Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesgondozás során (miért...

Terhesgondozás során (miért olyan) fontos, hogy tervezett volt-e a baba?

Figyelt kérdés

Pár napja töltötte ki a védőnő a kartonomat, és kérdezte, hogy terveztük-e. Azt nem értem, hogy ez egészségügyi szempontból miért fontos. Ha valaki tényleg nem tervezi, csak pl. kiszakad a gumi, de nagyon nem akarja a babát, ő úgyis elmegy abortuszra, tehát el sem jutnak odáig, hogy kiskönyv kiállítás.

Ha meg valaki nem tervezi, de mégis "becsúszik", ennek ellenére megtartja, akkor ő nem ugyanolyan terhes, mint aki tervezte? Nyilván azért tartja meg, mert ha már így alakult, akkor örül a babának, és ugyanúgy fogja szeretni a gyerekét, mint akinek "babaprojektben" fogant.


2017. febr. 3. 17:46
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

A szedett gyógyszereket amúgy is megkérdezi, hogy dohányoztam-e vagy egyebek, megkérdezi, ami nyilván logikus. De ezen felül akkor hogy jön ide egészségügyileg, hogy tervezte-e valaki. Aki tervezi, ő is szedhet gyógyszereket. Ő is megihat időnként egy pohár bort, és van esélye rá, hogy benne van egy pár napos embrió.

Másrészt itt gyak.-on is sokszor van olyan kérdés, hoyg "16 éves vagyok és nagyon szeretnék egy babát..." Na nyilván akkor ő azt fogja bediktálni, hogy igen, tervezett gyereke van. Aztán lehet hogy előtte nap meg még ki tudja mit szívott. Akkor ugye nála már megint értelmetlen egészségügyi szempontból a kérdés, mert itt az lép életbe, hogy anyuka szedett ezt-azt...


Tervezett volt-e az enyém? Amíg egyáltalán nem fért bele az életünkbe, addig precízen minden egyes alkalommal gumival védekeztünk. Akkor is tudtuk már, hogy szeretnénk MAJD gyereket (sőt nem is egyet), de akkor még nem volt alkalmas. Ezért védekeztünk, de ha mégis becsúszott volna, akkor nyilván azt mondom, hogy bizony ezt nem terveztük. Aztán eljött az az időszak, amikor általában védekeztünk, de 2-3 havonta előfordult egyszer, hogy nem használtunk gumit. Nyilván tudtuk, hogy így előfordulhat, de ha előfordul, akkor sem lesz nagy baj, mert a lényegi dolgok megvannak egy gyerekhez, csak egy-két dolog így kimaradhat az életemből, de ennél nagyobb baj nem lesz. Ha nem terveztük volna, akkor továbbra is mindig lett volna gumi. Ha terveztük volna, soha nem lett volna gumi. Na most akkor ez melyik? A védőnőnek sem tudtam erre egy szóval felelni.

És nem, nem sértődtem meg a kérdésen. Oda van írva, az a védőnő dolga, hogy megkérdezze. Azt nem értem, hoyg az emberek fejében, a várandós kiskönyvben, miért csak a két VÉGLET létezik?

2017. febr. 3. 19:43
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

De hát nem érted, hogy a védőnő nem csak egészségügyi szolgáltatást nyújt? Neki szociális és egyéb szempontokat is figyelembe kell vennie. Ezért érdekli, hogy tervezett volt-e, vagy sem. Igen, a 16 évestől is megkérdezi, ahogy tőled is, és nyilván tud különbséget tenni a két élethelyzet között.


Amúgy tőlem nem kérdezte meg :D Vagyis az elsőt igen, a másodikat nem, mivel a meddőségi központból vittem neki a leletet, amin megállapították a terhesség tényét, úgyhogy szerintem elég egyértelmű volt, hogy terveztük :D

2017. febr. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem nyilvánvaló,hogy azért tartja meg,mert annyira örüla babának....azért kérdezi,mert jobban figyelnek azokra,akik nem tervezték(pláne ha a körülmények se a legjobbak).Leginkább közülük kerülnek ki azok,akik ártanak a gyereküknek(szülés után).Én 3 gyereket szültem,mindhárom alkalommal olyan büszkén mondtam,hogy:IGEN terveztük!Egyáltalán nem zavart vagy frusztrált a kérdés.
2017. febr. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, én sem értem, mit pörögsz ezen. Én sem hőmérőztem, meg nem éltem hű de tudatos életmódot, de mivel nem védekeztünk, ezért természetesen feleltem, hogy igen, tervezett. Ha pedig becsúszot, akkor is lehet úgy válaszolni, hogy nem, de örülünk neki, vagy ilyesmit.
2017. febr. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért spilázod ezt ennyire túl.

Szerintem tök logikus, hogy megkérdezi.

Nem csak amiatt, hogy milyen gyógyszereket szedett, milyen életmódot élt előtte (pl. drog, alkohol, stb.).

Hanem más szempontból is, párkapcsolati és egyéb vonatkozások is érdeklik.

Neki arról kell is meg kell győződnie, hogy a baba milyen helyre kerül. Fel kell mérnie a körülményeket, fizikálisan és érzelmileg is.

2017. febr. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
75%

1. Statisztika.

2. A magzat megfelelően való fejlődéséhez, további vizsgálatokhoz szükséges tudni, hogy anyuka mit is csinált a terhesség kiderülése előtt.

Én fogamzásgátlót szedek, ha valamilyen csoda folytán teherbe esnék be lennék kakilva. Szórakozni járok, alkoholt fogyasztok, passzívan dohányzok, stresszes életet élek, keveset alszok, sokszor hiányosan táplálkozom. Ezek nem egy problémát okozhatnak egy magzatnál, pedig nem élek más életmódot mint a legtöbb egyetemista.

Ha gyereket terveznék nem innék meg egymás után több kávét és energiaitalt hajnalban, nem éjszakáznék, nem fogyasztanék alkoholt és jobban odafigyelnék arra hogy ne csak napi 2x egyek.

2017. febr. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
64%

Sejtem, miről beszélsz.


Pár éve történt a dolog. Van egy unokaöcsém, akik bejelentették a barátnőjével, hogy jön a baba. Persze kijelentették, hogy bizony tervezett baba, ne is próbáljak semmit mondani. (18 évesek, munka nincs, lakás nincs, stb)

Nevetve kérdeztem, hogyhogy tervezett? Közölték, utánanéztek, az érettségi miatt járni fog a GYED, és az egyszeri anyasági 300ezerre emelkedik, ők ebből mindent meg tudnak venni.


Közöltem, hogy ez nem így van, de persze én voltam a károgó varjú a család szemében, és persze irigy vagyok, mert persze mi nem mertünk ilyen fiatalon gyereket vállalni, csak vénségemre (29 éves voltam az elsőnél)


Azóta is a család tartja el nagy részében őket, hisz a csp és GYES semmire sem elég, bár már legalább az egyiknek van (nem bejelentett) 4 órás állása.

2017. febr. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Tényleg nem értem, mit kell ezen pörögni.

Első gyerekünk tervezett volt, második nem.

Elsőnél nem kérdezte meg a nőgyógyász hogy mivel védekeztünk, másodiknál igen.

Másodiknál a védőnő elmondta hogy ha gond van hova fordulhatok, milyen lehetőségek vannak arra hogy a nagyot elhelyezzük bölcsibe/oviba akár heti 2 napra is ha sok lenne. Beszélt a szülés utáni depresszióról is.


És igen, elsőnél senki nem kérdezte hogy megtartjuk-e, másodiknál igen. Válaszoltam, ennyi.

2017. febr. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

sziasztok !


Nem olvastam végig a válaszokat, csak a kérdést.


A nődokim (akihez már évtizedek óta járok) amikor mentem hozzá, mert nem jött meg, ultrahang közben amikor már mondta, hogy terhességet lát nem is kicsit ( 8-9 heteset) megkérdezte tőlem, hogy tervezett baba ? erre mondtam neki,hogy igen , de miért olyan fontos ez ? erre mondta, hogy azért szokták megkérdezni, mert ha esetleg becsúszott ... és nem tervezett akkor nyilván nem fog szívhangot mutatni ...stb.

Nyilván van statisztikai oldala is , ezt nem tudom. De nekem ezt a dokim mondta. A védőnőt nem tudom,hogy miért kérdezte meg, hiszen aki már kiskönyvért megy , nyilván való hogy mindegy hogy tervezett vagy becsúszott a babát megtartja.

Talán lehet hogy csak szimplán kiváncsiságból kérdezte, valamint, mivel mostmár eléggé hosszú ideig kapcsolatban lesztek, lehet igy szerette volna kicsit lazítani a hangulatot, illetve elinditani egy beszélgetést vagy miegyéb !.


ezt csak én gondolom nem biztos hogy így van !

2017. febr. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, helyesbítenék: ha becsúszott és nem akarod megtartani és kategórikusan kijelented, hogy abortusz akkor nem fog szívhangot mutatni . Így helyes a megfogalmazás. Bocsi
2017. febr. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!