Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van ideális időszak/helyzet a...

Van ideális időszak/helyzet a babavállalásra?

Figyelt kérdés

Most fejeztem be az egyetemet, májusban férjhez megyek, és én már szeretnék babát. De mindenki (jövendő férjem, anyukám, egyéb emberek akikben megbízom és a véleményükre adok) arra biztat, hogy előbb dolgozzak még 1-2 évig, és csak utána kezdjünk el komolyan próbálkozni.

De én meg már kb tegnapra szeretnék babát. Szerintetek van értelme/létjogosultsága a józan észre hallgatni és még tovább húzni a dolgot? Így is rengeteg energiámba kerül visszafogni magam és legalább az esküvőt kivárni, felelős fogamzásgátlással meg hasonlókkal, kb mintha megerőszakolnám magam. A párom jó pozícióban van, jó szakmával, a megélhetésünkkel nem lenne probléma, a közeljövőben legalábbis biztosan, utána meg nem hiszem, hogy akadályozna munkába állás terén egy bölcsis-ovis kisgyerek, amíg otthon vagyok, addig is nyilván továbbképezhetem magam, léteznek otthonról végezhető munkák, vagy részmunkaidő, vagy akármi, nyilván sokan állnak munkába úgy, hogy már van gyerekük, szóval nem hiszem, hogy reménytelen lenne a helyzet.


Ti mit mondtok? Tapasztalatok érdekelnek, első sorban, de minden véleményt és tanácsot szívesen fogadok.


2017. jan. 30. 12:49
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Egyébként 24 vagyok, a vőlegényem 31.
2017. jan. 30. 12:50
 2/22 anonim ***** válasza:
84%

Van. Ha van anyagi hatter. Nem milliok, csak amibol szepen megeltek, ertsd ha dolgozol elotte akkor nem csak fika gyes-t kapsz hanem sokkal magasabb juttatast.


Anno elso fiamat ugy szultem, 5 ev munkaviszony utan 25 evesen). Masodikat nem vallaltunk be mert masfel szoba, keves penz negy emberre.

Eltelt 6 ev, magasabb fizetes mindlettonknek, plusz nagyobb lakas, szoval utban a kisteso.

2017. jan. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy pár év munkaviszony nem ártana. Főleg hogy igy csak a gyest meg a családit kapnád. Gyedet viszont nem és az is jól tud jönni. Meg lesz hova visszamenni dolgozni.
2017. jan. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja es ne a parod munkajata alapozz, te is legy teljes erteku ember szules elott, legalabb 1-2 evnyi munkatapasztalattal. Ne a parod penzere alapozz! Foleg hogy meg nem is a ferjed es o nem is akar gyereket meg.
2017. jan. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Az anyagiak miatt nem félek, a páromnak nagyon jó munkahelye van, jó pozícióban jó szakmával, és már most hitelmentes kertes házban élünk, a hellyel sincs probléma.

Ismeretségi körömben egyébként egyik kismama 6 év munkaviszony után ment el szülni egy helyről, aztán nem tudták visszavenni ugyanabba a pozícióba, mert már betöltötte más, és 3 év alatt ő jócskán kiesett a gyakorlatból is, amit meg helyette ajánlottak, az ilyen titkárnő-féleség volt, szóval keresett mást, és semmi problémája nem volt munkát találni. Oké, hogy az más, mert nyilván volt munkatapasztalata előzőleg, de a lényeg, hogy nem ugyanoda ment vissza, hiába kötelezte a munkaadót törvény erre. Szóval nekem ez sem hangzik érvnek.

2017. jan. 30. 12:57
 6/22 A kérdező kommentje:
Amúgy akar, miattam mondja, hogy még várjunk.
2017. jan. 30. 12:58
 7/22 anonim ***** válasza:
62%

Persze, áltasd magad. Majd koppansz és várod a családit (meg a gyerektartást), mint a Messiást.

De úgy se tudunk meggyőzni, büdös a munka, ezért szülni fogsz.

2017. jan. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Igen mert szeretne ha dolgoznal! Ez eleg egyertelmu. Tapasztald meg milyen, amikor megdolgozol azert amid van, hogy egyenertekuek legyetek es igazi tarsa legyel, hozzategyel a kasszahoz.

Parod sokkal felnottebben atlatja! Neki van penze, neki van haza, neki van jo munkaja. Neked sem artana valami hogy ne csak o tegyen a jo eletetekert!

2017. jan. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
24 vagy es egyaltalan nem dolgoztal meg? Kepzeld csak el, most szulsz, aztan mennel 3 ev mulva munkat keresni 27-28 evesen NULLA munkatapasztalattal. Szerinted hova vennenel fel? De nem mennel, mert inkabb bevallalnal kis korkulombseggel meg egy gyereket csak dolgozni ne kelljen mert a pasi penzes. Ez lathatoan egyebkent neki sem tetszik mint jovokep, nem veletlenul akar dolgozni kuldeni teged.
2017. jan. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Egyébként egyetem mellett végig dolgoztam, ráadásul szakmába vágó munkát. Én is szeretnék dolgozni, nem büdös a munka egyáltalán, lusta sem vagyok, de babát jobban szeretnék. Munkahelyem volt már, gyerekem még sosem. A házat egyébként fele-fele vettük, mert nekem már régóta volt Fundamentás megtakarításom (amit én fizettem az egyetem mellett vállalt munkából), szóval nem mondhatjuk, hogy mindent ő adott a fenekem alá. 4 év óta először most, két hónapja van olyan, hogy nem dolgozom, mert így is csúsztam az egyetemmel, ezért úgy gondoltam, most inkább nem fogok 30 órát bevállalni a vizsgaidőszakban (amit végig első évtől kezdve vállaltam), ne kelljen megint csúszni.


De köszönöm mindenesetre a válaszokat.

2017. jan. 30. 13:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!