Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisfiam most fogja megkapni...

Kisfiam most fogja megkapni az MMR oltast. Elkaphatom tole?

Figyelt kérdés
Terhesseg alatt ellenoriztek az immunitasomat a rozsahimlo ellen, es mar csak 5-10kozott van az ertekem, pedig anno 2szer is kaptam oltast, de az utolso mar 21 eve. (20-tol lennek vedett), azaz elkaphatom. A kerdesem az az lenne, hogy oltas utan a fiam engem meg tud fertozni rozsahimlovel?Meg annyit megjegyeznek, hogy a lanyom 2011-ben kapta meg az oltast , de tole nem kaptam el.. vajon azota mehetett ki az oltas hatasa belolem? Vagy esetleg ez a keves ellenanyag is vedhetett ellene anno? Koszi a valaszokat elore is :)
2017. febr. 5. 07:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Èn csak a bárányhimlönél tudom.

Nerkem megkapta az elsö bárányhimlö ellenit a nagyobbikam mikor terhes lettem. Ès a második oltásnál volt kérdéses. Akkor a doki azt mondta, ha a pöttyök elö jönnek rajta akkor fertözö is. Èn a végén beoltattam, és figyeltem, ha kijött volna rajta bármi akkor nem nyultam volna hozzá pár napig.

2017. febr. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerencsere baranyhimlos mar voltam, de ez a rozsahimlo aggaszt..mert van aki azt mondja felnott korban sulyosabb lehet ha valaki elkapja. De van aki azt mondja h kapjam el es akkor vedett leszek mert nem sulyos. Szoval akkor valoszinu hogy csak akkor fertozo ha kojonnek a tunetek rajta.. ebben lehet valami, es lehet hogy a lanyommal azert nem kaptam el mert rajta semmi nem jott ki.
2017. febr. 5. 08:01
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak fertőzött személytől kaphatod meg. Az oltás nem így működik. De kérdezd meg a gyermekorvost.
2017. febr. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát első, azt az orvost, aki et ilyen hatalmas baromságot is állít egy mondatban, azonnal lecserelnem. Először is az oltastol nem lesz himlos a gyerek, másrészt meg ha valamincsoda folytán az is lenne, eleve a lappangási idő alatt fertőzne, ha már kint vannak a pöttyök nem fertőz.


Kérdező, a vedooltas semmilyen módon nem képes téged megfertozni

2017. febr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat :) megnyugtattatok 😘
2017. febr. 5. 11:06
 6/6 anonim ***** válasza:

"Transzmisszió

A fogékony egyének többségénél a védő oltást követő 7-28. napon elő fordult kis mennyiségű élő, attenuált rubeolavírus kiválasztása az orrban vagy a torokban. Nincs megerősített bizonyíték arra vonatkozóan, hogy az így kiválasztott vírus az oltott személlyel érintkező, fogékony egyénekre átterjedne. Következésképpen, a szoros személyes kontaktus során történő átvitel, bár mint elméleti lehetőség elfogadott, nem tekinthető jelentős kockázatnak. Leírták azonban, hogy a rubeola

vakcinavírus az anyatejjel átjut a csecsemőbe, bár klinikai megbetegedésnek nem találták nyomát."

(forrás: [link] 4. old.)

2017. febr. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!