Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesgondozás során (miért...

Terhesgondozás során (miért olyan) fontos, hogy tervezett volt-e a baba?

Figyelt kérdés

Pár napja töltötte ki a védőnő a kartonomat, és kérdezte, hogy terveztük-e. Azt nem értem, hogy ez egészségügyi szempontból miért fontos. Ha valaki tényleg nem tervezi, csak pl. kiszakad a gumi, de nagyon nem akarja a babát, ő úgyis elmegy abortuszra, tehát el sem jutnak odáig, hogy kiskönyv kiállítás.

Ha meg valaki nem tervezi, de mégis "becsúszik", ennek ellenére megtartja, akkor ő nem ugyanolyan terhes, mint aki tervezte? Nyilván azért tartja meg, mert ha már így alakult, akkor örül a babának, és ugyanúgy fogja szeretni a gyerekét, mint akinek "babaprojektben" fogant.


2017. febr. 3. 17:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
69%

Igazad van, de ezt a kérdést mindenkinek felteszik. :) Többen panaszkodtak itt már arról is, hogy a nőgyógyász pl. azt kérdezi, hogy "meg akarja tartani"?

Én 40 vagyok, tőlem meg mindenki azt kérdezni, hogy spontán terhesség volt-t vagy lombik. :)

2017. febr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
Lehet csak statisztikailag van jelentősége.:) Tudod, hány baba fogan úgy, hogy nem tervezik, csak becsúszik.:)
2017. febr. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
A védőnő nem csak a fizikális dolgokat nézi. Pl. arra jobban odafigyelnek aki nem tervezte.
2017. febr. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ezzel finoman azt kérdezi, megtartod-e vagy abortusz. Ha azt feleled, nem tervezett, akkor érdeklődik, hogyan tovább.
2017. febr. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

"Azt nem értem, hogy ez egészségügyi szempontból miért fontos."

Mert például az unokahúgom, aki nem tervezte, de megtartotta, bulizni járt minden hétvégén, ahol cigi, alkohol, de még vicces cigi is volt. Ha tervezte volna, akkor nyilván kitisztítja a szervezetét, mielőtt belevág.

2017. febr. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%
Nem hiszem, hogy olyan nagyon fontos kérdés, de én nem sértődtem meg rajta. Ha nem lett volna tervezett és nagyon zavart volna a kérdés, akkor max. hazudtam volna egyet.
2017. febr. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Igen, a nőgyógyász megkérdezi, hogy meg akarja-e tartani az anyuka, de ez teljesen érthető, hiszen nem mindegy, hogy az abortuszra kell időpontot adni, vagy folytatni a gondozást. De a védőnőhöz a kiskönyvért már eleve csak az megy, aki meg akarja tartani, függetlenül a fogantatás körülményeitől.

Egyébként én is "becsúszott" gyerek vagyok, nem voltam szó szerint eltervezve, csak mikor a szüleim összeköltöztek lazítottak a védekezésen. De ettől még ugyanúgy örültek nekem, szerettek. Nem kellett volna emiatt anyámra külön figyelni, mert ő ugyanúgy örült a váratlan terhességnek, mint más a házasságon belüli vártnak.

Persze lehet, hogy anyagi szempont is van ebben a kérdésben, de szegénységbe is terveznek, meg gazdagságban is besikerülhet egy baba, tehát nem mondhatjuk azt sem, hogy a nem tervezett gyerek a nyomorba születik, és ezért kellene a plusz figyelem.


Tudom, nem tudjuk ezt megválaszolni, inkább csak költői volt a kérdésem. Csak ugye megkérdezik azt is, hogy van-e fejlődési rendellenesség a családban, ez érthető, akinél volt jobban kell figyelni. És emellé teszik fel a kérdést, hogy tervezett volt-e.

2017. febr. 3. 18:27
 8/21 A kérdező kommentje:

Nem sértődtem meg rajta, csak az zavar, hogy ez a két véglet létezik.


Nem tervezte=abortuszra megy, vagy megtartja de utálni fogja a gyereket


Tervezte=évek óta hőmérőzik meg minden létező gyerekekről szóló könyvet elolvasott, szóval biztos jó anya lesz és sokkal jobban fogja szeretni a gyerekét


Csak azt felejtjük el ilyenkor, hogy nem mindeki ebbe a két végletbe tartozik, tehát mondjuk anyám se tervezett engem, mégis ugyanúgy szeretett, megadott mindent és nem cigizett meg drogozott, mintha előtte kimondták volna apámmal, hogy "jó, akkor ezentúl gyerekért szexelünk".

2017. febr. 3. 18:33
 9/21 anonim ***** válasza:
73%

Mit pörögsz rajta, tán nem tervezett a gyereked és megsértődtél hogy rákérdeztek?


Ahogy írták, azért se mindegy, mert kellhet akár genetikai tanácsadás is ilyen esetben (pl.: gyógyszer - nem foggátló, hanem komolyabb mellett összejött terhességnél.. pl. roaccutan, syncumar...) és erről jó ha a védőnő is tud.

2017. febr. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
95%

Egyrészt statisztika.


Másrészt igenis van jelentősége egészségügyi szempontból: szedett gyógyszerek, életmód, hogyan védekeztek (spirál pl veszélyes a babára), párkapcsolat, érzelmi szempontok.

2017. febr. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!