. Utána készülj fel, hogy 3-6 hónapig mikor menstruálsz, akkor erős lesz a vérzés, de ezt úgyis elmondja az orvos :) én még ezek után is úgy gondolom, hogy nagyon megérte, és újra csinálnám. Hormonmentes, 10 évig jó, és egyáltalán nem zavar semmiben. Mintha ott se lenne.
2017. jan. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem fájt a felrakása, hiába voltam menstruáció közben. Hormonos, 5 évig jó. Az első pár hónap kínlódás volt, pecsételtem, fájdogált. Na, azóta semmi gond vele, egy álom. Semmi görcs, alig vérzés. Még van 2 évem cseréig, biztosan utána is ilyet fogok kérni. Drága, de jó.
2017. jan. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Utolso! Mennyibe kerult neked? Mi a neve?

Mert nekem a dokim szules utan 50.000 Ft-os hormontartalmu spiralrol beszelt, szinten 5 eves. Ekkor még nem tudtam semmit a spiralrol, viszont ahogy hallom, mindenkinek csak ez a par ezer Ft-os van, 50 ezresrol nem is hallottam.

2017. jan. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
re5. Mirenam van. 54 ezer volt, úgy emlékszem + doki. Nekem már most, 3 év után megérte.
2017. jan. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem nem fájt a felrakás.

A levétel sem.

10 hónapig bírtam. Méhgyulladásom lett. Antibiotikim kúra stb..

Emelett 2 hétig véreztem, folyton nagyon fájt az alhasam és ha épp nem véreztem akkor folyton fertőzésem lett. Ja a köztes kis pecsételgetésekről nem is beszélek.:)

Mint mondtam. 10 hónap után levetettem. Csoda h eddig bírtam. Soki szerint a szervezetem folyamatosan küzdött ellene.

Azóta semmi bajom:)

Nekem nem vált sajnos be.. Melbea gold volt.

A hormonosnak neki futnék:) csak az kicsit több pénz kidobás lenne. A melbea 10ezer volt.

Ellenpélda.. Anyum vígan 6éven keresztül elvolt a spirállal. Semmi gondja baja nem volt.. :) próbáld meg. Vagy minden okes lesz... Vagy nem..nem minden szervezet bírja. Valakinek meg sem kottyan!

2017. jan. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat, nagyon hasznosak voltak! Nekem is a spirált ajánlotta az orvosom. Utána olvastam, és hát rengeteg rosszat is találtam róla, sajnos, és ez elbizonytalanított. Persze mindenről lehet jót is és rosszat is hallani. Most nagyon úgy vagyok vele, hogy feltetetem. Nekem amúgy azt mondta az orvosom, hogy a hormontartalmút csak a még nem szült nőknek ajánlják. Szóval a másik típust írta fel, és azt mondta, hogy 50-60 euroba fog kerulni (15000 Ft.).
2017. jan. 28. 15:05
 9/11 anonim ***** válasza:

En 3 at szultem,megis a hormonosat(mirena)ajanlotta a dokim.

Igaz,nagyon eros volt a verzesem es alt.10 napig tartott.emiatt is javasolta.

Nos,a felrakasa semmi sem volt,pedig nagyon paraztam.

Epp ma van 7 honapja,hogy fent van.par nap mulva kell megjonnie.idaig a legrovidebb mensim 10 nap volt.a leghosszabb 18 nap.mar 2x voltam uh n.mindketszer mindent rendben talaltak.tokeletesen kifejti a hatasat a spiral,megis iszonyu hosszu a mensim.mar 2 fele gyogyszert beszedtem es azok sem segitettek.megvarom a februari mensim,ha az is ilyen sokaig tart akkor visszamegyek az orvosomhoz es levetetem.

Utalom a betetet,es 5-8 napig bizony kell a rendes eü betet.nagyon bosszanto,mert mindennel egyutt mar 65e ft ban van.

Amugy egyaltalan nem erzem,nem faj soha sehol.felrakas utan sem fajt.kicsit szedultem aznap,csak ennyi tunetem volt.

En szivem szerint kipakoltatnam magam.3 csaszarom volt,nem ajanlottak tobbet.gyogyszert nem szedhetek,a tobbi huvelyi fagomzasgatloban nem bizom,az ovszer olyan hangulatrombolo.szoval nemtudom mi lesz.en idaig turelmes voltam,de mar boven letelt a fel ev,amit amit mondtak,hogy ennyi kell mig megszokja a szervezetem.

2017. jan. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi neked is utolsó! Én eldöntöttem, hogy felrakatom, aztán meglátjuk, hogy viselem. Mert van akinek tökéletesen beválik, és van akinek nem. Ha beválik, akkor már megérte, mert nekem is hasonló problémáim vannak egyéb fogamzásgátló eszközökkel, mint amit te is írtál.. Én amúgy nagyon gondolkodtam az elkottetésen is. Még egy kérdés lányok! Biztos hülyeség, de hetente 3-szor futok, nem mozdulhat el a helyéről?
2017. jan. 29. 09:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!