Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Közös felügylet? Olyan fiatal...

Közös felügylet? Olyan fiatal felnőttek tapasztalata érdekel, akik átélték.

Figyelt kérdés

Van olyan aki úgy nőtt fel közületek, aki 1 hetet Anyukával, 1 hetet Apukával élte az életét?


Most olvastam egy blogon , hogy egy felnőtt hölgy leírta, hogy neki lelki problémát okozott.


Kíváncsi lennék olyan esetekre, és kizárólag a gyermek szemszögéből, mert ugyebár Ők a legfontosabbak.


A szülők mindig hatalmi harcot csinálnak belőle, de nem erről kellene szóljon.



2017. jan. 28. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy nem a kérdésedre válaszolok! Nagyon jó kérdés, én is kíváncsi lennék személyes tapasztalatokra ez ügyben. Az általam ismert pszichológusok szerint azért nem szerencsés ez a dolog, mert nincs egy fix otthona a gyerekeknek. De lehet, hogy ezt a gyerekek inkább „külön szoba, dupla zseppénz” módon élik meg, nem tudom…
2017. jan. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez nem közös felügyelet, hanem megosztott.

A sogoromeknal így van. 10 éve váltak el, a legidosebb gyerek most 23, a legkisebb 18. Semmi gondot nem okozott náluk. Mindkét helyen külön szobajuk volt, mindkét szülő ugyan úgy foglalkozott velük, csak épp nem éltek együtt. Mondjuk ehhez az kell, hogy mindkét szülő partner Legyen és a gyerek érdekeit nézze.

2017. jan. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk így van. Bár a gondviselő kizárólag én vagyok, de apánál vannak 1 hetet, nálam 1 hetet. A gyerekek azt mondják, hogy jó így nekik. A nagy már kirepült. A "kicsik" most múltak 18 évesek (ikrek).

Amikor lett volna lehetőségük változtatni (pár éve, mikor már tudtak volna dönteni),azt mondták ez így jó, nem szeretnének se anya, se apa nélkül élni. Mindkét helyen minden fontos megvan számukra. A fontos eseményeket közösen szervezi a két család, pl. szülinap, esküvő, ballagás... Mindkét helyen van nevelőszülő+ 1 tesó, akik teljes mértékben partnerek mindenben. A gyerekek nagyon jól tanultak (többnyire kitűnőek voltak). Most egyetemre készülnek, ezt is közösen szervezzük. Pszichológus kollégám mondja, hogy nálunk ez tényleg nagyon jól működik.

2017. jan. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Azt elfelejtettem írni, hogy 13 éve így van. Utolsó
2017. jan. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!


Köszönöm az eddigi válaszokat, de továbbra is a gyermekek szemszögéből szeretném a válaszokat megkapni.


Köszönöm!

2017. jan. 29. 01:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!